ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ششمین روز تظاهرات سراسری: فضای امنیتی در پایتخت، تداوم اعتراضات در شهرهای دیگر

اهواز و رشت پیشقراول بودند و سپس اعتراضات در کرج، همدان، اسلام‌آباد غرب، لنجان، خرم‌آباد، ماهشهر و ایذه ادامه یافت. معترضان در قائم‌شهر امامزاده‌ای را به آتش کشیدند.

در ششمین روز تظاهرات سراسری در ایران، در تهران و شهرهای بزرگ فضای امنیتی حاکم و آرامش نسبی برقرار بود، اما در شهرهای دیگر اعتراضات ادامه داشت. اهواز و رشت پیشقراول بودند و سپس اعتراضات در گوهردشت کرج، همدان، اسلام‌آباد غرب، لنجان، خرم‌آباد، ماهشهر و ایذه ادامه یافت. معترضان در قائم‌شهر امامزاده‌ای را به آتش کشیدند.

شامگاه سه‌شنبه ۱۲ دی گوهردشت کرج

در حالی که خبرگزاری‌های حکومتی در ایران از بازگشت آرامش به شهرهای بزرگ از جمله تهران و اصفهان خبر می‌دهند، گزارش‌ها حاکی از ادامه اعتراضات در چند شهر دیگر است.

خبرگزاری صدا و سیما گزارش داده است که شامگاه گذشته دو موتورسوار فرمانداری لنجان را به گلوله بستند. تلویزیون ایران می‌گوید هیچ‌یک از نیروهای انتظامی مستقر در فرمانداری لنجان در این حمله آسیب ندیده‌اند.

با آغاز تاریکی، معترضان در گوهردشت با برافروختن آتش خود را برای رویارویی با نیروهای انتظامی آماده کردند. شامگاه گذشته معترضان گوهردشتی یک بانک را آتش زدند و در آخرین ساعات شب هم در فلکه اول گوهردشت درگیری‌های پراکنده‌ای بین معترضان و نیروهای انتظامی اتفاق افتاد.

در خرم‌آباد با فرارسیدن شب، جمعیت انبوهی در خیابان‌ها به راه افتادند. آن‌ها شعار می‌دادند: سید علی حیا کن، مملکت رو رها کن. یکی دیگر از شعارهای تظاهرکنندگان هم این بود: ایما همه بیکاریم، خداتونو درآریم (ما همه بیکاریم، پدرتان را درمی‌آوریم).

خبرهای تأیید نشده‌ای از درگیری بین نیروهای انتظامی با معترضان خرم‌آبادی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب یافته است. در ماهشهر، ایذه، آبادان، دزفول و مسجد سلیمان نیز اعتراضات مشابهی در ششمین شب شکل گرفت.

ابراهیم حیدری، مدیرکل اوقاف مازندران به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که بامداد چهارشنبه ۱۳ دی «سه امامزاده در منطقه شیرگاه و سواد کوه شمالی و جاده نظامی قائم ‎شهر» مورد حمله قرار گرفتند. در این حمله ساختمان یکی از امام‌زاده‌ها که سقفش چوبی بود در آتش سوخت. به گفته این مقام مسئول سه نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

تهران اما شب آرامی را پشت سر گذاشت. معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که «در هیچ‌یک از نقاط شهر تهران که در شب‌های گذشته که شاهد ناآرامی» بودند، سه‌شنبه شب تجمعی برگزار نشد و شهر در نهایت امنیت به سر می‌برد.»

گزارش‌های رسیده از تهران نمایانگر این است که نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش در خیابان‌های پایتخت مستقر شده‌اند و فضای شهر را کاملاً امنیتی کرده‌اند.

در همین زمینه: مجموعه مطالب زمانه درباره برآمد جنبش اعتراضی (از دی‌ماه ۱۳۹۶)

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.