ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شورای عالی انقلاب فرهنگی: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ۲۰ درصد است

کمیسیون علمی و فن‌آوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گزارش تازه‌ای گفته است که نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران به ۲۰ درصد می‌رسد.

کمیسیون علمی و فن‌آوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گزارش تازه‌ای گفته است که نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران به ۲۰ درصد می‌رسد.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو

این گزارش با استناد به اطلاعات مرکز آمار ایران، ۴۲ درصد از بیکاران کشور را دارای تحصیلات دانشگاهی دانسته است.

سه روز پیش نیز مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی گفته بود که از بین ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیکار در سال ۱۳۹۵ بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارای تحصیلات دانشگاهی هستند که تقریباً ۴۲درصد از کل بیکاران را شامل می‌شود.

کمیسیون علمی و فن‌آوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزوده است در حالی که نرخ بیکاری در کشور حدود ۱۲ درصد است، این نرخ در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به ۲۰ درصد می‌رسد.

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور هم مهرماه سال جاری میانگین نرخ بیکاری در ایران را ۱۲ درصد اعلام کرده و گفته بود بیکاری در برخی از شهرهای به ۶۰ درصد رسیده است.

او افزوده بود: «در بین تحصیلکرده‌های ما رقم بیکاری بسیار بالاتر از آن چیزی است که به‌طور متوسط اعلام می‌شود».

مرکز آمار ایران در آخرین گزارش نرخ بیکاری سال ۹۵ را ۱۲.۴ درصد و جمعیت بیکاران را سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده بود.

استان‌های البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری را دارند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.