ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات - از میان آن‌ها: «کیان کُرد»

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز سه‌شنبه ۳ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز سه‌شنبه ۳ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع دستفروشان حصارک مقابل شهرداری منطقه ۵ کرج

سنندج: اعتراض به عملیات نظامی ترکیه در عفرین

امروز ماموران انتظامی برای ممانعت از تجمع مردمی که قصد داشتند در شهر سنندج در اعتراض به عملیات نظامی دولت ترکیه در عفرین راهپیمایی کنند کتک زدند.

فیلمی از تجمع امروز و حمله نیروی انتظامی به مردم منتشر شده است. معترضان شعار مرگ بر اردوغان سر میدهند.

دستمزد معوقه و خطر بیکاری کارگران طرح آبرسانی دشت سیستان 

علی‌رغم بارها اعتراض و تجمع هنوز دو ماه از دستمزدهای معوقه کارگران طرح آبرسانی دشت سیستان پرداخت نشده است.

پروژه طرح آبرسانی دشت سیستان با دو هزار کارگر چند ماه پیش متوقف شد. در پی اعتراضات متعدد کارگرانی که شش ماه دستمزد نگرفته و نگران امنیت شغلی خود بودند مسیولان استان علت توقف طرح را اختلاف میان پیمانکار و مقامات دولتی عنوان کرده بود.

مجتبی زادمیر رئیس اداره کار شهرستان زابل با اعلام این خبر که در برخی از کارگاه‌های این طرح معوقات مزدی کارگران به ۴ ماه می‌رسد، درباره سرنوشت شغلی کارگران گفته است: «این احتمال وجود دارد که با تعطیلی موقت طرح، که چند ماه پیش اتفاق افتاده بود به مرخصی رفته باشند و با آغاز اجرای فاز دوم به سر کار بازگردند.»

اعتراض مهمانداران پیمانی شرکت حمل و نقل ریلی رجا به تعویق مطالبات

دستمزد صدها مهماندار پیمانی شرکت حمل و نقل ریلی رجا ماه‌هاست پرداخت نشده است. برخی از مهمانداران سه ماه است حقوق نگرفته‌اند.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا از شرکت‌های زیرمجموعه راه‌آهن است و بیش از نیمی از ناوگان ریلی مسافری کشور را در اختیار دارد.

به گفته مسئول روابط عمومی این شرکت، واگذاری آن در سال ۸۸ به تامین اجتماعی شتابزده بوده است و این شرکت را که در ازای دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده با مشکلات بسیاری روبرو کرده است.

رسانه‌ای شدن اعتراض مهمانداران که بین سه تا پانزده سال سابقه کار دارند مسئولان شرکت رجا را به واکنش واداشته است. روابط عمومی این شرکت توپ را به زممین پیمانکاران انداخته است و تعویق دستمزد کارگران و مشکلات دیگر آنان از جمله عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را به قصور پیمانکاران نسبت داده است.

 تجمع کارگران بازنشسته کیان تایر مقابل وزارت صنایع

کارگران بازنشسته کیان تایر روز سه‌شنبه ۳ بهمن مجددا همزمان با جلسه مسئولین با نمایندگان کارگران و مدیریت کیان تایر مقابل وزارت صنایع تجمع کردند. آن‌ها روز اول بهمن نیز در همین محل تجمع داشتند.

کیان تایر چند سال است که به علت بحران تولید، توسط هیات حمایت از صنایع اداره می‌شود. حدود ۴۰۰ بازنشسته کارخانه کیان تایر که از سال ۹۰ به تدریج بازنشسته شده‌اند، قرار بود از تابستان امسال تا زمانِ تسویه کامل سنوات ایام خدمت، هر ماه ۵۰۰ هزار تومان دریافت کنند اما این وعده عملی نشده است.

هر کدام از بازنشستگان ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکارند.

اعتراض کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران به سه ماه تعویق مزد

کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران واقع در ساری، سه ماه است دستمزد نگرفته‌اند. حساب بانکی شرکت روز دوم بهمن توسط اداره دارایی مسدودشده است و پرداخت دستمزد کارگران در ابهام است.

بزرگ‌ کنید
تجمع روز دوشنبه مردم مقابل پاسگاه در اعتراض به تیراندازی ماموران

تداوم اعتراض در دلگان

در پی درگیری روز دوشنبه دوم بهمن میان ماموران پاسگاه دلگان در سیستان و بلوچستان، مردم معترض روز سه‌شنبه نیز مقابل پاسگاه تجمع کردند. بنا بر اخبار منتشره، ماموران پاسگاه جهت بازداشت فرزند یکی از ریش‌سفیدان دلگان به نام پرویز بهادرزهی به منزل وی مراجعه کرده‌اند و پس از آن که با اعتراض اهل خانه مواجه شده‌اند، اقدام به تیراندازی کرده‌اند که در اثر آن دو زن زخمی شده‌اند. پس از این اقدام معترضان با سنگ به پاسگاه حمله کرده‌اند.

ساکنان منطقه لوداب جاده را مسدود کردند

گروهی از ساکنان منطقه لوداب از توابع بویراحمد روز دوشنبه دوم بهمن در اعتراض به نامناسب بودن راه ارتباطی و بی‌توجهی مسئولان به خواست آن‌ها جاده را مسدود کردند.

معترضان گفته‌اند بارها مراجعه آن‌ها به استانداری بی‌نتیجه بوده است.

 ادامه اعتصاب و تظاهرات معلمان خرید_خدمت یزد

صدها تن از معلمان خرید خدمت یزد که روز دوشنبه در اعتراض به تعویق حقوق، بلاتکلیفی شغلی و بیمه ناقص مقابل استانداری یزد تجمع کرده بودند، روز سه‌شنبه مجددا مقابل استانداری یزد به اعتراض دست زدند.

روز گذشته یک مقام استاندای به معلمان وعده داده بود مطالبات معوقه‌شان پرداخت خواهد شد.

امروز معلمان حاضر به شنیدن سخنان محمد علی طالبی معاون استاندار یزد که در جمع آنان حاضر شده بود نشدند.

یکی از معلمان تجمع کننده گفته است تمام معلمان دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس و دکترا هستند و میانگین حقوق دریافتی آنان حدود ۷۰۰ هزار تومان است. بیمه آن‌ها نیز ۲۱ روزه است و از فروردین تا کنون حقوق نگرفته‌اند.

او افزوده است: «استاندار قبل هم به ما قول داده بود که مشکل ما زود حل شود ولی این وعده‌ها هم توخالی بود.»

معلم دیگری پرسیده است: «آیا مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد می‌تواند بدون دریافت حتی یک ماه حقوق زندگی خود را بگذراند که ما باید ۹ ماه بدون حقوق زندگی کنیم،»

تجمع اعتراضی مجدد کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران

بیش از صد تن از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی که از استان‌های مختلف کشور به تهران آمده بودند امروز مقابل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تجمع کردند.

یکی از تجمع‌کنندگان گفته است حدود ده سال سابقه کار به عنوان بیمه‌پرداز کشاورزی و مدرک کارشناسی از دانشگاه معتبر دارم اما هنوز بیمه نیستم و تکلیف آینده‌ام مشخص نیست.

تجمع‌کنندگان گفته‌اند تا تعیین تکلیف وضع استخدامی خود به پیگیری ادامه خواهند داد.

تجمع کارکنان شرکت خانه‌سازی پیش ساخته آذربایجان

کارکنان در اعتراض به تعویق سه ماه مزد خود در نمازخانه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران ایران کولای ایرانشهر

جمعی از کارگران ایران کولای ایرانشهر در اعتراض به اخراج کارگران مقابل اداره کار در این شهر دست به تجمع زدند.

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در رشت

شماری از سپرده‌گذاران مؤسسه کاسپین در رشت روز سه‌شنبه۳ بهمن‌ماه۹۶ در مقابل شعبه فلکه بانک ملی این شهر تجمع کردند. سپرده‌گذاران شعار می‌دادند:

  ‍ تجمع اعتراضی سپرده‌گذاران افضل توس مشهد

  شماری از سپرده‌گذاران موسسه افضل توس در مشهد سه شنبه سوم بهمن مقابل سرپرستی بانک آینده در تقاطع بلوار جانباز و خیام دست به تجمع اعتراضی زدند.

  تجمع کارگران کاشی اصفهان مقابل استانداری

  کارگران کاشی اصفهان روز سوم بهمن در اعتراض به تعویق دستمزد و مزایا مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

  کارگران شرکت تراورس راه آهن ورامین و میانه جلوی حرکت قطار را سد کردند

   کارگران شرکت تراورس راه آهن ورامین و میانه که چند ماه است دستمزد نگرفته‌اند صبح سه‌شنبه ۳بهمن ۹۶ دست به تجمع اعتراضی زدند و مانع از ادامه حرکت قطار شدند.

  آن‌ها پارچه‌نوشته‌ای در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود:

   یک ماه مزد معوقه کارگران «کیان کُرد» پرداخت شد، اعتصاب ادامه دارد

   کارگر کارخانه «کیان کُرد» ملایر امروز سه‌شنبه سوم بهمن ماه نیز به اعتصاب خود ادامه دادند. کارگران مزدی کارگران رسمی و قراردادی از ۲۵ آذر با خواست پرداخت ۶ ماه دستمزد معوقه، هزینه بازنشستگی و عیدی سال پیش در اعتصابند.

    روز دوشنبه کارفرما دستمزد مرداد ماه را به کارگران پرداخته است و کارگران خواستار پرداخت سایر مطالباتند.

   پیام ارسالی یکی از کارگران شرکت حفاری شمال به رادیو زمانه

   درود برشما، بنده کارگر عملیاتی طرح اقماری(۱۴روز کار، ۱۴ روز استراحت) در شرکت حفاری شمال هستم، ۱۴ روز در بدترین شرایط کاری کار می‌کنیم، متاسفانه هنوز عیدی سال گذشته، حق سفر پرسنل از پارسال تا کنون، ۸ ماه اضافه حقوق مصوبه دولت سال ۹۵ و  اضافه حقوق مصوبه دولت سال ۹۶، و حقوق آذرماه و دی ماه هنوز پرداخت نشده است.

   از وقتی که بنیاد مستضعفان طبق اصل ۴۴ سهام شرکت حفاری شمال را خرید متاسفانه وضع شرکت بد و بدتر شد. شرکت همه مطالباتش رو از کارفرما که شرکت نفت مرکزی می‌باشد گرفته و مشکل مالی ندارد اما از پرداخت حق کارگران امتناع می‌کنند. با تشکر لطفا انتقال دهید.

   تجمع دستفروشان حصارک کرج مقابل شهرداری منطقه ۵ کرج

   جمعی از دستفروشان حصارک کرج در اعتراض به بیکاری و جلوگیری شهرداری از کارشان مقابل شورای شهر و سپس در شهرداری منطقه ۵ کرج تجمع کردند. آن‌ها پارچه‌نوشته‌ای با این مضمون در دست داشتند: «بیکاری و نون‌بری=فقر»

   ۵ ماه تعویق مزد کارگران پیمانی اتوبوسرانی آبادان

   ۱۵۵ کارگر پیمانی اتوبوسرانی آبادان ۵ ماه است دستمزد نگرفته‌اند. دستمزد ۳۵ کارگر رسمی هم از دو ماه پیش پرداخت نشده است.

   کارگران پیمانکاری که به حرفه‌هایی همچون رانندگی، تعمیرات موتوری و ستادی مشغول اشتغال دارند از شهریور تا کنون مزد نگرفته‌اند و  عیدی سال ۹۵ آن‌ها هم هنوز پرداخت نشده است.

   کارگران همچنین خواستار حذف پیمانکار و استخدام مستقیم در اتوبوسرانی آبادان هستند.

   اعتصاب غذای کارکنان پیمانکاری پتروشیمی تندگویان ادامه دارد

   کارکنان پیمانکاری پتروشیمی تندگویان از چند روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برند. آن‌ها خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغلند و می‌پرسند چرا کارگران که در فضای باز در معرض تغییرات جوی و گرد و غبار هوای آلوده هستند حق بدی آب و هوا نمی‌گیرند.

   مطالبات ۱۶۰ تن کارکنان پیمانی شرکت پخش فراوردهای نفتی تبریز

   نزدیک به ۱۶۰نفر کارکنان پیمانی بخش انبار و تخصص‌های شرکت پخش فراوردهای نفتی تبریز ملحقات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند.پیمانکار با این کارکنان که بیش از ۱۴ سال سابقه کار دارند قرارداد جدیدی بسته است اما مطالبات مربوط به  قرارداد قبل شامل مابه‌ازای نقدی مرخصی و عیدانه آن‌ها را نپرداخته است.

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   نظری وجود ندارد.