ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یکی از مدیران جامعه بهایی پس از ۱۰ سال حبس آزاد شد

بهروز توکلی از مدیران سابق جامعه بهایی ایران پس از تحمل نزدیک به ۱۰ سال حبس بدون استفاده از مرخصی، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

بهروز توکلی از مدیران سابق جامعه بهایی ایران پس از تحمل نزدیک به ۱۰ سال حبس بدون استفاده از مرخصی، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

پس از مهوش ثابت و فریبا کمال آبادی، بهروز توکلی یکی دیگر از اعضای هفت نفره مدیران جامعه بهایی ایران موسوم به «یاران ایران» است که پس از تحمل یک دهه حبس روز دوشنبه، ۱۴ آذر از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

بهروز توکلی متولد ۱۳۳۰ در مشهد و ساکن تهران، از مدیران سابق جامعه بهایی ایران در اردیبهشت ماه سال ۸۷ بازداشت شد و در شعبه ۲۸۸ دادگاه انقلاب تهران با اتهامات «جاسوسی برای اسرائیل، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۲۰ سال حبس محکوم شد. این شهروند بهایی با تقلیل حکم به ۱۰ سال در زندان رجایی‌شهر کرج زندانی بود.

فریبا کمال آبادی، مهوش ثابت، بهروز توکلی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی و وحید تیزفهم، عضو هیاتی به نام “یاران” بودند که اداره امور اقلیت بهایی را برعهده داشتند. سه نفر از این افراد در دو ماه اخیر پس از یک دهه از زندان آزاد شده اند.

بهروز توکلی، تا اوائل دهه ۱۹۸۰ (۱۳۶۰) به عنوان مددکار اجتماعی به کار مشغول بود. اما در این زمان به علت اعتقاد به آئین بهائی از کار دولتی اخراج شد. آقای توکلی پیش از دستگیری اخیر نیز به طور متناوب بازداشت و مورد آزار قرار می‌گرفت. وی سه سال پیش از بازداشت، برای مدت چهار ماه، بدون هیچ جرمی، در سلول انفرادی زندانی بود که در نتیجه دچار مشکلات جدی کلیوی و مفصلی شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جهان

    ما ایرانیها از سیاه کاری و ظلم رژیم اشغالگر ایران نسبت به هم مینان بهایی خود متاسف و همگانی از این هم میهنان خود پوزش میطلبیم ، زندان ، جلوگیری از تحصیل ، توهین ، تبعید ، بستن و تعطیل محل کسب و کار بهائیان ، شرم آور است اگر به حقوق اجتماعی یک ایرانی در خارج از کشور کوچکترین تجاوزی بشود همه ما رگهای گردنمان متورم و فریاد تظلم سر میدهیم و آنگاه چه بر سر این هم میهنان بهایی آورده و میاوریم ، دولت به کنار مردم بیاید بخود آییم