ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تایید حکم پنج سال زندان دیگر برای محمود بهشتی لنگرودی

محمود بهشتی لنگرودی روز ۲۱ شهریور ماه بار دیگر بازداشت شد و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد. با تایید حکم او حالا دوران محکومیت این زندانی سیاسی به دلیل دفاع از حقوق معلمان به ۱۴ سال زندان افزایش یافته است.

دادگاه تجدید نظر، حکم پنج سال زندان دیگر برای محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان را تایید کرده است. این حکم در سال ۹۴ از سوی دادگاه بدوی به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شده بود.

محمود بهشتی لنگرودی روز ۲۱ شهریور دوباره بازداشت شد و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد. با تایید حکم او حالا دوران محکومیت این زندانی سیاسی به دلیل دفاع از حقوق معلمان به ۱۴ سال زندان افزایش یافته است.

محمود بهشتی لنگرودی

خبر تایید حکم دادگاه بدوی بهشتی لنگرودی روز دوشنبه سوم مهر ماه از سوی کانون صنفی معلمان منتشر شده است.

محمود بهشتی لنگرودی ابتدا در سال ۸۵ به دلیل پیگیری اجرای لایحه مدیریت خدمات کشوری به چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد. سال ۸۹ با شکایت وزارت اطلاعات، دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، بهشتی لنگرودی را در یک محاکمه ۱۰ دقیقه‌ای به پنج سال حبس محکوم کرد.

او شهریور ماه سال ۹۴ از سوی سپاه ثارالله بازداشت و در دادگاهی به ریاست قاضی محمد مقیسه به تحمل پنج سال حبس دیگر محکوم شد.

بهشتی لنگرودی در اعتراض به احکام غیرعادلانه صادر شده، سه بار اعتصاب غذا کرد و در نهایت ۲۲ اردیبهشت سال ۹۵ پس از طی دوره درمانی در بیمارستان، آزاد و به منزل فرستاده شد.

در دوران آزادی اما او با دریافت نامه‌های تهدیدآمیز از سوی دادستانی مورد آزار قرار گرفت و ششم شهریور ماه هم در یک تماس تلفنی به زندان فراخوانده شد.

در نهایت ماموران دادستانی روز ۲۱ شهریور  ماه بهشتی لنگرودی را در خانه‌اش بازداشت کردند.

او در پی تهدید تلفنی از سوی دادستانی، نامه اعتراضی سرگشاده‌ای منتشر کرد که در آن از جمله نوشته بود: «من یک معلم هستم. یک فعال صنفی و عضو هیات مدیره‌ یک تشکل قانونی به نام کانون صنفی معلمان. حقیقتا کدام کشور عقب افتاده‌ جهان سومی ای را سراغ دارید که برای معلمانش احکامی چنین ظالمانه صادر کرده باشد؟ ۱۴ سال زندان برای فعالیت صنفی، مدنی و قانونمند آن هم در جامعه‌ای که جنایتکاران و رانت خواران و مفسده جویان، در آرامش کامل به اعمال خلاف مشغول هستند؟»

در این باره بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.