ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت مدیر و پنج همکار سایت «تاینی موویز» صدای کاربران شبکه‌های اجتماعی را درآورد

دادستان تهران از پرونده‌ای با موضوع فساد و فحشا با استفاده از فضای مجازی خبر داد: «شش متهم این پرونده فیلم‌های مستهجن دوبله می‌کردند و در فضای مجازی به فروش می‌رساندند.»

دادستان عمومی و انقلاب تهران از ارجاع پرونده‌ای با موضوع فعالیت باند فساد و فحشا با استفاده از فضای مجازی خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی، روز سه شنبه چهارم مهر ماه ۹۶ ضمن اعلام این خبر گفت متهمان این پرونده که هم اکنون شش نفر از آن‌ها بازداشت شده‌اند، فیلم‌های مبتذل و مستهجن تهیه و دوبله می‌کرده‌اند و در فضای مجازی به فروش می‌رساندند.

به دنبال اعلام این خبر از سوی جعفری دولت آبادی، برای فعالان مجازی و کاربران شبکه‌های اجتماعی که از بیش از یک هفته گذشته متوجه به روز نشدن سایت «تاینی موویز» شده بودند، قطعی شد که این خبر در ارتباط با بازداشت مدیر و همکاران این سایت است.

تصویری از سایت تاینی موویز

پس از آن کابران توئیتر فارسی، توئیت‌های زیادی را در ارتباط با این سایت و فعالیت آن منتشر کردند. از جمله:

 • ظاهرا خبر دستگیری مدیرای سایت تاینی موویز درسته. لعنت بهشون. من سه سال با این سایت زندگی کردم. بهترین فیلمای عمرم رو با این سایت دیدم. لعنت، لعنت...
 • به هر حال بر همگان واضح و مبرهن است که فعالیت سایت‌هایی از قبیل تاینی‌موویز کسب و کار پخش‌کنندگان آنلاین را کساد کرده بودند.

یک کاربر هم در توئیت خود به موضوع حق پخش اشاره کرده و نوشته است: «انشالله این جریان دستگیری ادمین‌های تاینی موویز فقط در جهت رعایت حق کپی رایت فیلم‌های هالیووده و بسترسازی جهت نمایش رسمی اونها در سینماهامون.»

مراجعان به این سایت که اغلب از تعطیلی و دستگیر شدن عوامل و همکاران آن ابراز ناراحتی کرده‌اند در توئیت‌های خود به این مساله نیز اشاره کرده‌اند که پخش فیلم‌ها در این سایت با سانسور همراه بوده و در دوبله‌ها نیز برای رعایت «مصالح سیاسی-اجتماعی» تغییراتی در گفته‌های اصلی شخصیت‌ها اعمال می‌شده که به نظر می‌رسد هیچ کدام از اینها نتوانسته است مانع بازداشت گردانندگان این سایت شود.

کاربری اعتراض خود به ایت بازداشت‌ها را اینچنین بیان کرده است:

 • نمیدونم جرم مدیر #تاینی چی بوده. اگه برای سایت سینماییش دستگیر شده، خیلی احساس بدبختی دارم از زندگی تو ایران؛ و‌ حس می‌کنم هیچی مون اصلاح نخواهد شد.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب تهران اما تارنمای مورد استفاده «باند مذکور» (تاینی موویز)، به عنوان «بزرگ‌ترین مرجع دانلود فیلم‌ها و سریال‌های هالیوودی» فعالیت غیر مجاز می‌کرد و ظرف سه سال گذشته، ۱۸ هزار فیلم و سریال خارجی را پس از دوبله پخش کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها «مبتذل و مستهجن» بوده است ‌و از این طریق «وجوه نامشروع» تسهیل کرده‌اند.

مبتذل و مستهجن خوانده شدن فیلم‌های دوبله شده از سوی این سایت هم محل اعتراض کاربران واقع شده است و برخی از آنان پرسیده‌اند که اگر این فیلم‌ها مستهجن هستند، پس «فیلم‌های پورن» چه هستند: «اینا که به فیلم‌ها و سریال‌های معمولی تاینی موویز میگن مبتذل و مستهجن، به فیلمهای پورن چی میگن؟ فرهنگستان زبان فارسی شُفاف‌سازی کنه.»

کاربری در باب وجوه نامشروع نیز نوشته است: «درآمد مدیرای تاینی موویز حلال‌تر از حلال بود (هست). من که هر دفعه با ذکر «نوش جونتون، خدا خیرتون بده» اکانتم رو شارژ می‌کنم (می‌کردم).»

و البته یک کاربر هم با انتقاد از پرداخته نشدن به این موضوع در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از سوی فعالان احتماعی و سیاسی نوشته است: «الان ادمین‌های سایت تاینی موویز هشتگ نمیخوان دیگه؟ چون سیاسی نیستن صرف نداره براتون؟»

در معرفی سایت تاینی موویز اما آمده است کمتر کسی از قشر «فیلم باز ایرانی» پیدا می‌شود که این سایت را نشناسد: «این سایت "غیرمجاز" دانلود فیلم و سریال که هر چند روز یک بار آدرس اصلی آن فیلتر می‌شد/ می‌شود، طرفداران و کاربران بسیار زیادی داشت.»

دلیل وجود طرفداران زیاد برای این سایت به روز بودنش در قرار دادن فیلم و سریال و همچنین دوبله فیلم‌ها عنوان شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • antifashism

  وقتی قانون شکن ترین سیستم توتالیتر دنیا با تجربه ی سیاه قرون وسطاییش در تمامی عرصه ها برای سلامت اجتماعی که خودش شقه شقش کرده از سیستم قانونمند استفاده می کنه باید برای این کمدی الهی مرثیه ای نوشت.. از چی می ترسین؟ از قلم؟ از هنر که بیداری ملت هاست؟ از سینما که آگاهی دهنده ی جوون هاست؟ آهان .. ببخشید! حق کپی رایت و فساد.. همون حق کپی رایتی که سال هاست ارگان هاتون با صدها اسکله ی غیرقانونی و بی نام و نشون و واردات قاچاق کالا برای ملت رعایتش می کنن.. همون فسادی که با گرفتن حق و امید و زمینه ی آگاهی مردم ازشون گرفتین.. تا مادری برای سیر کردن کودکش توی تاکسی در کیفش رو باز کنه و بسته ی کاندومو نشونم بده و بمن بگه ببخشید آقا!! یخچالم خالیه.. بریم منزل من..؟ جناب دادستان.. شما از فساد و ابتذال و شکستن حق کپی رایت توی کشوری که این حق جهانی رو برسمیت نشناخته نمی ترسید.. که شما و اربابان چفیه بدوش شما و قماش شما از همین اصالت و نصبید.. شما از آگاهی مردمتون و جوون هاتون می ترسید.. چه با سینما چه شعر و چه هر گوشه ای از تارک مقدس هنر.. شما از اینکه مردمتون بفهمن چهل ساله با چه درجه ای از وقاحت و بی شرفی بهشون دروغ گفتید می ترسید.. از "بیدار شدن" ها می ترسید.. آینده ی دردناکی برای شما میبینم! و خیلی هم نزدیک.. فعلا سرمایه ها و جوون هاتونو گوشه ی سیاه چاله های قرون وسطاییتون شکنجه می کنید.. اما آسیاب به نوبت.. امضا محفوظ - حقیری از لشگر گمنامان منتظر فرج حضرت مهدی - و فرزند پدری که سالها بعنوان فرمانده در جبهه های جنگ برای کشورش و مردمش جنگید و یک عده متعفن تر از لجن با نامش بازی کردن و خودشونو صاحب صلاح مردم گروگان گرفته ی این کشور فرض کردن.. - از لشگرهای ثامن الائمه و 5 نصر خراسان

 • mohhamad

  روحانی مچکریم

 • illidana

  بر پدر مادرشون لعنت . همه دلخوشیمون همین بود . سایتهای دانلود فیلم تو ایران زیاده مثل کینگ مووی ، ایران فیلم ولیتاینی مرجع بود ... ایشالا باعث و بانی این دستگیری به خاک سیاه بشینه . قطعا اینا قبل از اینکه به مرگ طبیعی گوربگور شن بدست مردم مجازات میشن . وای وای فقط اون روز ...

 • کوروش ۵۰

  هر دم از این باغ بری میرسد... هنوز بسیاری از کاربران تاینی از اصل ماجرا خبر ندارن...خیلی ها سرک میکشن و خیال میکنن که هنوز امیدی هست...واقعا این قطار وحشت کدوم ایستگاه توقف می کنه؟درآمد مدیران تاینی حرام بوده؟ اما درآمد حضراتی که با جون مردم بازی میکنن و داروهایی تولید میکنن با مواد اولیه کشور دوست و برادر چین، حلااااااال...؟ جماعتی که نظر را حرام می بینند،،،،نظر حرام بکردند و خون خلق حلال

 • ممد

  به گفته ایشون ، که تاینی موویز مستهجنه باید از این به بعد برای دیدن فیلم های اخلاقی به ایکس ویدیو مراجعه کنیم ، حداقلش تو ایران رقیب ندارن که با نامردی ببندنشون. #تاینی_موویز_برترین_و_پرافتخارترین_وبسایت_فیلم‌و‌سریال_در_تاریخ_ایران با آرزدی آزادی مدیران عزیز وبسایت #تاینی_موویز و ادامه روند کاری سایت. #یاحق