ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آقای رییس جمهور سابق ایران، بفرمایید بالای دادگاه!

نسرین ستوده - آقای احمدی نژاد کاش یک بار جان هایی را که در کهریزک زیر شلاق ظلم جان باختند می دیدید.

داستان بست نشینی شما و دوستان‌تان که در زبان مدنی به آن «تحصن» می گویند، حق شماست. فراموش نکنید!

بگذارید رنجی را که شما و دوستان تان سال هاست بر ایرانیان روا داشته‌اید، با اذعان به حق تان آغاز کنم. تحصن کرده اید تا به رفتاری ظالمانه اعتراض کنید. تحصن کرده اید تا به روند غیر قانونی محاکماتی ناعادلانه اعتراض کنید. اما فراموش کرده اید در محاکمات معترضان انتخاباتی‌تان، بیش از این ها عدالت زیر پا له شد.

در آن محاکمات ظلم ها بر معترضان رفت. کاش یک بار فقط یک بار به یکی از صدها نامه ای که از سوی زندانیان منتشر می شد و روند عجیب و غریب بازداشت نیمه شبانه شان را به تصویر می کشیدند، می دیدید. کاش یک بار یکی از همان نامه ها را پیگیری می کردید و به روند غیر قانونی دادگاه های انقلاب اعتراض می کردید.

کاش یک بار جان هایی را که در کهریزک زیر شلاق ظلم جان باختند می دیدید. هنوز هم افرادی هستند که به جرم شک در انتخابات، در زندان اند. راستی شما نمی دانستید که هیچکس جز مجلس، حق قانونگذاری ندارد؟ و به ویژه هیچ کس در هیچ مقامی حق ندارد جرم جدیدی «اختراع» کند؟ اگر دانش این کار را نداشتید چرا از فارغ التحصیلان حقوق مشورت نگرفتید؟ هر دانشجوی حقوقی می توانست شما را راهنمایی کند که «شک در انتخابات» جرم نیست.

در آن روزها که مردم دسته دسته به جرم «شک در انتخابات» بدون رعایت قانون به محاکمات نمایشی سپرده می شدند و نمایش آن، شبانه از تلویزیون پخش می شد، شما چگونه آن ظلم عریان را ندیدید؟ همه ی آن دستگاه برای حفظ و حراست از شما برپا شده بود، جای شما بالای همه ی آن دادگاه های اعتراضات انتخاباتی بود.

راستی می دانید در آن اشفتگی قضایی چند نفر جان باختند، کهریزک، چوبه ی دار و….؟ احیانا آمار دقیقی از این مسائل بی اهمیت ندارید. آن ها خس و خاشاک بودند که البته مطابق قانون دارای حقوقی برابر با شما و دوستان تان بودند. هنوز سه تن از محصوران با سنین بالای ۷۰ سال در حصرند. شرف جامعه ی وکالت، عبدالفتاح سلطانی به جرم دفاع ازحقوق قانونی معترضان به انتخاب شما، هنوز در زندان است. خبر دارید او به ۱۰ سال زندان محکوم شده است؟

چرا با جامعه ی وکالت چنان کردید که امروز وکیلی نتواند فارغ از ترس و تهدید از شما دفاع کند؟ کاش ذره ای استقلال برای قوه قضاییه باقی گذاشته بودید. کاش روحی ولو اندک درکالبد فرشته ی عدالت باقی مانده بود، امروز آن ذره استقلال و آن روح اندک به کمک تان می آمد. افسوس!

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • نوید

    حتّی یک نَفَس کشیدن در راه حقیقت و عدل در جهان مؤثر است تا چه رسد به بیش از آن.

  • درود بر نسرین ستوده

    چه قدر مطلب پرمغز و نغز، در عین حال زیبا، مختصر و مفید. آفرین ودرود بر بانوی گرامی و ارجمند نسرین ستوده. واقعا مدتها بود متنی به این زیبایی و شیوایی و خوش فهمی و روشنگرانه نخوانده بودم. البته نوبسندگان روشنفکر بسیاری زحمت می کشند، اما کمتر به چنی مدتهای موجز و در عین حال پر از نکات آموزنده و مفید برمی خوریم! الحق، عنوام وکالت زیبنده و شایسته خانم ستوده است. درود بر ایشان. وای چه قدر شیوا گفتید: راستی شما نمی دانستید که هیچکس جز مجلس، حق قانونگذاری ندارد؟ و به ویژه هیچ کس در هیچ مقامی حق ندارد جرم جدیدی «اختراع» کند؟ ----------------- نه دوستان، این ظالمان نظام ولایی، خودشان را به نفهمی و تجاهل زده اند (چون در ظاهر نفتشان در همین تجاهل ظالمانه است/ اما ظلم تا ابد نخواهد ماند!)، وگرنه هر انسان سالم و عاقل و بالغی چنین متنی بخواند، می فهمد قضیه را. حکایت، همان مثل معروف است: کسی که خوابیده را می شود بیدار کرد، اما کسی که خودش به خواب زده، هرگز نمی شود بیدارش کرد!

  • bijan

    نرود میخ آهنین در سنگ.