ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه بازداشت زوج نوکیش مسیحی در اوین

 سارا نعمتی و مهرداد هوشمند، زوج نومسیحی که ۲۰ شهریورماه در تهران بازداشت شدند. هنوز در زندان اوین بلاتکلیف هستند.

سارا نعمتی و مهرداد هوشمند، زوج نوکیش مسیحی که ۲۰ شهریورماه در تهران بازداشت شدند، هنوز در زندان اوین بلاتکلیف هستند.

نیروهای امنیتی در تهران پس از احضار سارا نعمتی و مهرداد هوشمند زوج نوکیش مسیحی به دفتر پیگیری اداره اطلاعات این شهر، اقدام به بازداشت آنان کردند. آنها متهم هستند که در یک مراسم خاکسپاری در بهشت زهرا مطابق شعائر و آیین مسیحیت عمل کرده‌اند.

با گذشت بیش از ۱۰ روز از زمان بازداشت این افراد، کماکان وضعیت آنها نامشخص است. سارا نعمتی اجازه تماس کوتاهی با خانواده خود پیدا کرده و گفته است که کماکان در حال «پس دادن بازجویی‌ها» هستند.

به گفته منابع نزدیک به این خانواده، این دو نوکیش مسیحی در طی مراسم به روش دینی خود به برگزاری مراسم و قرائت دعا پرداختند.

در طول مراسمی که منجر به دستگیری این زوج نوکیش شد، افراد غریبه ای از آنها حین مراسم فیلمبرداری کردند. آنان پس از پایان مراسم مدارک شناسایی مهرداد هوشمند را از او مطالبه و ضبط کرده بودند.

روز بعد از مراسم، این شهروند تهرانی و همسرش برای پس گرفتن مدارک و پاسخ به برخی سئوالات به دفتر پیگیری اداره اطلاعات احضار شدند.

مهرداد هوشمند و سارا نعمتی پس از چند ساعت بازجویی در همان محل بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل شدند.

تغییر دین از اسلام به دین‌های دیگر بر اساس قوانین جمهوری اسلامی مجاز نیست و افرادی که اقدام به تغییر دین کنند، با برخورد نیروهای امنیتی مواجه و دستگیر می‌شوند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.