ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رحیم صفوی: رسیدن به مرزهای اسرائیل با مدافعان حرم امکان‌پذیر می‌شود

اسرائیل از آن بیم دارد که پس از داعش، ایران در منطقه قدرت بگیرد، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید ایران در جنگ سوریه به مرزهای اسرائیل نزدیک می‌شود.

سردار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید آمریکا تا سال ۲۰۲۵ ضعیف و اسرائیل تا ۲۵ سال آینده نابود خواهد شد.

سردار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی

رحیم صفوی شامگاه چهارشنبه ۵ مهر در اصفهان، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را «بی‌عقل» و «نادان» توصیف کرد و گفت با «قدرت جهان اسلام و قدرت آسیایی با محوریت روسیه، چین و ایران»، «آمریکا تا سال ۲۰۲۵ رو به افول و ضعف خواهد رفت.»

او در مورد اسرائیل نیز گفت حزب‌الله لبنان با تجربه جنگ در سوریه با قدرت موشکی خود می‌تواند اسرائیل را نابود کند.

مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی افزود: «جمعیت مسلمانان عرب در فلسطین تا سال ۲۰۲۵ از یهودیان بیشتر می‌شود، هم‌اکنون نوار غزه در اختیار حماس است و جمعیت اصلی در کرانه باختری هستند و بدین ترتیب با برآورد رهبر انقلاب رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.»

یحیی رحیم صفوی با اشاره به سخنان آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران که در جنگ ایران و عراق گفته بود «راه قدس از کربلا می‌گذرد»، گفت: «مطمئن باشید با حضور مدافعان حرم رسیدن به مرزهای رژیم صهیونیستی نیز امکان‌پذیر می‌شود.»

این نخستین بار نیست که مقامات ارشد ایران از نابودی اسرائیل سخن می‌گویند. طرح مداوم شعار «نابودی اسرائیل» از سوی ایران یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های بحران در خاورمیانه است و اسرائیل نیز همواره با تأکید بر این رویکردِ ایران بر تشدید فشارهای بین‌المللی بر جمهوری اسلامی پای فشرده است.

در روزهای گذشته اسرائیل بارها نگرانی خود را از قدرت‌گیری ایران پس از بیرون راندن داعش در سوریه و منطقه ابراز داشته بود. اسرائیل از آن بیم دارد که پس از داعش، ایران در منطقه جایگزین این گروه شود و موجودیت این کشور را به خطر بیندازد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روزبه

    عجب هجویاتی میگه این یارو. معلوم. نیست تو غذاش چی ریختن.. آخه ایران کجا چین و روسیه و هند کجا ما نه ته پیازیم نه سر پیاز . مردم نون شب ندارن این آقا اولدرو بلدروم میکنه. مثل اینه که بگم من و بیل گیت رو همه رفته ماهی صد میلیون دلار درمیاریم. خوب شنونده خنده اش میگیره. شما هم اولش هم ءخرش پادوی روسیه اید چین که هیچ اجازه نوکری هم به شما ها نمیده.