Share

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دخالت ایران در سوریه و یمن و حمایت این کشور از حزب‌الله لبنان انتقاد کرده است. وزارت خارجه ایران می‌گوید این اتهامات تکراری و بی‌اساس است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل برای گسترش همکاری‌های فی‌مابین در بروکسل، با اعلام حمایت از برجام، حمایت ایران از شیعیان حوثی در جنگ داخلی یمن، اعزام نیروی نظامی و سلاح به سوریه و حمایت از حزب‌الله لبنان را به عنوان نمونه‌هایی از فعالیت بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه برشمرده بود. رکس تیلرسون گفته بود آمریکا تلاش می‌کند به ایران تفهیم کند که این فعالیت‌ها می‌بایست پایان یابد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران چهارشنبه ۱۵  آذر این سخنان وزیر خارجه آمریکا را «اتهامات تکراری و بی‌اساس» خواند و گفت:

«ایران با قدرت تمام و در چارچوب تمامی موازین اخلاقی و رعایت تمام هنجارهای تعریف شده بین المللی و با توانمندی بسیار در جهت کمک به ثبات و امنیت و مبارزه با تروریسم و جنگ‌افروزی و بدون توجه به دروغ‌های بدخواهانِ مردم منطقه، به تلاش‌های سازنده خود مسئولانه ادامه خواهد داد.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی دو هفته پیش در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خاطرنشان کرده بود که ایران به دنبال «سلطه و برتری در منطقه» نیست.

بیشتر بخوانید:

تیلرسون از برجام حمایت کرد

Share