ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت گروهی از شهروندان کرد در کردستان ایران

گزارش‌هایی از بازداشت ۲۷ نفر از شهروندان کرد در سنندج، مهاباد، سقز و بوکان منتشر شده. ۳۰ نفر هم ظاهرا در جوانرود بازداشت شده‌اند.

حزب دمکرات کردستان ایران و حزب کومله می‌گویند جمهوری اسلامی در واکنش به جشن‌های خیابانی به مناسبت همه‌‌پرسی استقلال کردستان عراق در شهرهای مهباد، سنندج، بوکان، سنه و سقز در مجموع ۲۷ نفر از شهروندان کرد را بازداشت کرده است.

تجمعات شهروندان کرد ایرانی بعد از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق

خبرگزاری هرانا گزارش داده که در سنندج، نیروهای امنیتی سە‌شنبە ۴ مهر، مسلم سعیدپور، پیمان و محمد منبری را در محل کارشان در محله «نایسر» سنندج بازداشت کرده‌اند و آن‌ها را به محل نامعلومی برده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داده که از دوشنبه ۳ مهر در پی برگزاری تجمعاتی به طرفداری از همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ده‌ها شهروند کرد را بازداشت کرده و آنها را به بازداشتگاه‌های پلیس امنیت و اداره اطلاعات شهرهای مهباد، سنندج، بوکان، سنه و سقز منتقل کرده‌‌اند.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان در شهرهای جوانرود و کامیاران نیز حدود ۳۰ نفر از شهروندان کرد بازداشت شده‌اند. شبکه حقوق بشر کردستان هویت برخی از بازداشت‌شدگان را اعلام کرده است: لایق رحمانی، یاسر فرج‌الهی و فریدون کریمی در کامیاران بازداشت شده‌اند و اکو یاری، کمال ظاهری و هادی بازانی در جوانرود. شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید این سه نفر اما بعد از یک روز آزاد شدند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.