ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

با وعده پرداخت مزدهای معوقه، اعتصاب کارگران پارس جنوبی متوقف شد

پیمانکار کمبود نقدینگی را عامل تعویق پرداخت دستمزد کارگران اعلام کرده است. در برخی از پروژه‌ها حدود سه چهارم کارگران نیز اخراج شده‌اند.

اعتصاب کارگران پیمانکاری پارس جنوبی که از روز یکشنبه ۲۴ دی آغاز شده بود امروز دوشنبه ۲۵ دی با وعده پرداخت مزدهای معوقه متوقف شد. کارگران اعتصابی که کارگران که در فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی مشغول به کارند از شهریور تا کنون دستمزد دریافت نکرده‌اند. پیمانکار کمبود نقدینگی را عامل تعویق پرداخت دستمزد کارگران اعلام کرده است.

کارگران پارس جنوبی در اعتصاب

کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی واقع در کنگان تا کنون بارها در اعتراض به تویق مزدهای خود اعتصاب و اعتراض کرده‌اند. در اعتصاب روز ۱۸ دی که کارگران فازهای ۲۲ و ۲۴ عسلویه در آن شرکت داشتند، آن‌ها گفته بودند که هنوز حقوق تیرماه خود را دریافت نکرده‌اند.

در این میان اخباری نیز درباره بیکار سازی کارگران توسط پیمانکار منتشر شده است. بنا بر این اخبار  در برخی پروژه‌ها  حدود سه چهارم کارگران اخراج شده‌اند و تعداد کارگران از ۶۰۰ به ۱۵۰ تن رسیده است.

امروز در دومین روز اعتصاب آنان، مسئولان شرکت پیمانکاری در جمع کارگران حضور یافته و به آن‌ها وعده داد معوقات مزدیشان پرداخت خواهد شد.

اخبار و گزارشات کارگری زمانه را بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.