ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات - از میان آن‌ها: پدر رامین و افشین حسین پناهی

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
ادامه تجمع کارگران تراورس مراغه

اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی همدان به واریز حق بیمه درمان کارگران به خزانه دولت

کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان همدان در نامه‌ای به نمایندگان مجلس اعتراض خود را به تصمیمات کمیسیون تلفیق  مجلس مبنی بر واریز یک سوم حق بیمه درمان کارگران به حساب دولت اعتراض کرده‌اند.

در نامه آمده است که دولت به تعهد خود در مقابل سازمان تامین اجتماعی عمل نکرده و هم‌اکنون ۱۴۵ هزار میلیلارد تومان به این سازمان بدهکار است.

بزرگ‌ کنید
دختران خیابان انقلاب- ۱۰ بهمن- تهران

ادامه اعتراض به حجاب اجباری

اعتراض به حجاب اجباری به شیوه دختر خیابان انقلاب امروز ۱۰ بهمن نیز ادامه یافت.  امروز عکس‌های زنانی که در خیابان‌های تهران و همچنین پارک ساعی حجاب خود را برداشته‌اند انتشار یافت. یک مرد نیز در محلی که دختر خیابان انقلاب حجاب خود را برداشته بود، با در دست داشتن روسری، بطور نمادین از مبارزه زنان علیه حجاب اجباری حمایت کرد.

«پخش موسیقی‌های عجیب» از بلندگوهای فرودگاه خمینی توسط مسافران معترض

در پی بارش برف بسیاری از پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه‌ها لغو شده است. در فرودگاه خمینی بصدها تن از مسافران دو روز در محوطه فرودگاه سرگردان مانده‌اند. آن‌ها نه امکان پرواز دارند و نه می‌توانند از فرودگاه خارج شوند. فیلم‌هایی از اعتراض مسافران به عدم پاسخگویی مسئولان منتشر شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در گزارشی در رابطه با تاخیر پروازها در فرودگاه‌های مهرآباد و خمینی، در اشاره به  هرج و مرج حاکم بر فرودگاه خمینی نوشته است: «تعداد زیادی از مسافران، ساعت‌ها در سالن ترانزیت این فرودگاه حاضر شده‌اند ولی با توجه به فراهم نبودن شرایط پرواز نه امکان خروج از فرودگاه را داشته‌اند نه می‌توانستند از سالن ترانزیت بیرون بیایند.»

ایسنا افزوده است: باقی ماندن در این شرایط، باعث شده تعدادی از مسافران به حرکات اعتراضی دست بزنند و در کنار بعضی صحبت‌ها، حتی تعدادی از مردم یکی از کانترهای فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز در اختیار گرفتند و از طریق بلندگوهای آن اقدام به پخش موسیقی‌های عجیب کردند.»

تجمع رانندگان شرکت واحد در اعتراض به پروژه مسکن نیمه ساخته سپیدار

جمعی از رانندگان شرکت واحد که عضو پروژه مسکن سپیدار ۲ و ۳ هستند امروز نیز در اعتراض به نیمه ساخته و رهاشده ماندن مسکن‌هایی که قرار بود به آنان تحویل شود، مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند. این پروژه ۲۶۰ عضو دارد.

کارگران راه اهن مراغه هنوز در اعتصابند

کارگران راه‌آهن مراغه که همانند هزاران کارگر همکار خود در شرکت تراورس بسیاری از شهرهای ایران چند ماه است دستمزد نگرفته‌اند امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن نیز به اعتصاب ادامه دادند.

تجمع اعتراضی تراکتورداران هادی‌شهر

جمعی از تراکتورداران هادی‌شهر جلفا در اعتراض به قطع سهمیه گازوییل و مشکلات معیشتی امروز ۱۰ بهمن تجمع اعتراضی کردند.

بزرگ‌ کنید
محمد حسین پناهی(راست) و رامین حسین پناهی(چپ)

پدر رامین و افشین حسین پناهی در اعتصاب غذاست

محمد حسین پناهی پدر رامین و افشین پناهی دو زندانی سیاسی کرد که در اعتصاب غذا بسر می‌برند، سه روز است در همبستگی با فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده است.

رامین حسین پناهی که تیر ۹۶ دستگیر شده  روز ۵ بهمن سال جاری در دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در احزاب کوردی» به اعدام محکوم شد. افشین و رامین حسین پناهی در اعتراض به این حکم در زندان اعتصاب غذا کرده‌اند.

 محمد حسین پناهی که از سه روز پیش در خانه خود اعتصاب غذا کرده ۷۸ ساله است.

بزرگ‌ کنید
تجمع نیروهای پیمانی شرکت ملی حفاری- ۱۰ بهمن

تجمع اعتراضی کارکنان پیمانکاری شرکت ملی حفاری ایران

جمعی از کارکنان پیمانکاری شرکت ملی حفاری ایران روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن تجمع اعتراضی بر پا کردند. آنها به تبعیض میان کارکنان پیمانی و رسمی معترضند.

یکی از کارکنان معترض ارکان ثالث (پیمانکاری) در پیامی به کانال نیروهای پیمانکاری وزارت نفت مشکلات  کارکنان را چنین بیان کرده است:

«از نیروهای ارکان ثالث (پیمانکاری) شرکت ملی حفاری ایران هستیم، با توجه به شرایط یکسان کاری و سختی کار(گرد و خاک و آلودگی هوای خوزستان) پا به پای همکاران رسمی و قراردادی مشغول کار و تلاش هستیم اما متاسفانه هر روز شاهد شکاف و تبعیض میان کارکنان هستیم  از جمله کمک رفاهی، بدی آب و هوا و آیتم‌های دیگر که شامل حال ما نیروهای پیمانکاری نشد در صورتی که ما هم در مضیغه هستیم و محتاج کمک مالی هستیم، اینگونه تبعیض‌ها سبب دلسردی و کاهش بهره وری کارکنان پیمانکاری شده، از این‌ها گذشته ما با سمت کارشناس و مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و بالاتر در قسمت نمودارگیری سطحی مشغولیم اما متاسفانه با توجه به حساسیت بالای کاری و سمت مهندسی، حقوقمان از کارگر عملیات هم کمتر است، بطوری که این مهم سبب سرخوردگی و کاهش انگیزه همکاران شده و علیرغم پیگیری‌های مکرر هیچکدام از مسئولین پاسخگو نیستند.

لطفا صدای ما را به مسئولین برسانید/ با تشکر پرسنل پیمانکاری نمودارگیری.»

بزرگ‌ کنید
۱۰ بهمن - کارگران شهرداری یاسوج

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری در بروجرد و یاسوج

کارگران شهرداری امروز ۱۰ بهمن در بروجرد و یاسوج تجمع کردند. کارگران شهرداری بروجرد ۸ ماه دستمزد معوقه دارند.

کارگران شهرداری یاسوج نیز در اعتراض به تعویق مطالبات مزدی مقابل شورای شهر تجمع کردند. آن‌ها گفته‌اند: «از ابتدای امسال تاکنون تنها در شهریورماه حقوق و مطالبات کارگران شهرداری به صورت کامل پرداخت شد و دیگر تنها حقوق پایه پرداخت شده و با مراجعه به شرکت‌های پیمانکاری جواب قانع کننده‌ای دریافت نکردیم.»

تجمع اعتراضی مردم مقابل بانک ملی

صبح روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن مردمی که قصد برداشت پول از بانک داشتند پس از آن که با امتناع بانک از پرداخت پول مواجه شدند دست به اعتراض زدند. فیلمی از این اعتراض در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در رشت

جمعی از سپرده‌گذاران کاسپین صبح روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن مقابل شعبه گلسار این موسسه در رشت تجمع کردند. سپرده‌گذاران با تخم‌مرغ و گوجه فرنگی به دفتر موسسه حمله کردند و شعار می‌دادند:

  بزرگ‌ کنید
  ۱۰ بهمن

  تجمع کارگران «کیان کُرد» به مقابل فرمانداری ملایر کشیده شد

  کارگران کارخانه «کیان کُرد» پس از سه هفته تجمع مقابل ساختمان کارخانه امروز مقابل فرمانداری ملایر تجمع کردند.

  اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران «کیان کُرد» سه هفته پیش در اعتراض به ۶ ماه مطالبات معوقه آغاز شد. کارفرما پس از آغاز اعتصاب یک ماه از مزد عقب‌مانده کارگران را پرداخت و وعده پرداخت سایر مطالبات را داد که تا امروز عملی نشده است. کارگران گفته‌اند با مشکلات معیشتی روبرویند و برای  پیگیری مطالبات معوقه خود مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

  اعتصاب کارگران تراورس درود ۱۲ روزه شد

  کارگران راه‌آهن درود شاغل در شرکت تراورس امروز دوازدهمین روز اعتصاب خود را آغاز کردند. کارگران در توضیح مطالبات خود گفته‌اند ۱۵۰ کارگر راه‌آهن درود با سابقه کار بالا که در امور نکهداری خط و ابنیه فنی راه‌اهن شاغلند سه ماه مزد معوقه و ۴ ماه تعویق پرداخت حق بیمه دارند.

  کارفرما گرچه هر ماه مبلغی تحت عنوان حق بیمه تکمیلی از دستمزد کارگران کسر می‌کند اما کارگران از تسهیلات این نوع بیمه محرومند. علاوه بر این، طی ماه‌های گذشته تعداد زیادی از کارگران تراورس اخراج شده‌اند.

  به گفته کارگران اعتصابی، «مدیریت کنونی شرکت «تراورس» با پرداخت نامنظم دستمزد و حق بیمه حدود ۷ هزار کارگر در نواحی ریلی کشور، گذران زندگی خانواده‌های آنها را با مشکل مواجه کرده‌ است.

  شرکت تراورس مسیول امور نگهداری خطوط راه‌آهن در سراسر کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد.

  اعتراضات شبانه در چند شهر

  دوشنبه ۹ بهمن شب‌هنگام در چند شهر ایران تظاهرات اعتراضی بر گزار شد. فیلم‌هایی از تظاهرات در خرم‌آباد، گرگان، نجف آباد اصفهان، کرمان، شوش دانیال و بندرعباس در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. تظاهرکنندگان در نجف آباد تابلوی عکس خمینی را شکستند.

  برخی شعارها:

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   نظری وجود ندارد.