ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ثروتمندترین شاهزاده سعودی آزاد شد

شاهزاده «ولید بن طلال بن عبدالعزیز»، ثروتمندترین شاهزاده سعودی که نوامبر گذشته در کارزار ضدفساد دولت بازداشت شد، پس از دستیابی به توافق با مقام‌های سعودی آزاد شده است.

شاهزاده «ولید بن طلال بن عبدالعزیز»، ثروتمندترین میلیاردر سعودی که نوامبر گذشته در کارزار ضدفساد دولت بازداشت شد، پس از دستیابی به توافق با مقام‌های سعودی آزاد شده است.

بزرگ‌ کنید
ولید بن طلال، ثروتمندترین شاهزاده سعودی

منابع نزدیک به خانواده او به خبرگزاری «رویترز» شنبه ۲۷ ژانویه / هفتم بهمن خبر آزادی او را داده‌اند. او پیش از آن به رویترز گفته بود که انتظار دارد با تبرئه‌شدن از هر گونه جرمی، ظرف چند روز آینده آزاد شود؛ هرچند ولید بن طلال نیز همچون دیگر متهمان به فساد مالی و پولشویی متهم شده بود.

یک مقام سعودی بدون افشای نامش به رویترز گفته که ولید بن طلال پس از دستیابی به توافق با دادستان کل از بازداشت خلاصی یافته است.

رسانه‌های دولتی سعودی شنبه چهارم نوامبر / ۱۳ آبان گزارش دادند که ده‌ها شاهزاده و مقام فعلی و پیشین دولتی بنا به مجموعه‌ای از احکام سلطنتی بازداشت شده اند و دو وزیر نیز برکنار شده اند.

بر اساس این گزارش‌ها، کمیته ضدفساد جدیدی به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد جوان عربستان تشکیل شده بود که در جریان تحقیقات‌اش ۱۱ شاهزاده، چهار وزیر فعلی و چندین وزیر پیشین را به اتهام فساد بازداشت کرد. آنها در هتل ریتز کارلتون، یک هتل بسیار مجلل در ریاض نگهداری می‌شدند.

شمار بازداشت‌شدگان پس از آن افزایش یافت.

بعدتر مشخص شد که متهمان با قبول پرداخت یک جریمه مالی هنگفت به دولت سعودی، آزادی خود را بازیافته اند. مقام‌های سعودی انتظار داشتند تا ۱۰۰ میلیارد دلار از این طریق به دست آورند.

خبر بازداشت ولید بن طلال در بازارهای جهانی پیچید. او در کمپانی‌های بزرگ بین‌المللی از جمله «نیوز کورپ»، «سیتی‌گروپ» و «توئیتر» سهام‌دار عمده است. ولید بن طلال همچنین صاحب چندین شبکه‌ ماهواره‌ای است که بینندگانی در سرتاسر جهان عرب دارند. او با ۱۸ میلیارد دلار دارایی، ۴۵ امین فرد ثروتمند فهرست ۲۰۱۷ فوربس از ثروتمندترین اشخاص جهان بود.

او همچنین یکی از مخالفان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده بود و در زمان کارزارهای انتخاباتی او را «ننگی برای آمریکا» خواند و خواستار کناررفتن‌اش از دور رقابت‌ها شد.

ولید بن طلال به علاوه اعلام کرده بود که در صورت حمله نظامی اسرائیل به ایران، ریاض از چنین حمله‌ای حمایت می‌کند.

اکنون بیش از ۹۰ متهم آزاد شده اند و ۹۵ تن دیگر هنوز در بازداشت به سر می‌برند و در حال رایزنی برای آزادی خود هستند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.