ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محسن رضایی: باید دین را به شکل کامل وارد عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی کنیم

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید دین در ایران هنوز به‌طور کامل وارد عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نشده و باید آن را «به‌شکل تام و تمام» وارد این عرصه‌ها کرد.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید دین در ایران هنوز به‌طور کامل وارد عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نشده و باید آن را «به‌شکل تام و تمام» وارد این عرصه‌ها کرد.

محسن رضایی، دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام

محسن رضایی روز پنج‌شنبه ۱۴ دی در نشست «تعامل حوزه و نظام اسلامی» در قم گفته است که عامل اصلی «روی‌آوری جوامع به اسلام» در خاورمیانه استمداد بیشتر «پناه‌آوردگان به غرب» از حوزه‌های دینی برای اداره امور جامعه و کشور بر اساس اسلام است.

او معتقد است که جوامع غیراسلامی منتظرند که پدیده‎های جدیدی از درون اسلام در مورد اداره جوامع صادر شود و اولین پاسخ در این زمینه انقلاب ایران بوده است که در زمینه «حرف و مدل» دارد.

محسن رضایی نظام ایران را «مقتدر» توصیف کرد اما گفت در زمینه حکومتگری دارای «ضعف‌های فوق‌العاده‌ای» در قوه قضائیه، دولت و مجلس است که با اسلامی‌کردن بیشتر می‌توان این مشکلات را حل کرد.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «دین را هنوز وارد عرصه‌های اجتماعی و اقتصاد و.. به شکل تام و تمام نکرده‌ایم، نباید با تبلیغات نادرست جلوی یک بسیج عظیم برای حضور دین در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی و شهرسازی و... را بگیریم.»

او اعتراضات سراسری روزهای اخیر در ایران را مثال آورد و گفت: «در این چند روز مشاهده کردیم که چگونه روی فشارهای اقتصادی سوار شدند و آن را به سمت نظام هدف گیری کردند، این درحالی است که سیاست‌های اقتصادی و خانواده و محیط زیست و... ابلاغ شده است و نظام نیز رویکرد مشخصی دارد.»

رضایی تأکید کرد که «پیش از آن‌که جنگ سیاسی با غرب داشته باشیم با غربیان در یک جنگ تمدنی وارد شدیم.»

اسلامی‌کردن همه عرصه‌های زندگی در ایران یکی از اهداف رهبران جمهوری اسلامی بوده است که به‌رغم همه تلاش‌های‌شان هنوز خود از عملی نشدن آن سخن می‌گویند.

در اعتراضات یک هفته اخیر در ایران بخشی از شعارهای معترضان در اعتراض به دخالت دین در ارکان زندگی سیاسی و اقتصادی کشور و سوء‌استفاده مسئولان حکومتی از آن بود. یکی از شعارهای معترضان چنین بود: «اسلام را پله کردید، ملت را ذله کردید».

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • محسن مدنى

  تا كجا اينها به شعور اين ملت توهين ميكنند وپررويى ووقاحت اقايان تا كجا ميتواند بى حد ومرز باشد اميدوارم با رفتن اينها اسلام وامازاده پرستى براى هميشه از جامعه ايران برود

 • آراز اورمو

  آقای محسن رضایی و ژن برتر های سوپر ميلياردر، دیگر آخر راه رسیده اید شما مهره سوخته دیکتاتوری پوتین هستيد، این چفسته ها دیگر قدیمی شده است، مردم به فاشيسم دینی و نژادی شما شکم سیر هستند، آن روز نزدیک هست که در خیابان ها شاهد انتقام سخت مردم از شما ها خواهیم بود، و آن روز صلح پایدار در کل جهان حاکم خواهد شد و جهان از ترور های شما آسوده خواهد گشت

 • مسلخ

  تحریم اقتصاد دینی (تحریم زیارت اماکن مذهبی داخلی و خارجی که منبع شارژ مالی آخوندها است و تررویسم مذهبی)، تحریم بانکها، تحریم خدمات دهی به حامیان نظام دیکتاتوری مذهبی (سپاهی ها، بسیجی ها، اطلاعاتی ها…)، معرفی و شناسایی حامیان پنهان نظام دیکتاتوری از جمله نوکیسه ها و سرمایه دارهای حکومتی. بدانید یک بیستم این ثروتهای یران نصیب فقرای ایران نیمشود (احمدی نژاد اعتراف کرده) و ۹۵% ثروت ملی ایران به جیب دزدان بیت المال و رانخوارن و ترویستهای اسلام گرا (ایرانی، افغانی، عراقی، سوری، لبنانی، فلسطنی،یمنی و...) میشود. اینها عامل قاچاق موادمخدر و قاقچاق انسان و تجارت سکس غیرقانونی در جهان هستند. عامل اصلی رونق موادمخدر پاکستان افغانستان هستند چرا که ایران گذرگاه امن قاقچاق موادمخدر کرده اند. دلیل اصلی تدوام نا امنی در منطقه نظام ایران است. تقریبا اکثر نوکیسه ها و سرمایه دارهای نوظهور در ایران بعد از انقلاب، از خان یغما رانت و فساد اقتصادی نظام به ثروت رسیده اند، اینها باید در داخل وخارج تحرمی کرد. بایست حساب های بانکی شان مسدود کرد در خارج و دولتها ی سکولار دموکرات این امول مصادره کنند به جرم حمایت از یک نظام تروریستی. /// الان وقت اقدام است، دنیای سکولار دموکراسی بایست دست از مماشت و خیانت به سکولاریسم بردارد. بایست مردم غرب و شرق سکولار آگاه شوند این نظام حامی تررویسم تئوکراسی/دینی است و منشا ایدئولوژیک اصلی بوجود امدن گروهکهای تروریستی لبنانی و افغانی و فلسطینی و داعش و طالبان و... است. عقاید مروج تروریسم انتحاری (به اسم استشهادی) و ترور (به اسم اعدام انقلابی) را این شیعیان ولایی خمینی ایستی و خامنه ایستی دارند در جهان جهان شیوع میدهند. تا این روریستها به بینند کشور ایران را یک مشت تررویست داشیعی دارند انها نیز تشویق میشوند . ج.ا.شیعی منبع الهام تروریسم دینی در جهان است. منشا شر و ناقض حقوق بشر.

 • روزبه

  گویا دزدیهای تا الان کافی نبوده میخوان در زمینه های دیگه وارد بشن. بانکداری اسلامی بدون ربا تون که دیدیم برای هفت پشتمون بس بود فعلا پول سپرده گذار ها رو برگردونید خیلیه. خودروی ملی صفر کیلومتر رو دیدیم که از فابریک خراب . سدهای بی شماربدون آب رو.دریاچه ها و تالابهای خشک شده کافی نبود. فرودگاههای ضرر ده بدون هواپیما و مسافر تو هر کوره دهات. کارخانه های ورشکسته با مدیریت انقلابی و ضربتی . هرجا که دست گذاشتید بلا نصبت خوانندگان زمانه ر... توش رفته آدم از کجاش بگه. آخه چس مثقال پول باقی موند رو هم میخواید بدید به کدوم حوزه علیمه تحت لوای فرهنگ این فرهنگتون تو اون سرتون بخوره. ما اگر نخواهیم شما و نظامتون دیگه بما بیشتر از این خدمت کنید باید کی ببینیم به غیر از عزرائیل. از اول قرار بود به مردم خدمت کنید حالا خدمت مردم میرسید.

 • رجبیان تهران

  یعنی هنوز شما تا دسته این نجاست را بر ما وارد نکرده اید که حالا باید به طور کامل بکنید. و یعنی این مزخرف گفتن این است که اسراییل و آمریکا برای دینی کردم جامعه ی ایرذان به شما ددرس جدید داد ه اند! و مگر نه این است که می گویید که این جنبش مردمی جنبشی آمریکایی ست و بعد از این جنبش آمریکایی اسراییلی شما به فکر وارد کردن کامل این نجاست بر ما افتاده اید. و البته وقتی از اسلام میگویم مقصودم اسلام این آقا ست