ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه بازداشت دانشجویان در ایران: سهیل آقازاده و سینا عمران بازداشت شدند

ماموران امنیتی صبح روز پنجشنبه ۱۴ دی ماه، سهیل آقازاده، دانشجوی رشته سینمای دانشگاه تهران را در خانه‌اش بازداشت کردند. سینا عمران، مترجم و دانش‌آموخته مطالعات آلمان دانشگاه تهران هم شب گذشته در منزلش بازداشت شده است.

سهیل آقازاده، دانشجوی سینما

گزارش شده که سینا عمران، مترجم و دانش‌آموخته مطالعات آلمان دانشگاه تهران هم شب گذشته در منزلش بازداشت شده است.

محمد آقازاده، روزنامه‌نگار و پدر سهیل آقازاده، ضمن ابراز نگرانی از بازداشت فرزندش، در حساب کاربری توئیتر خود نوشته است: «پسرم را بردند. تا آمدن‌اش نه آب می‌خورم نه غذا تا خود مرگ.»

او همچنین در صفحه فیس‌بوک خود جزییات بیشتری درباره نحوه بازداشت فرزندش نوشته و منتشر کرده است: «صبح آمدند سهیل پسرم را بردند. اگر توی تابوت می‌گذاشتند و مرا زنده زنده دفن می‌کردند اصلا پریشان نمی‌شدم. خیلی آرام و قانع کننده حرف زدند. سعی داشتند به من اعتماد بدهند زود برمی‌گردد، اما منی که از هیچ نمی‌ترسم بغض کردم، گریه کردم و گفتم مرا ببرید.»

به دنبال آغاز اعتراضات سراسری در ایران، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف زیر ضرب نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند و شماری از آنان بازداشت شده‌اند.

در واکنش به این بازداشت‎‌ها اما شوراهای صنفی دانشجویان ۳۰ دانشگاه ایران در نامه سرگشاده‌ای به منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری، از او خواسته‌اند تا برای آزاد کردن هر چه سریع‌تر دانشجویان بازداشت‌شده در اعتراضات اخیر اقدام کند:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • میناگلرو

    متاسفام برای دولتی که بجای گوش دادن به مطالبات ملت و درد و دل مردمش پاسخ اونها رو با فیلتر و بازداشت و کتک میده امام خمینی گفت بترسید از روزی که ملت از شما برگردند

  • کارو

    ازادی دانشجویان دروغ است. تعداد زیادی از دانشجویان هنوز در زندان هستند.