Share

تیم ملی وزنه‌برداری ایران با ۸ وزنه‌بردار در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان به میزبانی آمریکا موفق شد که با کسب ۵۰۹ امتیاز تیمی برای نخستین بار قهرمان جهان شود.

تیم ملی وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان

تیم ملی وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان

در آخرین روز این مسابقات که بامداد چهارشنبه ۶ دسامبر / ۱۵ آذر به‌وقت ایران برگزار شد، سعید علی‌حسینی و بهداد سلیمی، دو وزنه‌بردار سنگین وزن تیم ملی ایران، به ترتیب به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند و بدین ترتیب ایران قهرمان جهان شد.

سعیدعلی حسینی پس از هشت سال محرومیت در مسابقات جهانی شرکت می‌کرد که با مجموع ۴۵۷ کیلوگرم به مدال نقره رسید و بهداد سلیمی نیز با مجموع ۴۵۳ کیلوگرم به مقام سوم مسابقات دست یافت.

در این رقابت‌ها پیش از این دو، کیانوش رستمی یک مدال نقره در حرکت یک ضرب دسته ۸۵ کیلوگرم، سهراب مرادی سه مدال طلا در دسته ۹۴ کیلوگرم، سید ایوب موسوی دو برنز حرکت دو ضرب و مجموع دسته ۹۴ کیلوگرم، علی هاشمی دو مدال طلا و یک برنز در دسته ۱۰۵ کیلوگرم کسب کرده بودند.

تیم ایران در بخش مردان در مجموع با ۵ طلا، ۳ نقره و ۶ برنز اول شد. تیم‌های کره جنوبی و ازبکستان به ترتیب با ۴۵۴ و ۳۵۴ امتیاز تیمی در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی سال ۲۰۱۷ جهان روزهای ۶ تا ۱۴ آذر در شهر آناهیم لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار شد.

بهترین نتایج تیمی وزنه‌برداری بزرگسالان ایران قبل از این مسابقات، در رقابت‌های سال ۲۰۱۱ فرانسه و سال۲۰۱۳ لهستان بود. ایران در هر دوی این مسابقات به مقام سومی دست پیدا کرد.

Share