ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر دفاع ایران به روسیه می‌رود

امیر حاتمی هفته آینده برای دیدار و گفت‌وگو با وزیر دفاع روسیه درباره صنایع دفاعی ایران و تبادل فناوری دفاعی به مسکو سفر می‌کند.

خبرگزاری‌های روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داده‌اند که امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران اوایل هفته آینده به روسیه سفر می‌کند.

بزرگ‌ کنید
سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های داخلی گفته است در «آینده‌ای نزدیک» به روسیه سفر می‌کند. خبرگزاری‌های روسیه اما به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داده‌اند که اوایل هفته آینده امیر حاتمی با سرگئی شایگوی، وزیر دفاع روسیه در مسکو دیدار و گفت‌و گو می‌کند.

امیر حاتمی درباره سفرش به روسیه به خبرگزاری‌های داخلی گفته است:

«برنامه‌های مفصلی در جهت تکمیل سیاست خارجی داریم که یکی از فرازهای مهم آن دپیلماسی دفاعی است.»

به گفته وزیر دفاع ایران در این سفر قصد دارد با وزیر دفاع روسیه درباره  «صنایع دفاعی، تبادل فناوری و محصولات صنعتی و دفاعی» گفت‌وگو کند.

روس‌ها برای تقویت زیرساختارهای نیروی هوایی و نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و بازسازی شبکه فرودگاه‌ها و بنادر ایران و آموزش خلبانان ایرانی اعلام آمادگی کرده اند.

این نخستین سفر امیر حاتمی، وزیر دفاع دولت دوازدهم به روسیه است. حسین دهقان، وزیر دفاع پیشین سال گذشته به روسیه سفر کرده بود. در آن زمان ایران به تجهییز سامانه دفاع هوایی، دستیابی به سامانه‌های ناوبری، جنگنده های سوخو-۳۰ نسل ۴++ روسی علاقمند بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.