ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سینا قنبری معترض ۲۲ ساله در زندان اوین «خودکشی کرد»

پس از هشدار درباره تکرار «کهریزک» خبر جان سپردن یکی از بازداشتی‌ها در اعتراض‌های اخیر تائید شد. نماینده اصلاح‌طلب مجلس به رئیس جمهور، مقامات قضایی و امنیتی هشدار داد.

دو تن از نمانیدگان تهران در مجلس شورای اسلامی جان سپردن یکی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در زندان اوین تهران را تائید کردند.

بزرگ‌ کنید
سینا قنبری در قرنطینه زندان اوین جان سپرده است.

طیبه سیاووشی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی جان گفت با پیگیری‌هایی که از وزارت اطلاعات داشته، جان سپردن یکی از بازداشت‌شدگان را تائید می‌کند.

سیاووشی صبح دوشنبه ۱۸ دی به خبرگزاری کار ایران، «ایلنا»، گفت: «طبق اطلاعی که به من داده شده، این فرد در زندان خودکشی کرده است.»

به گفته سیاووشی سینا قنبری ۲۲ ساله توسط نیروی انتظامی بازداشت و به دستگاه قضائی تحویل داده شده بود.

کمیته پیگری بازداشت‌شدگان اعتراض‌های دی ۱۳۹۶ یکشنبه ۱۷ دی از جان سپردن یک جوان ۲۲ ساله به نام سینا قنبری در قرنطینه زندان اوین خبر داده بود.

محمود صادقی دیگر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هم که پیشتر وعده پیگیری وضعیت بازداشت شدگان اعتراض‌های اخیر را داده بود، به خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، گفت: «خبر فوت سینا قنبری صحت دارد».

او به نقل از یک مرجع اطلاعاتی که نامش افشاء نشده، اعلام کرد: «آنطور که گفتند در زندان اوین اقدام به خودکشی کرده است.»

این نماینده مجلس در پیامی در توئیتر به رئیس جمهوری اسلامی و مقاماتامنیتی و قضائی هشدار داده که از وقوع یک «کهریزک دوم» خودداری کنند.

برخلاف این دو نماینده مجلس، سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور ایران اما گفت که از جان سپردن یکی از بازداشت شدگان در زندان اوین «اطلاعی ندارد».

پیش از این تعدادی از نمایندگان تهران در تذکری به وزیر کشور از او خواسته بودند که مانع از شکل‌گیری «کهریزک »دیگری شود.

محمد آقازاده روزنامه‌نگار پیشکسوت در ایران هم که فرزندش در روزهای گذشته بازداشت شده، در حساب کاربری توئیتر خود در واکنش به خبر خودکشی سینا قنبری نسبت به تکرار «حوادث کهریزک» هشدار داده و نوشته است که خانواده‌ها نگران جان عزیزان بازداشت شده خود هستند.

اعتراضات مردمی در ایران پنجشنبه ۷ دی در چند شهر استان خراسان رضوی آغاز شد و به تدریج دامنه آن به بیش از ۷۰ الی ۱۰۰ شهر ایران کشیده شد. بحران مؤسسات اعتباری، مشکلات معیشیتی معلمان و کارگران و همچنین گرانی مواد غذایی و بحران صندوق‌های بازنشستگی در وقوع این اعتراضات بی‌تأثیر نبود. شعارها اما به تدریج رادیکال‌تر شد و معترضان خواهان تغییر حکومت شدند.

در تظاهرات سراسری در ایران دست‌کم ۲۲ نفر کشته و حدود ۲۰۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حامد

  کاش همه اینها خواب بود هیچ یاری گری نیست

 • از تهران

  محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد ضدحقوق بشر قوه غذائیه به اصلاحطلبان نمره ی قبولی داده. و اما من دختر خاله ی یکی از دستگیر شدگان زندانی در اوین هستم. شرم و خجالت بر آنهایی که ما را تنها گذاشتند. خانواده ی من در جلو زندان هستند. من خوب بیاد دارم که وقتی پانزده سالم بود چگونه در کهریزک به جوانان تجاوز کردند. طبق نوشته های مختلف حتا در آنجا حزب الله لبنان نیز هم شکنجه و سرکوب کرد و هم تجاوز. طبق یک سند که توسط خود آنها به بیرون آمده به عنوان مثل به محسن روح الامینی بارها تجاوز شده و حتا با چوب جارو که در بدن آن جوان که پدرش محمدحسین از نزدیکان خامنه ای بوده شکسته و وقتی پزشک وظیفه رامین پوراندرجانی او را معاینه می کند به فاجعه پی میبرد و محسن میمیرد. او نامه ای به رهبر می نویسد و خواهان دیدار با او می شود تا همه چیز را برای او بازگو کند اما پاسداران او را نیز می کشند و مثل همین ماجرا ی سینا می گویند خودکشی کرده است. من از ملت ایران و به عنوان یک دختر جوان می خواهم تا در یک خیزش این نظام را به زیر کشیم وبه یک جمهوری ایران تبدیل کنیم. که فردا نوبت شمامیشود. پبش بسوی زندان اوین .

 • ماریا

  شرم آور است طرز گزارش مرگ یک جوان که برای آزادی و حقوق اجتماعی خود به پا خاست و در کوتاه زمانی در زندان دیکتاتور جان سپرده است... چون و چرای مرگ این جوان در زندان وحشتناک رژیم مشخص خواهد شد و لطفان از زبان منبع نا مشخص تان این طور مرگ و پایان زندگی یک جوان را به قلم نکشید...

 • فتنه گر

  بیشتر اینها که میگویند کهریزک تکرار نشود خودشان زندانهای این نظام مقدس در این چهل سال را خوب میشناسند.

 • ماریا

  چرا دروغ گزارش می دهید؟! کدام خودکشی؟!! سینا را کشته اند و شما از خودکشی می نویسید؟!