ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احمد خاتمی: موشک داریم، موشک می‌سازیم، بردشان را هم افزایش می‌دهیم

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان در نماز جمعه تهران گفت ایران به موشک‌سازی خود ادامه می‌دهد تا اگر اسرائیل دست به اقدامی زد تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کند.

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان در نماز جمعه تهران گفت ایران به موشک‌سازی خود ادامه می‌دهد تا اگر اسرائیل دست به اقدامی زد تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کند.

بزرگ‌ کنید
احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران

در حالی‌که برنامه موشکی ایران تنش‌برانگیز شده است، احمد خاتمی در نماز جمعه گفت: «ما موشک داریم و موشک هم می‌سازیم و تا جایی که بتوانیم برد آن را افزایش می‌دهیم. تا هزاران کیلومتر هم افزایشش می‌دهیم تا خواب را از چشمان کاخ سفیدنشینان بگیریم.»

او با بیان این‌که در دنیای امروز «نمی‌توان مسلح نبود»، افزود: «جدای از ساخت بمب اتمی که از آن صرف نظر کرده‌ایم، به خواست خدا در عرصه فن‌آوری موشکی به حرکت خود ادامه می‌دهیم تا اگر روزی دیوانه‌ای به اسم رژیم صهیونیستی هوس کاری کند، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.»

کشورهای غربی بیش از هر چیز نگران برنامه موشک‌های بالستیکی ایران‌اند که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارند. آن‌ها پیشبرد این برنامه را برخلاف قطعنامه سازمان ملل درباره تحریم‌‌های صنایع نظامی و صدور اسلحه به ایران می‌دانند که جدا از توافق هسته‌ای با ایران است. آن‌ها همچنین پیشبرد برنامه موشکی ایران را عاملی در بی‌ثباتی خاورمیانه می‌دانند. با این حال ایران بر برنامه موشکی خود اصرار دارد و اعلام کرده که در این‌باره مذاکره نخواهد کرد.

روز گذشته (پنج‌شنبه) امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سفر خود به قطر درباره ایران گفت این کشور به توافق هسته‌ای پایبند بوده اما باید درباره برنامه موشک‌های بالستیکی آن و نقش ایران در تنش‌های منطقه مذاکره کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • faryad

    اندیشکده‌ی آمریکایی «نشنال اینترست»، در تحلیلی پیرامون واکنش رهبران حکومت ایران نسبت‌به کشته‌شدن علی عبدالله صالح، رئیس‌ جمهوری پیشین یمن، می‌گوید که آن‌ها درمورد تحولات منطقه، موضع‌گیری‌های متفاوت خود را که به‌صورت «پلیس خوب و پلیس بد!» ارائه می‌کردند، کنار گذاشته‌اند و دیگر حمایت آشکار از شبه‌نظامیان هوادار خود و پیش‌برد استراتژی خودشان ازطریق خشونت را حاشا نمی‌کنند. در این مقاله‌ی تحلیلی که روز پنج‌شنبه ۱۶ آذرماه منتشرشده، آمده است: تأیید دسته‌جمعی رهبران سیاسی ایران از قتل علی عبدالله صالح، نشان می‌دهد که برنامه و اهداف مرتبط با توسعه‌گرایی و نفوذ این کشور در منطقه، از حمایت همه‌ی جناح‌های حکومتی برخوردار است. قتل علی عبدالله صالح که به‌دست حوثی‌های هوادار ایران انجام گرفته است، ازسوی حسن روحانی، رئیس جمهوری، محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران و حسین شریعتمداری، سردبیر روزنامه کیهان، به‌عنوان سخنگوی علی خامنه‌ای، یک‌صدا مورد استقبال و تأیید قرار گرفته است!. محمدعلی جعفری حتی اعلام کرده که کشته‌شدن صالح، در راستای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است و افزوده که متحدان حکومت ایران در سوریه، یمن و بحرین، از تجربه‌ی انقلاب اسلامی، الهام می‌گیرند!!.

  • سورنا

    در حالی‌که برنامه موشکی ایران تنش‌برانگیز شده است، حق دفاکردان از خود حق مسلم است , این فقط احمقا و پاچه خوران بیگانگان هستن که از داشتن قدرت دفا مغبون اون آشفته هستن کاسه لیسی بیگاه تا کی ؟ فقط احمقا دل به بیگانه خوش میکنن !

  • پرویز الف تهران

    خوشبختانه اسراییلی ها خردمندتر از شماها هستند. آنها هرگز تکرده و نخواهند کرد، نگفته و نخواهند گفت این کرده های خشونتبار را و این سخنان یاوه را. آما شما چرا از فلسطینیان بی کس استفاده ابزاری می کنید ! شما چرا اصلا نسبت به باز پش گیری آذبایجان اینقدر هبچان به خرج نمی دهد! چرا سمرقند و بخارا را از یاد برده اید!!؟؟ چرا ترکمن چای را فراموش کرده اید؟ شاید برای اینکه ملا احمد نراقی تئورینویس ولایت فقیه پشت ایثن فجایع بوده. از روزی که خمینی با مسافرت نحس وارد ایران شده غیر از جنگ وکشتار و عزا و ماتم و دزدی و غارت و قتل و شکنجه و تجاوز و ازاله ی بکارت برای مردم ایران و منطقه و تا اندازه ای نیز جهان به ارمغان نیامده است. این حرفهای تو مردک تهی مغز که از درایت های خرافی و پریشان گویی و هذیان گویی رهبرت فرزانه ات نشآت می گیرد درست در راستای منفافع همان غربی ست که تو زوزه ی ضدیت با او را سر می دهی. شما ملایان با استفاده از نام فلسطین و دستکاری کرذدن و تروریست پروری در لبنان و سوریه و عراق هزاران نفر را در فلسطین میلیونها نفر را در ایران عرزاق و سوریه بهع کشتن دادید و یا خود کشتید. شما با مردم ایران آنگونه رفتار کردید که بدبختانه و سوکمدانه آرزوشان حمله ی آمریکاست تا خود را از زیر یوغ این اسلام و تشیع شما خلاس کنند. همچنین شما با کردم ایران چنان رفتاری کرده اید که فردا در خانه هاشان را بروز سربازان آمریکایی باز خواهند کرد اما پاسداران و بسیجیان را اجنبی تر آنها دانسته و در برویشان باز نخواهند کرد. این بسیار دردناک است ولی شاید شما واقعا ماموریتتان همین باشد. در هر حال یا مردم ایران حاضریم قیمت بیرون آمدن از خانه را بپردازیم و شما را سرنگون خواهیم کرد و یا قیمت حمله ی نظامی و کشتار فرزندانمان و پدر و مادرمان و زن و شوهرمان و خویشانمان و تخریب شهرهامان پرداخت خواهیم کرد...آری ملایان آمده اند تا به هرقیمت شده ایران را نابود کنند. سوال این است آیا ما با سکوتمان این تخریب را همراهی خواهیم کرد یا جلوش می ایستیم ولو با تاخیر...