ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تصویری که به جمع‌آوری کتاب درسی علوم اجتماعی در عربستان انجامید

کولاژی از فیصل بن عبدالعزیز، پادشاه سابق عربستان در کنار یودا، شخصیت خیالی جنگ ستارگان باعث شد تا یک کتاب علوم اجتماعی دبیرستان در عربستان سعودی جمع‌آوری شود.

به گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، کولاژی از فیصل بن عبدالعزیز، پادشاه سابق عربستان در کنار یودا، شخصیت خیالی جنگ ستارگان باعث شد تا یک کتاب علوم اجتماعی دبیرستان در عربستان سعودی جمع‌آوری شود.

تصویری از کولاژ در کتاب علوم اجتماعی

احمد العیسی، وزیر آموزش سعودی به خاطر این اشتباه عذرخواهی کرد و گفت که کتاب تصحیح‌شده جدیدی به جای کتاب جمع‌آوری‌شده به زیر چاپ رفته است. برخی از معترضان سعودی در شبکه‌های اجتماعی خواستار استعفای او شدند.

تصویر ملک فیصل در کنار یودا در درسی درباره سازمان ملل متحد آمده. این تصویر ملک فیصل را در حال امضای توافق‌نامه تشکیل «سازمان ملل» در ۱۹۴۵ در سانفرانسیسکو نشان می‌دهد.

این کولاژ کار هنرمندی سعودی به نام عبدالله الشهری است. او گفته از چاپ این اثر در کتاب درسی اطلاعی نداشته و هدفش از این کولاژ ابداً توهین به ملک فیصل نبوده است.

عربستان سعودی هنوز سینمای عمومی ندارد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.