ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آنها: اعتراض کارگران راه‌آهن در سه نقطه کشور

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز شنبه هفتم بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز شنبه هفتم بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
اعتراض کارگران به عدم تحویل مسکن‌شان

اعتراض کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به تعویق پنج‌ساله تحول مسکن

جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه شنبه صبح در برابر ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند. اعتراض آنها به توقف پروژه‌های مسکن سپیدار دو و سه بود؛ مسکن‌هایی که طبق قرارداد قرار بود پنج سال پیش، یعنی تا پایان سال ۱۳۹۱ این کارگران را «صاحب‌خانه» کند.

کارگران معترض به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) گفته اند که «: تاکنون بارها به مسئولان و مقامات مختلف رجوع کرده‌ایم؛ بارها نامه‌نگاری و رایزنی کرده‌ایم و چند باری نیز تجمع اعتراضی برگزار کردیم؛ اما هیچ پاسخ روشنی دریافت نکردیم.»

تجمع‌کنندگان از شهرداری و اعضای شورای شهر پایتخت خواستند تا به مشکل آنها بپردازند.

تجمع اعتراضی سهامداران «آکنتور» در برابر تالار بورس تهران

عده‌ای از سهامداران مالباخته شرکت آکنتور در برابر تالار سازمان بورس در خیابان حافظ تهران تجمع کردند؛ آن هم در پنجاهمین سالگرد تأسیس بورس تهران.

بزرگ‌ کنید
تجمع اعتراضی سهامداران «آکنتور»

این افراد سهام شرکت کنتورسازی ایران را پیش از سقوط ارزش سهام آن و تعطیلی نهایی‌اش در ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ خریداری کرده بودند. این شرکت به دلیل بدهی تعطیل شد و علی عاملی، مدیرعامل آن نیز به دلیل تخلف‌های مالی بازداشت شد. عاملی انگشت اتهام را به سوی اتاق اصناف نشانه رفته بود.

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف که اتهامات علیه این نهاد را رد کرده، شهریورماه امسال از تلاش دولت برای حل مشکل بزرگترین شرکت کنتورسازی ایران خبر داده بود.

ویدئویی نیز از این تجمع منتشر شده است:

اعتراض کارگران کاشی نیلو در نجف‌آباد

کارگران کاشی نیلو در اصفهان نیز هفتم بهمن‌ها در شهرستان نجف‌آباد دست به اعتراض زدند.

این کارگران در برابر اداره تعاون نجف‌آباد نسبت به مشکلات رخ‌داده برای وضعیت کاری و درآمدی آنها پس از خصوصی‌سازی این شرکت معترض بودند.

کاشی نیلو سه سال پیش خصوصی‌سازی شد. پس از آن بارها کارخانه با تعطیلی مواجه شده و گاه از پس پرداخت حقوق کارگران خود برای چندین ماه برنیامده است.

اعتراض کارگران راه‌آهن در سه نقطه کشور

  کارگران راه‌آهن اسلام‌شهر شنبه در اعتراض به عدم پرداخت چهارماه حقوق خود ریل راه آهن را مسدود کردند و جلوی حرکت قطارها را گرفتند.

  این کارگران همچنین از ۱۳۹۳ حق بیمه خود را دریافت نکرده‌اند.

  بزرگ‌ کنید
  کارگران راه‌آهن اسلام‌شهر

   کارگران راه‌آهن شمال غرب شنبه در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماهه‌ حقوق‌شان در محل راه‌آهن در زنجان دست به تجمع زدند.

   بزرگ‌ کنید
   اعتصاب کارگران راه‌آهن شمال‌غرب

    کارگران معترض راه‌آهن شمال شرق نیز در دامغان در برابر ایستگاه راه‌آهن دامغان تجمع کردند و با اعلام اعتصاب، دست از کار کشیدند.

    آنها چهارماه گذشته حقوقی دریافت نکرده اند و حقوق شش ماه دیگر آنها از پیش پرداخت نشده است.

    بزرگ‌ کنید
    اعتراض کارگران راه‌آهن شمال‌شرق

    اعتراضات کارگران پیمانکار مخابرات مشهد

    در مشهد نیز که اعتراضات سراسری دی‌ماه از آنجا آغاز شد، تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد روی داده است.

    بزرگ‌ کنید
    تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد

    کارگران پیمانکار شرکت مخابرات که در بخش پاسخگویی به شماره ۹۹۹۰ مشغولند، به کسر جریمه از دستمزدهایشان پس از کنترل کیفیت کار معترضند. به گفته این کارگران، دستمزد ۷۰ تن به بهانه پایین‌بودن کیفیت کار کاهش یافته است.

    یکی از مدیران این شرکت به ایلنا گفته است که کسری دستمزدها در دفتر تهران و مطابق با قرارداد عقدشده با این کارگران اعمال شده است.

    کارگران شهرداری بروجرد

    کارگران شهردای بروجرد نیز شنبه به خاطر عدم پرداخت به موقع حقوق تجمع اعتراضی بر گزار کردند.

    آنها در سال اخیر چندین‌بار تجمع برگزار کرده‌اند. حقوق کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد هر بار چند ماه به تعویق می‌افتد.

    در همین زمینه

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.