ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارگران «کیان‌کرد» ملایر ۶ ماه دستمزد و ۲ سال عیدی طلب دارند

. مسئولان کارخانه بعد از تجمعات کارگران که به مدت دو روز ادامه داشت، وعده داده‌اند که دست‌کم بخشی از دستمزدهای به تعویق افتاده را پرداخت کنند.

کارگران کارخانه منسوج «کیان‌کُرد» ملایر اعلام کرده‌اند از ۶ ماه پیش تاکنون دستمزد و ۲ سال است که عیدی دریافت نکرده‌اند. مسئولان کارخانه بعد از تجمعات کارگران که به مدت دو روز ادامه داشت، وعده داده‌اند که دست‌کم بخشی از دستمزدهای به تعویق افتاده را پرداخت کنند.

خط تولید «کیان‌کرد» ملایر: یک واحد تولیدی بحران‌زده

کارخانه منسوج «کیان‌‌کرد» تنها کارخانه‌ای‌ست در ایران که پارچه لازم برای استخوان‌بندی طایر خودروهای ایرانی را تولید می‌کند. خط تولید این کارخانه که متوقف شد بود در سال ۱۳۹۵ مجدداً به راه افتاد و در حال حاضر ۲۵۰ کارگر در این کارخانه مشغول کارند.

یکی از کارگران این کارخانه که نام او اعلام نشده به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است که کارگران ۶ ماه است دستمزد دریافت نکرده‌اند و دو سال هم هست که عیدی آن‌ها پرداخت نشده:

«در تجمعات دو روزه‌ای که انجام دادیم مسئولان شهرستانی وعده پرداخت حداقل بخشی از مطالباتمان را حداکثر تا روز شنبه هفته آینده داده‌اند.»

شرکت کیان‌کرد در سال ۱۳۷۷ تأسیس شد اما با تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و رکود صنعت‌خودروسازی از سال ۱۳۹۳ به اینسو تولیدات آن کاهش یافت و گردش نقدینگی در این شرکت مختل شد. «کیان‌تایر» (لاستیک البرز سابق) در تهران هم مانند «کیان‌کرد» بحران‌زده است. ۴۰۰ کارگر کیان تایر در تیر سال جاری در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان مقابل کارخانه در جاده ساوه تجمع کرده بودند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.