ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

موشک انصارالله بحث شورای امنیت را به زیان ایران تغییر داد

حوثی‌های یمن موشکی به سوی کاخ الیامیه ریاض شلیک کردند. چند ساعت بعد در شورای امنیت، به جای تعهدات آمریکا در برجام، برنامه موشکی ایران به بحث گذاشته شد

حوثی‌های یمن موشکی به سوی کاخ الیامیه ریاض شلیک کردند. چند ساعت بعد در شورای امنیت، به جای تعهدات آمریکا در برجام، برنامه موشکی ایران به بحث گذاشته شد. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت موشکی که انصارالله یمن به طرف ریاض پرتاب کرد، همه نشانه‌های مشابه حملات پیشین با جنگ‌افزارهای ارسالی ایران به حوثی‌ها را در بردارد.

بزرگ‌ کنید
سه‌شنبه ۱۹ دسامبر، نیکی هیلی سفیر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد

تلویزیون العالم سه‌شنبه ۱۹ دسامبر اعلام کرد که سامانه دفاع موشکی نیروی هوایی پادشاهی سعودی یک فروند موشک بالستیک حوثی‌های یمن را که به سوی ریاض شلیک شده بود رهیابی کرد و موفق شد این موشک را منهدم کند. انصارالله یمن گفته بود این موشک را به طرف کاخ الیامیه در ریاض شلیک کرده است. سازمان ملل متحد در گزارشی که سه‌شنبه ۱۹ دسامبر منتشر شده اعلام کرده است که در اثر بمباران‌های جنگنده‌های شکاری ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از ۶ دسامبر تاکنون دست‌کم ۱۳۶ غیر نطامی در یمن کشته شده‌اند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اجلاس شورای امنیت که بررسی برجام را در دستور کار خود داشت، از همه اعضا خواست که برای «افشای جنایات تهران» دست به دست هم دهند و با هم همکاری کنند:

«ما باید به‌ طور مشترک دست به اقدام بزنیم تا جنایت‌های رژیم تهران مشخص شود. می‌بایست هر کاری را که لازم است انجام دهیم تا آن‌ها پیام را دریافت کنند. اگر این کار را نکنیم، ایران، جهان را به یک بحران منطقه‌ای عمیق‌تر می‌کشاند.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت با «عده‌ای از دوستان» در حال بررسی امکاناتی‌ست که با توسل به آن‌ها می‌توان ایران را تحت فشار قرار داد.

ولادیمیر سافرونکف، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در پاسخ نیکی هیلی در شورای امنیت خواهان تغییر لحن و اعتمادسازی شد:

 «ما باید از تهدید و تحریم دست بکشیم و به گفت‌وگو و تمرکز بر افزایش همکاری و اعتماد متقابل روی بیاوریم.»

واشنگتن ادعا می‌کند که تهران با برنامه موشکی‌اش و ارسال سلاح به یمن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده است. این قطعنامه که پس از امضای قرارداد هسته‌ای بین ایران و گروه ۵+۱ در شورای امنیت تصویب شد، ایران را از ساختن و در اختیارداشتن موشک‌های دارای توان حمل کلاهک هسته‌ای منع می‌کند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل می‌گوید شورای امنیت می‌تواند با تکیه بر قطعنامه ۲۲۳۱ سخت‌گیری‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند و سپس بر اساس این قطعنامه، قطعنامه تازه‌ای علیه ایران به تصویب برساند.

در این میان، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که با عربستان سعودی در حال همکاری‌ست:

«هدف این است که مشخص کنیم چه اتفاقی افتاده و نیز برای این‌که اطمینان پیدا کنیم هم‌پیمانان سعودی ما، به ابزارهای لازم برای دفاع از سرزمین خود در برابر حملات به مناطق مسکونی را در اختیار دارند.»

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کیوسک

    فقط ساده لوحان باور میکند حرامیت سلاح کشتار جمعی از سوی اخوندها را. اینها قبلا بارها کشتار جمعی کرده اند. 40 سال است دارند جنایت میکنند، تمامی جنایتهیا داعش اینها سالهاست انجام داده (قتل دگراندیشان با روشهای مختلف از دادگاه فرمایشی تا ترور، اعدام و قتل انسانها بخاطر عقیده و یا تغییر دین یا بی دینی، بخاطر اتهام فحاشی به دین و مذهب!!!!! خدایا اگر هستی به بین به نام دین تو انسانها را میکشند صرفا به جرم فحاشی!!! سنگسار، قطع دست، شلاق، زندان و اعدام دگرباشان جنسی!!! خدا اگر هستی به بین انسانها بخاطر طبیعتشان که تو آفریدی میکشند!!!) ولی بر خلاف داعش ریاکار و مکار هستند و ظاهرسازی و لفاظی میکنند. اکنون خطر اول، تفکر و عقیده و ایدئلوژی سالام گرایی اخرالزمانی است که این رزیم دارد در جهان نشر میدهد وسایر رقبای اسلامی مانند سنی ها ، سلفیها ، وهابی ها هم دارند الگو میگرند. وجود نکبت بار این ظنام خودش الهام بخش است. بعد از این مورد بالا، خطر تجاوز و نابودی کشورهای منطقه بویژه کشورهای عربی نفت خیز و اسرائیل است. بعد میلیتاریسم هولناکی که دنبال میکنند. 20 میلیون بسیجی!!! صدها هزار سپاهی (یک حزب پادگانی چندمنظوره که حتی در دوران استالین وهیتلر این قدر نبوده!). ماشین جنگی که با غارت بیت المال ایران تهیه شده. موشکهای قاره پیما و دوربرد. سلاح کشتار جمعمی که یک موردش افشای برنامه غنی سازی بوده، اخیرا برنامه ساخت زیردریای اتمی که دیگر با برد نامحدودش تمام دنیا میتواند با موشک زیردریای هدف قررا دهد. زیردریای اتمی مجهز به موشک در حال حاضر مخوفترنی سلاحی است که شانس مقابله با آن در حد صفر است. اگر نظام به زیردریای اتمی موشک انداز دست یابد دیگر ضد ضربه میشود و دیگر جهان سکولار و آزاد نمیتواند از پسش بربیاد مگر با هزینه های بسیار. فردا دیر است و همین امروز بایست اقدام کند. این نظام تا نابود نشود دست از جنایت علیه مردم ایران و بقیه برنمیدارد.

  • کیوسک

    حجم حماقت های سیاست مداران یا اندازه جاه طلبی کاسبکارن تسلیحات؟ هر چه هست هیولای داشیعه دارد روز به روز قوی تر و مخوف میشود. 1- اپوزیسیون عقیم و منفعل 2- غرب کاسبکار، امریکا جسارتش را از دست داده (این قدامات ترامپ و دولت جمهوری خواه بیشتر شبیه رفع تکلیف است متاسفانه، وقتی امرکیا جرات ندارد سپاه در لیست تروریستی قرار دهد در حالی میگیود سند دارد، عذر بدتر گناه است، امرکیا دارد سابقه ابرقدرتی اش خراب میکند با این ضعف نشان دادن ها، اولیت ایارن است و نه کره شمالی)، اسارئیل زیر رعب حزبه الله و کشورهای عربی مرعوب تروریست داشیعه! 3- بلوک شرق سابق و کمونیستهای خائن به سوسیالیزم و کمونیسم! از چین وکره شمالی تا روسیه ! این معجون تجاهل و انفعال، بهرتنی فرصت برای تدوام حیات ننگین یکی از مخفوفترین رژیم های تاریخ بشریت. این رژیم استعداد دارد رکودهای توحش تاریخ از مغولان تا هیتلتر جابجا کند. 20 سال است دارند هشدار میدهند. چندبار بایست باج داد و چند بار بایست اعتماد کرد؟ رژیمی که روز اجرا توافق زنو ، موشک باستیک با قابلیت حمل سلاح کشتار جمعمی ازمایش میکند و رویش مینویسد اسرائیل بایست نابود شود و برای محکم کرای به زبان عبری هم مینویسد که یک وقت استثنائا اسرائیلی و یهودی سواد غیر عبری نداشت حتما متوجه شود!!! واقعا تمام دنیای سکولار و ابرقدرتها را به ریشخند گرفتند. اینها از حمایتهای غیرمنطقی و احمقانه و خائنانه ابرقدرتهای شرقی مانند چین و روسیه است، وگرنه این نظام این قدرها نمیتوانست وقیح باشد. روسیه وچین دارند با امنیت جهان و بویژه ادامه حیات ملتهای روسیه و چین بازی خطرناکی میکنند. چین و روسیه در آینده نزدیک در این معامله شیطان داشیعه چوبش میخورند. معامله با شیطان هیچ وقت منصفانه نخواهد بود. این عقرب جرار آخر سر به حامیان نیشش میزند. یادتان باشد. این نظام به فرزندان خودش رحم نکرده، حالا این کفار و کمونیستها که جای خود دارد!