ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

برج‌سازی به جای حفظ خانه نیما؛ شورای شهر تهران پیگیری می‌کند

خانه نیما به قیمت ۲۰ میلیاردتومان ارزش‌گذاری شده و به فروش رسیده است و می‌خواهند به جای آن برج بسازند.

خانه نیما یوشیج (علی اسفندیاری)، پدر شعر نو فارسی و یکی از مهم‌ترین چهره‌های ادبی معاصر در دزاشیب تهران (منطقه یک تهران) از فهرست میراث فرهنگی خارج شده است. خانه‌باغ او ۲۰ میلیاردتومان ارزش‌گذاری شده است.

حوض خانه نیما

به گزارش روزنامه «اعتماد»، حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران شنبه ۲۳ دی‌ماه در واکنش به خروج خانه نیما از فهرست آثار ملی به آنجا سرکشی کرده است.

او وعده داده که با همکاری شهرداری قرار شده است «فعل و انفعالات ساختمانی در اینجا صورت نگیرد.»

او همچنین از جلسه‌ای با حضور نماینده مالکان و مسئولان شهرداری منطقه خبر داد که به گفته او قول پابرجاماندن این بنا داده شده است.

او ابراز امیدواری کرد که شهرداری مالکیت این بنا را برعهده بگیرد و با انتقاد از سازمان میراث فرهنگی توضیح داد که «در طی ۱۶ سالی که این بنا در اختیار سازمان میراث فرهنگی بوده (۱۳۸۹-۱۳۹۶) هیچ اقدامی در جهت نگهداری این بنا نشده و همچنین میراث در خروج این اثر از فهرست آثار ملی کوتاهی کرده و دفاعیات خوبی نداشته است.»

او از سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) خواست در این زمینه یاری برسانند.

همزمان شبکه دو صداوسیمای ایران در گزارشی اعلام کرد که این خانه به قیمت ۲۰ میلیاردتومان ارزش‌گذاری شده و به فروش رسیده است و می‌خواهند به جای آن برج بسازند.

    در همین زمینه

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.