ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هفتمین روز تظاهرات سراسری: شعارها رادیکال‌تر، گرایش به خشونت آشکارتر

ملایر پیشقراول تظاهرات اعتراضی در آغاز هفتمین روز بود. در اهواز، جوق‌آباد، کرج و مسجد سلیمان نیروی انتظامی با معترضان درگیر شد. فضای تهران کاملاً امنیتی‌ست.

در هفتمین روز تظاهرات سراسری ملایر پیشقراول بود و سپس تجمعاتی در شهرهای نوشهر، اهواز، دزفول، گوهردشت کرج، کازرون، سبزوار، مسجد سلیمان و جوق‌آباد اصفهان برگزار شد. خبرهای تأیید نشده‌ای از تجمع معترضان در میدان انقلاب تهران منتشر شده است. شعارها در هفتمین روز تظاهرات سراسری همچنان رادیکال بود و رهبر جمهوری اسلامی را نشانه رفته بود. در همان حال بستگان شماری از بازداشت‌شدگان مقابل زندان اوین تجمع کردند.

بزرگ‌ کنید
چهارشنبه ۱۳ دی کرج
 • ملایر و مسجد سلیمان

هفتمین روز از تظاهرات سراسری در ایران با راهپیمایی گروهی از معترضان در خیابان‌های ملایر آغاز شد. معترضان شعار می‌دادند: آقا خدایی می‌کند، ملت گدایی می‌کند.

تظاهرکنندگان در ملایر:

شعارهای معترضان در میدان همافران نوشهر هم متوجه رهبر جمهوری اسلامی بود: ای رهبر واداده قبرت شده آماده.

در مسجد سلیمان مأموران انتظامی با تظاهرکنندگان که شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی سر می‌دادند درگیر شدند. در یکی از ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی از درگیری در مسجد سلیمان منتشر شده، گروهی از معترضان در حال دویدن‌اند و در همان حال از دوردست صدای گلوله شنیده می‌شود.

 •  اهواز، جوق آباد، سبزوار و دزفول

در اهواز هم ظاهراً تجمع معترضان به خشونت کشیده شده است. در یکی از ویدیوهایی که از تجمع معترضان در اهواز منتشر شده، کامیونی در تاریکی مشاهده می‌شود که میان انبوهی از جمعیت متوقف شده و در همان حال یکی از شهروندان فریادکنان می‌گوید که با کامیون معترضان را زیر گرفته‌اند. معلوم نیست تا چه حد این خبر صحت دارد.

در جوق‌آباد اصفهان نیز کار به درگیری بین معترضان با نیروی انتظامی کشید. معترضان در میان خیابان آتش روشن کرده‌اند و در همان حال یکی از معترضان گزارش می‌دهد که نیروی انتظامی بعد از زد و خورد با تظاهرکنندگان متواری شده است.

در کازرون و سبزوار و دزفول هم با آغاز تاریکی تظاهرات بزرگی برگزار شد. در کازرون تطاهرکنندگان شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» سر می‌دادند. گزارش های تأیید نشده‌ای از درگیری نیروی انتظامی و بسیجیان با تظاهرکنندگان در دزفول منتشر شده است.

تظاهرکنندگان در کازرون:

— كيانوش (@Kianoosh111) 3. Januar 2018

 • کرج و شهریار و تهران

در کرج هم معترضان با نیروی انتظامی و بسیجیان و لباس شخصی‌های موتورسوار درگیر شدند. معترضان موتورسیکلت و باتوم تعدادی از این نیروها را گرفتند و موتورسیکلت‌ها را به آتش کشیدند.

در شهریار فضا کاملاً امنیتی گزارش شده است. با تاریک شدن هوا، خودروهای نیروی انتظامی در خیابان‌های اصلی شهر مستقر است و آمد و شد مردم را زیر نظر دارد.

گزارش‌هایی تأیید نشده از تجمع معترضان در میدان انقلاب تهران منتشر شده. گرایش آشکاری مشاهده می‌شود که دامنه تظاهرات از حاشیه به مرکز گسترش پیدا کند. کاربرانی با هشتگ «تهران به پا خیر» شهروندان تهرانی را دعوت کرده‌اند که به تظاهرکنندگان در دیگر شهرهای ایران بپیوندند. فضا در تهران همچنان امنیتی‌ست.

همزمان با آغاز تظاهرات سراسری در هفتمین روز، بستگان تعدادی از بازداشت‌شدگان مقابل زندان اوین اجتماع کرده بودند. رسانه‌های داخلی گزارش داده‌اند که دادستان تهران با تعدادی از بازداشت‌شدگان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

از آغاز تظاهرات سراسری در ایران بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند. تعدادی از این بازداشت‌شدگان به زندان اوین و تعدادی هم به زندان رجایی شهر (گوهردشت) منتقل شده‌اند.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، دستور داده که «تحقیقات مقدماتی» از بازداشت‌شدگان با سرعت بیشتری انجام شود.

در همان حال در شهرهای کلن، برن، استکهلم، آتن و ملبورن عده‌ای از ایرانیان در حمایت از معترضان، اجتماع کردند.

در همان حال مسئولان جمهوری اسلامی به فرافکنی مشغول‌اند. فرمانده سپاه پاسداران زیاده‌خواهی مردم، دسیسه رئیس سابق جمهوری اسلامی و توطئه دشمنان را مسبب بحران کنونی دانسته و برای فعالیت اقتصادی سپاه اعلام آمادگی کرده است. احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان نیز مانند فرمانده سپاه اعتراضات را «حاصل طراحی بیگانگان و با هماهنگی برخی عوامل داخلی و در بستر فضای مجازی» جلوه داده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Koloft

  از اعتراضات فرگوسن و جنبش اشغال وال استریت هم بگوئید.

 • bijan

  اگر هم رژیم بتواند در کوتاه مدت جنبش را سرکوب کند از آنجا که قادر به اصلاحات ساختاری در اقتصاد وکسب وکار نیست این خیزش ها با شدت بیشتری در آینده ادامه خواهد داشت . بن بست نظام ولایی مدتهاست که آشکار شده و راه برون رفتی نیست در حوادث اخیر اصلاح طلبان با مواضع ریاکارانه و مخرب بیشترین آسیب سیاسی را متحمل شدند و چهره واقعی آنها برای مردم عیان شد .

 • naseem

  هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفت: «در برنامه‌های آیت‌الله خمینی فعالیت خشن وجود نداشت.”!! دلایل رحمت ایشان : دادگاههای تیر باران فله ای هویدا و تیمسار جهانبانی و افرادغیر مجرم جنایی وابسته بحکومت قبلی در سال ۵۷. کشتار فله ای ترکمن ها و اکراد در سال ۵۸ . نا دیده گرفتن ملاقات شورای انقلابتان از روز اول با امریکاییها تا سند از سفارت ساختید و بازرگان برکنار و تند روها را حاکم کردید . اعدام هزاران نفر شامل زنان حامله و نوجوانان در دهه شصت و با بولدوزر جسدها را شبانه دفن کردید . فروهر و فرخزاد و بختیار ها را تکه تکه کردید و مختاری و سیرجانی ها را کشتید. ادامه جنگ بیهوده حمایت کردید و هزاران نوجوان را بر روی میادین مین فرستادید. به کوی دانشگاه حمله کردید و دانشجویان را به خیابان پرتاب کردید. دوستت را یک شبه ولی عظما کردی تا روی اقا محمد قان قاجار را سفید کند! تجاوز و دست شکستن جوانان مثل سهراب ها در کهریزک و کشتار نداها در خیابان . خود را امیرکبیر نامیدی و دست سرداران را برای غارتها بازی کردی . دنبال موشک و بمب و دخالت در سایر کشورها پرداختید و تحریم و اختلاس و دلالی را عادی جلوه دادید. همچنان هر صدای انتقاد را منافق و اهل فتنه و جاسوس نامیدید و زندانها را پر کردید و چوبه دارها براه انداختید چون بازیش نمیداند هر از چندگاهی غری الکی میزد تا مردم را الکی دلخوش کند و ولایت فقیه ادامه یابد....

 • مملی پشو

  ایول با این گزارشات بابا یکم حقایقم رو بگین

 • محم

  سلام به همه کدست اندرکاران سایت زحمت کش شما ان شاءالله ظلم پایدارر نمیمونه عظم الهی و اراده ملی مکمل اند درود بر آزادی خواهان

 • چارلی چاپلین

  سپاس از شما برای جمع بندی و اطلاع رسانی. شما از معدود رسانه هایی هست که خیزش مردمی رو منصفانه و دقیق گزارش می دهید. لطفا با قدرت ادامه دهید.