ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشدار کره جنوبی نسبت به «تحریکات جدید» کره شمالی

کره جنوبی گفته است که در نیمه ماه اکتبر کره شمالی دست به «تحریکات جدید» می‌زند. چین می‌گوید تحریم‌ها علیه کره شمالی را اجرایی کرده و مالزی نیز سفر اتباع خود به کره شمالی را ممنوع کرد.

کره جنوبی می‌گوید انتظار دارد که در نیمه ماه اکتبر به‌مناسبت سالگرد تأسیس حزب کمونیست کره شمالی و برگزاری کنگره حزب کمونیست چین، کره شمالی دست به «تحریکات جدید» بزند.

کره شمالی در ماه‌های اخیر آزمایش‌‌ موشک‌های بالستیکی خود را چند برابر کرده است.

چونگ یو- یونگ، مشاور امنیت ملی کره جنوبی روز پنج‌شنبه ۲۸ سپتامبر / ۶ مهر در جریان نشستی با مون جه ـ این، رئیس جمهوری این کشور، هشدار داد که پیونگ‌یانگ بین دهم تا هیجدهم اکتبر وارد عمل خواهد شد. او به این‌که این اقدام کره شمالی به چه روشی خواهد بود اشاره‌ای نکرد.

کره شمالی در ماه‌های اخیر آزمایش‌‌ موشک‌های بالستیکی خود را چند برابر کرده است. پس از ششمین آزمایش هسته‌ای این کشور و تهدیدهای متقابل پیونگ‌یانگ و واشنگتن، شبه‌جزیره کره پرتنش شد و بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا در آخر هفته گذشته در سواحل شمالی این شبه‌جزیره پرواز کردند.

وان ـ جو، سخنگوی حزب دمکراتیک کره جنوبی، حزب حاکم این کشور گفته که چونگ یو- یونگ در جلسه با رئیس جمهوری کره جنوبی نسبت به خطر یک درگیری نظامی بزرگ که می‌تواند منجر به وقایع «تصادفی» شود، هشدار داده است.

وان ـ جو افزود: « رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد که ایالات متحده در مورد گزینه‌های نظامی و دیپلماتیک صحبت می‌کند، اما کره جنوبی نمی‌تواند اجازه دهد که یک جنگ جدید آغاز شود.»

تحریم‌های چین علیه کره شمالی اجرا شد

در همین حال چین روز پنج شنبه اعلام کرد که به‌طور کامل تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی را به‌اجرا در آورده است.

گائو فنگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین در پکن به خبرنگاران گفت تحریم‌های سازمان ملل در مورد واردات زغال سنگ و شیلات از کره شمالی اجرا شده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین در پاسخ به این مسئله که اطلاعات گمرک چین نشان می‌دهد این کشور در ماه اوت ۱.۶ میلیون تن زغال سنگ از کره شمالی وارد کرده، گفت تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی یک دوره حائل را برای اجرای ممنوعیت‌های مربوط به واردات زغال سنگ و شیلات از کره شمالی در نظر گرفته است.

در ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) وزارت بازرگانی چین اعلام کرده بود که تا پیش از اجرایی شدن تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی در پنج سپتامبر اجازه تصفیه گمرکی هر کالایی که پیش از آن در بنادر بوده را می‌دهد.

وزارت بازرگانی چین همچنین با صدور بخشنامه‌ای فعالیت تمام شرکت‌های متعلق به کره‌ شمالی در این کشور را متوقف کرد. این دستور ظرف ۱۲۰ روز باید به اجرا گذاشته شود.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا قرار است از امروز (پنج‌شنبه) به چین سفر کند و در آن‌جا با مقامات چینی درباره کره شمالی گفت‌وگوهایی انجام دهد. این سفر در روز شنبه پایان خواهد یافت.

شورای امنیت سازمان ملل شامگاه دوشنبه ۱۱ سپتامبر / ۲۰ شهریور به اتفاق آرا از تحریم‌های جدید پیشنهادشده توسط آمریکا علیه کره شمالی حمایت کرد و به آن رأی مثبت داد.

قطع‌نامه شورای امنیت صنعت نساجی کره شمالی را به‌طور کامل تحریم و همچنین محدودیت‌های تازه‌ای در مورد حمل‌ونقل دریایی و صادرات نفت و محصولات نفتی اعمال کرد. بر اساس این قطع‌نامه مجوز کار شهروندان کره شمالی در کشورهای خارجی باطل شد، صادرات گاز، بنزین و دیزل کاهش یافت و صادرات نفت خام به کره شمالی در سطح فعلی خود ثابت ماند.

این تحریم‌های تازه پس از ششمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی تصویب شد و چین نیز از آن حمایت کرد..

در واکنش به این تحریم‌ها، کره شمالی اعلام کرد که به گسترش برنامه‌های تسلیحاتی خود ادامه خواهد داد و به سرعت آن خواهد افزود. پیونگ‌یانگ این تحریم‌ها را به‌شدت محکوم کرد و آن را معادل یک محاصره اقتصادی کامل دانست.

منع سفر اتباع مالزی به کره شمالی

از سوی دیگر دولت مالزی نیز از امروز پنج‌شنبه ۲۸ سپتامبر / ۶ مهر سفر شهروندانش به کره شمالی را ممنوع کرد.

وزارت خارجه مالزی گفته است که این تصمیم زمانی مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد که رابطه دو کشور به وضع عادی بازگردد.

ممنوعیت سفر اتباع مالزی به کره شمالی در حالی اعلام شده که تیم فوتبال این کشور قرار است در تاریخ ۵ اکتبر / ۱۳ مهر در چارچوب مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا با کره شمالی در پیونگ‌یانگ دیدار کند اما سفر اعضای تیم ملی مالزی به کره شمالی هنوز روشن نیست. این مسابقه تاکنون دو بار به‌دلیل مسائل امنیتی لغو شده است.

مالزی از جمله کشورهایی بود که روابط دوستانه‌ای با کره شمالی داشت اما از زمان قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور، تنش‌ها بین دو کشور رو به افزایش نهاده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.