ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترامپ به می و مکرون: هرچه‌قدر می‌توانید از ایران پول بگیرید

ترامپ: «امانوئل زنگ زد. گفتم، امانوئل، نگاه کن، آنها به رنو کلی پول داده‌اند. پولشان را بگیرید، لذتش را ببرید.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی است که به متحدان اروپایی آمریکا گفته نگران تحریم‌های آمریکا نباشید و «هرچقدر می‌توانید پول به جیب بزنید.»

اروپا از برجام دفاع می‌کند؛ از حمله به خاطر دلایل اقتصادی و تجاری

به گزارش وب‌سایت رسمی کاخ سفید، ترامپ پیش از عزیمت برای سخنرانی درباره استراتژی جدید آمریکا درباره ایران، جمعه ۱۳ اکتبر به خبرنگاران توضیحاتی درباره گفت‌و‌گوهایش با ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه ارائه کرده است.

ترامپ گفته این دو رهبر اروپایی خواهان حفظ «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام)، توافق‌نامه هسته‌ای بین ایران و کشورهای گروه ۱+۵ هستند، «به یک دلیل: به پولی که خرج می‌شود نگاه کنید. می‌دانید، ایران در کشورهای مختلف دارد پول خرج می‌کند.»

ترزا می و امانوئل مکرون هفته گذشته در پی انتشار اخباری مبنی بر قصد ترامپ برای عدم تأیید پایبندی تهران به برجام، در گفت‌و‌گوی تلفنی با او از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرده بودند.

رئیس‌جمهوری آمریکا ادعا کرده که به مکرون و می گفته است: «هیچ کاری انجام ندهید. درباره [تحریم‌های جدید] نگران نباشید. هر چقدر می‌توانید پول به جیب بزنید... امانوئل زنگ زد. گفتم، امانوئل، نگاه کن، آنها به رنو کلی پول داده‌اند. پولشان را بگیرید، لذتش را ببرید. اما خوب، می‌بینیم چه اتفاقی خواهد افتاد».

به گزارش «نیویورک‌تایمز»، شرکت فرانسوی خودروسازی رنو در ماه اوت امسال قراردادی ۷۸۰ میلیون دلاری با ایران امضا کرد. درست کمی پس از آنکه «قانون مقابله با متخاصمان آمریکا از طریق تحریم» که «قانون مبارزه با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» بخشی از آن است، در کنگره آمریکا به تصویب رسید.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران پیش از سفر به نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که دلیل مخالفت آمریکایی‌ها با برجام محروم‌ماندن آنها از «سفره‌ای» است که به واسطه برجام پهن شده است.

پس از آنکه دونالد ترامپ جمعه از تأیید پایبندی ایران به برجام سر باز زد، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای ایرانی خود بر حمایت از برجام تأکید کرد.

مکرون قرار است در سال آینده میلادی به ایران سفر کند. این نخستین سفر یک رئیس‌جمهوری فرانسه به ایران پس از ۱۹۷۱ است.

در همین زمینه

  این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

  آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

  .در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

  توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

  نظر بدهید

  در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

  نظرها

  نظری وجود ندارد.