ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: عزیز گرامی، از خط قرمز عبور کرده‌ایم

فقط چند ساعت بعد از آنکه سخنگوی قوه قضائیه، رئیس جمهور سابق را یک «لات از چشم افتاده» خواند، احمدی‌نژاد در نامه‌ای سرگشاده به ولی‌فقیه هشدار داد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران فقط چند ساعت بعد از آنکه سخنگوی قوه قضائیه از او به عنوان «یک لات از چشم افتاده» یاد کرد، در نامه‌ای سرگشاده، با لحنی متفاوت به رهبر جمهوری اسلامی هشدار داد که به دلیل عملکرد قوه قضائیه و بی‌تفاوتی و ناکارآمدی دولت، وضع کشور «مدت‌هاست که از خط قرمز عبور کرده و به صفر نزدیک» شده است. یک پیام با دو معنا؟ احمدی‌نژاد در  این نامه خامنه‌ای را به عنوان «حضرتعالی» و «عزیر گرامی» خطاب قرار داده است.

محمود احمدی‌نژاد بر شانه علی خامنه‌ای بوسه می‌زند (عکس: آرشیو)

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری سه‌شنبه ۷ آذر خود  در پاسخ به انتقادات محمود احمدی‌نژاد از قوه قضائیه، او را به «لاتی» تشبیه کرده بود که «از چشم افتاده و از این موضوع خیلی رنج می‌برد.» سخنگوی قوه قضائیه در این نشست خبری درباره احمدی‌نژاد گفته است که زبان او به «خلاف‌گویی» و «دروغگویی» عادت کرده. اکنون محمود احمدی‌نژاد فقط چند ساعت بعد از حمله سخنگوی قوه قضائیه، در نامه‌ای سرگشاده به علی خامنه‌ای که در سایت طرفداران او منتشر شده، در انتقاد از قوه قضائیه نوشته است:

«مقامات قضایی که خود باید ضامن آزادی مردم و امنیت و عدالت باشند، در افکار عمومی به هر دلیل متهم هستند و مواضع و تکذیب‌های پی در پی آنان نه تنها کمکی به بهبود شرایط نکرده بلکه وضع را بدتر کرده است. اصرار غیر عادی و غیر موجه و غیر قانونی بر مواضع شخصی و سیاسی و دخالت دادن آن مواضع در امر قضا و بهره‌برداری از قدرت قضایی در مناسبات سیاسی، شخصی و خانوادگی، فرصت رسیدگی و اصلاح وضع دستگاه قضایی و مراقبت از خطا و ظلم و تلاش برای حل مسائل اصلی کشور و احقاق حقوق مردم را از آن مقامات سلب کرده است. نارضایتی عمومی از وضع کشور و دستگاه قضایی بی‌سابقه و فریاد قاطبه مردم از بی‌عدالتی و روابط نادرست به آسمان است.»

محمود احمدی‌نژاد هفته گذشته در یک گفت‌وگوی ویدیویی، قوه قضائیه را به «نقض قانون اساسی» متهم کرده و گفته بود که «اگر قرار بود دیکتاتوری قوه قضائیه داشته باشیم انقلاب نمی‌کردیم.»

او در نامه سرگشاده‌اش به علی خامنه‌ای به عنوان نمونه به اعتراضات مالباختگان مؤسسات مالی در مقابل مجلس و قوه قضائیه اشاره می‌کند و به رهبر جمهوری اسلامی می‌نویسد:

« همین مردم ،مأیوس از عدالت قضایی، در مقابل مجلس که نمایندگان آن را خانه ملت می‌نامند، به تظلم می‌روند اما با رفتار تند ضابطین مواجه می‌شوند. حتی یک نفر از مقامات مجلس نیز حاضر به گفت‌وگو و شنیدن سخنان آنان نمی‌شود.»

احمدی‌نژاد در نامه‌اش به خامنه‌ای این ادعا را در میان می‌آورد که شکایت‌های مردم را به گوش ولی فقیه می‌رساند. او قوه مجریه را هم بی‌نصیب نمی‌گذارد:

«مقامات قوه مجریه با امید و اعتنای بیش از اندازه به نتایج توافق موسوم به برجام و یا تمرکز بیش از حد بر آن تقریباً سایر امور کشور را رها کرده‌اند. بازی با آمار و ارائه اطلاعات غیر واقعی از وضع کشور نیز مانند پاشیدن نمک بر زخم‌های عمیق مردم شده است.»

رئیس جمهور سابق نمایندگان مجلس را هم متهم می‌کند که با برخورداری از مصونیت قضایی، از مشکلات مردم دور افتاده‌اند و حاشیه امنی برای خود ساخته‌اند.

او رهبر جمهوری اسلامی را به عنوان «عزیر گرامی» خطاب قرار می‌دهد و در هشدار به او می‌نویسد:

«به دلیل غفلت مسئولان و اثرگذاری برنامه‌های دشمنان، بحران‌های رکود بی‌سابقه اقتصادی، نقدینگی، بانکی، بیکاری، فقر و فاصله طبقاتی و تولید به وضعیت حادی رسیده و هر لحظه ممکن است کشور و مردم را با شرایط غیر قابل پیش‌بینی و مدیریت مواجه سازد.»

درگیری محمود احمدی‌نژاد و یارانش با قوه قضائیه و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پس از تشکیل دادگاه حمید بقایی و بازپرسی از اسفندیار رحیم مشایی وارد دور تازه‌ای شده است. حمید بقایی روز گذشته اعلام کرده بود که ۹ تن از مسئولان بلندپایه نظام از جمله ابراهیم رئیسی (تولیت آستان قدس) و محمد علی جعفری (فرمانده سپاه پاسداران) از احمدی‌نژاد به مناسبت‌هایی سکه طلا دریافت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • naseem

  واکنش به اعلام آمادگی حسن روحانی برای بازسازی سوریه! حمیدرضا آذرنگ (بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما) خطاب به حسن روحانی نوشت: هنوز تبِ زمين لرزه آرام نگرفته و چشم و دلمان كبود از حادثه بود كه در خبرهاىِ وطنى شنيدم وبه چشم ديدم كه قولِ همه جانبه به آن سوىِ مرزها ىِ اين سرزمينِ هماره زخم داده ايد كه دردهاشان را مُسَكِّن خواهيد شد و ويرانه هاىِ خود مُسَبِبِشان را با تمامِ توان آباد خواهيد كرد!! آقاىِ رييس جمهور براىِ هر كجاىِ بى درد و دردمندِ دنيا كه خواستيد دست در جيب كنيد و هزينه كنيد ، اما لطفا در ميانِ اسكناس هاىِ اهدايىِ تان قدرى جستجو كنيد شايد رأىِ اعتمادِ من به خودتان هم در آن ميان گُم باشد! لطف كنيد و بر گردانيدش كه من از اعتمادِ خود هم شرمنده ام! همين!

 • افشین

  ﻳﻜﻲ اﺯ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ اﻧﻘﻼﺑﻬﺎﻱ ﺿﺪ اﻣﭙﺮﻳﺎﻟﻴﺴﺘﻲ ﻗﺮﻥ ﺑﻴﺴﺘﻢ لطفآ دیگه این حرف رو تکرار نکن که حال مون از این حرفا بهم میخوره

 • آخوند نزول خوار

  رأس قوه قضائیه آخوند نزول خوار نشسته است،آنهم از پول مردم.اگر فردی خانه اش را به ضمانت بگذارد این آقا اجازه دارد آنرا تخلیه کرده و اجاره داده و مال الاجاره را درجیبش قراردهد؟ماشینی اگر گرو باشد ایشان می تواد ماشین را تصرف کند؟ اگر گاوداری شما درضمانت باشد ایشان می تواند آنرا تصرف کند و ازسود آن بهره ببرد ویا گوساله های نوزاد را ازآن خود کند؟روحانیون سطح بالا همه اِشان آلوده شده اند و صدایشان درنمی آید.جهنم و آتش نیم سوز فقط برای آنجای ما است.

 • نکات الزامی

  تنها راه نجات و گام نخست الغای حکومت اخوندی نظام ولایی است. و هیچ راه سریع و مطمئن تر از کودتا نیست. همانطور در اثر خیانت و اعلام بی طرفی ارتش و قوای مسلح در زمان شاه ، استقرار این نظام ولایی ممکن شد، نمیشود در کشوری پررانت و نفت خیز ایران از راه انقلاب توده مردم حکومت عوض کرد، ثروت دهها میلیارد رانت نفت و گاز و غیره، به دیکتاتوری اجازه میدهد با توزیع نابرابر رانت و استخدام صدها هزارارادذل و اوباش و مزدور جلاد به کشاندن عمال حکومتی نسل حکومت ننگنش تدوام دهد! پس هرگز دل به انقلاب مردمی نبدنید، مردم نمیتوانند در مقبال یک میلیون نیوری سرکوب تا بن دندان مسلح کاری کنندف تنها راه یا حمله تمام کننده خارجی است یا کودتا. بیخوید دلتان خوش نکنید به شعارها و وعده به اصطلاح دموکراسی خواهی مخالفان جنگ ! اینها مشنتی بزدل هستند و متوهم. نمیوشد دیکتاتوری در کشورهای مثل ایران با انقلاب دموکرتیک برکنار کرد، چنین چیزی و از این مردم دچار انحاط و عقب مانده و ضعیف ممکن نیست. خلاصه راه نجات از نظام ولایی یکی از این دو است: کودتا سکولاریستی. حمله خارجی براندازانه ضد تئوکراسی و یا ترکسیبی از دو / تمام

 • نکات الزامی

  هر چند از سوابق اینگونه نامه های سرگشاده میتوان حدس زن این نامه و حتی خود احمدی نژاد سرنوشتش مانند نامه های نوریزاد خواهد شد ...!! اما در حالت خوشبینانه احمدی نژاد و نامه اش را میتوان یک پیام آشکار به کارگزاران و تدراکچیهای نظام ودیکتاتوری داسنت، که هنوز اندک انسانیت و ایران دوستی در وجودشان است، از جمله راپورتچی ها و رصدچی ها و ارتش سیابری که دارند این کامنتها از من نوعی (فردی معمولی و منتقد غیرنظامی ناچیز هستم!) بخوانند، پیام بگیرند، برای یکابر هم شده دست از این همه مزدوری و تدارکچی بودن برای دیکتاتوری اخوندها بردارند، یک جو معرف، یک جو غیرت، یک جو انسانیت، به خرج دهند و یک کودتای تام کننده برای پایان دادن به این اهریمن حکومت تئوکراسی ایعنی اخوندهای ولایی پرست بکنند. تا احوندهایی مثل حسن روحانی بتوانند مردم فریب بدهند و پای صندق رای حماقت بیاورند و تا زمانی اخوندها از راس تا قعر این نظام کنترل امور داشته بانشد و تفکر شیعی ولایی و این ایدئولوژی مسخره و ضد بشری حاکمیت داشته باشد، امیدی به نجات کشور و مردم ایران نیست.

 • نکات الزامی

  دیکتاتوری، ذاتا ماهیت قهقرائی دارد. این ذات تمایلات انسانی است، حتی خوبی هم سیر قهقرائی دارد، تنها چیزی که میتواند بدی (اینجا بدی منظور دیکتاتوری است) را مهار کند عقلانیت است. هقلانیت ذاتا چیز خوبی است و اما عقلانیت در نهایت عام یا خرد جمعمی، در مقابل دیکتاتوری فردی و اقلیت است. دیکتاتورها میدانند، این چیزی نیست که در قرن بیستم ، و در زمانه انقلاب انتشار و انتقال اطلاعات، کسی نداند، هر کسی با IQ و سواد متوسط هم میداند دیکتاتوری چیزب د و ضد انسانی وضدعقلانی و ضد اخلاقی است، همه میدانند عاقبت دیکتاتوری، ظلم، فساد، تبعیض، بیعدالتی، در نهایت نابودی خود دیکتاتوری است. اما چرا دیکتاتورها درس عبرت نمیگیرند؟! نکته از شهوت و لذت رسیدن قهقرائی به ثروت و قدرت از رانتهای حاکمیت است ، که اعتیادآور است. دیکتاتوری اهریمن فکری است که فرد و افراد دیکتاتور همچو مواد مخدر، معتاد و بیمار میکند، این بیماری را تنها با خلع و برکناری دیکتاتور و استقرار نظام دموکراسی میتوان درمان کرد. از دیکتاتور توقع دموکراسی، آزادی، عدالت داشتن حماقت محض است. کار احمدی نژاد تبلیغاتی است. اگر او یک جو عقل داشته باشد (که حتما این جو دارد) میداند عامل اصلی این مصائب خود دیکتاتور است، تنها وقتی میتوان جلوی فساد افراد در عناوین جناح های اصولگراف اعهتدالی، اصلاح طلب و گماشتگانی مانند نژادرپستان سدات پرست و نفوذی قوم گرا هیچ اغتقادی به وجود ملت و کشور ایران ندارند ،برادران دالتونها و سپاه وبسیج ، و بقیه دزدان و فاسدان و جنایتکاران نظام گرفت، که دیکتاتوری ملغی و افرادش از کار برکنار کرد. ایران بدتر کره شمالی است. کره از حد کره شمالی هم غبور کردهف تنها راه نجات( با توجه بی عرضگی مردم) کودتا سکولاریستی است. تنها راه یک کودتای سریع و منسجم و تمام کننده است برای نابودی نظام تئوکراسی (اخوندها ) است. بایست اخوندها و نظام تئوکراسی (ولایی) نابود گردد. ریشه تمام بدبختی و مصاتئب امروز نظام تئوکراسی حاکم و اخوندها متحجر و مرتجع ضد بشری هستند.

 • نکات الزامی

  گویا محتوای این پست در سایت شما خلاصه نامه است، نظرم درباره همین خلاصه در سایت شما است. انصافا احمدی نژاد 100 در 100 حقایق را گفته است. اما همه حقایق اینها نیستند. سرنوشت احمدی نژاد و تعداد کثیری از عُمال و تدارکچیان نظام ولایی، سرنوشت تکراری کسانی است که از فرصت یک انقلاب ارتجاعی و متحجرانه استفاده (=سوءاستفاده) کردند، و به استقرار و تثبت و تقویت و تدوام استبداد کمک کردند. کسانی فکر میکردند با خوش خدمتی و چاپلوسی کردن بریا دیکتاتور میتوانند منقعت دائمی برای خود کسب کنند. اما زهی خیال باطل !

 • Arjomand

  ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼﻣﻲ ﻳﻚ ﺷﺒﻪ اﻳﺖ اﻟﻠﻪ ﺷﺪ و ﻳﻜﻲ اﺯ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ اﻧﻘﻼﺑﻬﺎﻱ ﺿﺪ اﻣﭙﺮﻳﺎﻟﻴﺴﺘﻲ ﻗﺮﻥ ﺑﻴﺴﺘﻢ ﺭا ﺩﺭ ﻛﻤﺎﻝ ﺑﻲ ﻟﻴﺎﻗﺘﻲ ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺟﺮﻳﺎﻥ ﻣﺎﻓﻴﺎﻳﻲ و ﻓﺎﺳﺪ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ اﻫﺘﺰاﺭ و ﻛﺸﻴﺪﻥ ﻧﻔﺴﻬﺎﻱ اﺧﺮﺵ ﻫﺴﺖ. ﻫﺮ ﻛﻪ اﻭ اﺭﺯاﻥ ﺧﺮﺩ, اﺭﺯاﻥ ﺩﻫﺪ ﮔﻮﻫﺮﻱ ﻃﻔﻠﻲ ﺑﻪ ﻗﺮﺻﻲ ﻧﺎﻥ ﺩﻫﺪ