Share

یک هواپیمای ایرباس درفرودگاه مشهد دچار سانحه ترکیدن چرخ جلوی هواپیما شد اما توانست فرود بیاید. تعدادی از سرنشینان این هواپیما دچار جراحت شدند.

سایت تابناک به نقل از محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که یکی از سرنشینان این هواپیما بوده نوشته است که سرنشینان این هواپیمای ایرباس دچار استرس شدیدی بوده اند.

وی گفته است که از ناحیه دست دچار جراحت جزئی شده. هواپیمای ایرباس شماره ۶۱۳، ساعت ۲۲.۳۰ شب گذشته از تهران به مقصد مشهد پرواز کرده بود.
حمید عرب نژاد، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان، علت جراحت برخی از مسافران ایت هواپیما را تکان های شدید هواپیما در زمان فرود عنوان کرده. وی همچنین عنوان کرده است که ترکیدن لاستیک‌های هواپیما و یا مشکلات چرخ جزو مشکلات فنی خاص هواپیما محسوب نمی‌شود و این مورد برای هر شرکت هواپیمایی در دنیا پیش بیاید.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان، علت جراحت برخی از مسافران ایت هواپیما را تکان های شدید هواپیما در زمان فرود عنوان کرده است

به گفته سایت الف مقایسه میزان سوانح هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای همسایه، نشان می دهد که ایران، بیشترین میزان سوانح هوایی را به خود اختصاص داده است.
این درحالی است که کشورهایی نظیر قطر، کویت، سوریه و عمان تاکنون هیچ کشته ای را در سوانح هوایی خود نداشته‌اند. با وجود آنکه میزان پروازهای انجام شده در کشورهایی چون ترکیه، امارات و بحرین بیش از پروازهای ایران است، مقایسه آماری میزان سوانح در کشورهای مختلف نشان می دهد که میزان سوانح در ایران حتی از کشورهای خاورمیانه هم بیشتر است.
تحریمهای اقتصادی ایران توسط امریکا و برخی از کشورهای غربی، باعث شده تا ناوگان هواپیمایی ایران، که ناوگانی فرسوده است، نتواند وسایل از رده خارج شده خود را از این ناوگان خارج کند.

Share