ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۵۵ زن و مرد در یک مهمانی در بیرجند دستگیر شدند

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خبر داده که ۳۲ مرد و ۲۳ زن در یک مهمانی در شهرستان بیرجند دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خبر داده که ۳۲ مرد و ۲۳ زن در یک مهمانی در شهرستان بیرجند دستگیر شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
عکس آرشیوی است

مجید شجاع گفته:‌ «با دریافت اطلاعات مردمی مبنی بر این که خانمی "با هویت معلوم" به همراه همسرش که غیربومی استان است قصد برگزاری مراسم پارتی مختلط شبانه و اعمال منافی عفت عمومی در شهرستان بیرجند را دارد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.»

به گفته فرمانده انتظامی خراسان جنوبی، محل برگزاری پارتی در منزلی ویلایی در شهرستان بیرجند شناسایی شده و تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفته و در نهایت مشخص شده «تعدادی زن و مرد اقدام به برپایی مهمانی کرده‌اند.»

شجاع، حاضران در این مهمانی را با «وضعیت حجاب نامتعارف و زننده با خودروهای گرانقیمت» توصیف کرده است.

به گفته این مقام انتظامی، «صدای سیستم‌های صوتی هم بسیار بلند بوده وبرگزاری پارتی شبانه در ساعات پایانی شب، موجب نارضایتی شهروندان شده و با توجه به حجم بالای خودروها و تعداد شرکت کنندگان، مشکلات ترافیکی در محل ایجاد شده است.»

به دنبال حضور قاضی کشیک در محل، نیروهای انتظامی تعداد ۳۲ مرد و ۲۳ زن و برگزار کننده این پارتی را همراه دستیارانش دستگیر کرده‌اند.

مجید شجاع همچنین از معرفی متهمان دستگیر شده به مرجع قضایی خبر داده و گفته: «با هماهنگی مقام قضایی، با واحدهای صنفی که اقدام به در اختیار قرار دادن آلات موسیقی و صوتی، دستگاه ایجاد مه و رقص نور و سایر ملزومات برگزاری مراسم پارتی به شهروندان می‌کنند برخورد قضایی شده و وسایل کشف شده نیز توقیف و محل اجرای پارتی و اماکن صنفی متخلف نیز پلمب خواهد شد.»

چند هفته قبل هم دادستان عمومی و انقلاب بیرجند اعلام کرده بود ۲۸ مرد و هشت زن در یک مهمانی در بیرجند دستگیر شده‌اند.

هجوم به مهمانی‌های خصوصی و عروسی‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی در دستور کار نیروهای انتظامی بوده و به نظر می‌رسد که در ماه‌های اخیر موارد آن بیشتر شده و به شهرستان‌های بیشتری کشیده شده است.

این نوع مداخله در حریم خصوصی مورد انتقاد نهادهای حقوق بشری هم قرار دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.