ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی اروآسیا در استکهلم برگزار شد

گفت‌وگو با شهزاده سمرقندی، خبرنگار و نویسنده تاجیک

این جشنواره از مهم‌ترین فرصت‌ها برای نویسندگان آسیای میانه و اروپای شرقی است تا بتوانند آثارشان را به ناشران انگلیسی‌زبان معرفی کنند. با شهزاده سمرقندی گفت وگو کرده‌ایم.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی اروآسیا  از ۱۷ تا ۲۰ نوامبر  در شهر استکهلم سوئد برگزار شد. این جشنواره از جمله مهم‌ترین فرصت‌ها برای نویسندگان آسیای میانه و اروپای شرقی است تا بتوانند کارهای خود را به ناشران انگلیسی‌زبان معرفی کنند. مبلغ سالانه جوایز این جشنواره ۳۵ هزار دلار است که برای چاپ کتاب‌های منتخب به دو زبان (زبان اصل اثر و ترجمه انگلیسی آن) هزینه می‌شود.

حضور نویسندگان تاجیک و قزاقستانی در این جشنواره در دو سال گذشته چشمگیر بوده است. گل‌صفت شهیدی، از نویسندگان شناخته شده تاجیکستان نیز کتاب‌های خود را در شهر استکهلم رونمایی کرد. سالانه صدها تن از شاعر و نویسندگان، فیلم‌سازان و چهره‌های شناخته‌شده از کشورهای آسیای میانه، روسیه، اروپای شرقی و بریتانیا در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند. سال گذشته برای اولین بار نویسندگان اسرائیلی نیز شرکت کردند. این جشنواره در شش سالی که از فعالیت آن گذشته، موفق شده توجه نویسندگان و شاعران زیادی در بیش از ۴۰ کشور جهان را به خود جلب کند.

شهزاده سمرقندی، خبرنگار و نویسنده تاجیک مقیم هلند، برنده جایزه پنج هزار دلاری «بهترین نویسنده زن و بهترین سبک نگارش» این جشنواره در دور پنجم (لندن) در استکهلم  حاضر بود و از نسخه انگلیسی رمان «سندرم استکهلم» رونمایی کرد.

گفت‌وگو با شهزاده سمرقندی، را در ادامه بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

سایت جشنواره اروآسیا (به زبان روسی)

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.