ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روسیه: ترس از همکاری‌های نظامی مسکو و ریاض بی‌اساس است

در پی سفر تاریخی ملک سلمان به مسکو و عقد قراردادهای کلان نظامی بین روسیه و عربستان سعودی، مسکو می‌گوید همکاری‌های نظامی با ریاض علیه کشور دیگری نیست.

در پی سفر تاریخی ملک سلمان به مسکو و عقد قراردادهای کلان نظامی بین روسیه و عربستان سعودی، مسکو می‌گوید همکاری‌های نظامی با ریاض علیه کشور دیگری نیست.

بزرگ‌ کنید
ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی پنج‌شنبه ۵ اکتبر / ۱۳ مهر برای نخستین بار به مسکو رفت. ملک سلمان در کنار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه ۶ اکتبر / ۱۴ مهر در این‌باره گفت: «این نوع ترس کاملاً بی‌اساس است.»

او افزود روسیه می‌خواهد روابط با عربستان سعودی را در آینده گسترده‌تر کند.

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی روز گذشته، پنج‌شنبه ۵ اکتبر / ۱۳ مهر برای نخستین بار به مسکو رفت تا هم در زمینه تثبیت قیمت نفت مذاکره کند و هم سلاح‌های جدیدی از روسیه خریداری کند.

در این یک روزه چندین سند همکاری بین دو کشور به امضا رسیده است. یکی از مهم‌ترین توافق‌‌ها که روز پنج‌شنبه صورت گرفت قرارداد اولیه برای خرید سامانه دفاع موشکی «اس ـ ۴۰۰»، به قیمت بیش از سه میلیارد دلار است که قرارداد نهایی آن در پایان ماه اکتبر امضا خواهد شد.

روسیه و عربستان سعودی بر سر تولید سلاح کلاشنیکف در خاک سعودی نیز به توافق رسیدند. همچنین انتقال تکنولوژی برای تولید سایر سلاح‌ها نیز از جمله توافق‌های دیگر بود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.