ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

استاندار البرز: باید انگیزه افزایش جمعیت را طبق تذکرات رهبری تقویت کرد

در حالی که ایران در وضعیت دشوار اقتصادی قرار دارد، توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی در مورد افزایش جمعیت و زاد و ولد، همچنان در دستور کار مسئولان کشور است. استاندار البرز گفته است که باید دغدغه‌های «رهبر» در رشد جمعیت ملاک برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد.

در حالی که ایران در وضعیت دشوار اقتصادی قرار دارد، توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی در مورد افزایش جمعیت و زاد و ولد، همچنان در دستور کار مسئولان کشور است. استاندار البرز گفته است که باید دغدغه‌های «رهبر» در رشد جمعیت ملاک برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد.

سیاست‌های جمعیتی در ایران در پی سخنرانی معروف علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۱ تغییر کلی یافت. ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، محمدعلی نجفی، استاندار البرز، چهارشنبه ۱۱ بهمن گفت: «باید دغدغه‌ها و تذکرهای رهبری در بحث افزایش جمعیت و زاد و ولد بنای پژوهش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باشد.»

او تقویت انگیزه ازدواج و افزایش جمعیت را در گرو بهبود شرایط اقتصادی دانست و افزود در چنین تصمیم‌گیری‌های کلانی ایجاد شغل پایدار اهمیت بالایی دارد.

با این حال استاندار البرز توضیح نداد که در حالی‌که کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی تعطیل می‌شوند، بر شمار کارگران بیکار افزوده می‌شود و هنوز به‌رغم توافق هسته‌ای تغییرات ملموسی در اقتصاد ایران دیده نمی‌شود، چگونه می‌توان شرایط اقتصادی را تغییر داد و ایجاد شغل کرد.

محمدعلی نجفی در این زمینه به «۹ تا ۱۱ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور» توجه داد و با بیان این‌که «عمده آسیب‌های کنونی در مناطق حاشیه‌نشین وجود دارد»، گفت: «آمارهای حاشیه‌نشینی مبنای برنامه‌ریزی‌ها است و می‌توان با احصا (محاسبه) نیازها و رفع آن منشاءساز تغییرات زیربنایی شد.»

سیاست‌های جمعیتی در ایران در پی سخنرانی معروف علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۱ تغییر کلی یافت. او موضع‌گیری سال‎های قبل خود در مورد کنترل جمعیت در ایران را اشتباه خوانده و از خداوند خواسته بود او را به خاطر این سیاست ببخشد.

پس از آن، «طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت» در مجلس نهم تصویب و اعلام شد که با کسانی که از موارد ذکر شده در این طرح تخلف کنند، مطابق با قانون مجازات اسلامی رفتار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کوین

    واقعا در چنین مواردی نمی توان‌ به درستی تشخیص داد که آیا اینگونه افراد " احمق" هستند یا " خائن" ؟ یا بهتر است بگوییم احمق تر هستند یا خائن تر . واقعا موجب حیرت است اینگونه اظهارات ، آنهم در میان انبوه بحران های فعلی، چقدر می توانند بحران زا و فاجعه آفرین باشند . چه خامنه ای گفته باشد وچه فلان مقامِ دستِ چندم . آقای مثلا رهبر : همین ۸۰‌ میلیون را توانستی سیر کنی ؟ همین کودکانِ کارِفعلی را توانستی سر و سامان بدهی ؟ همین تعداد بیکار را توانستی شغل بدهی؟ ماهی ۴۵ تومان را ( که روزی یک سنگک هم نمی شود) برای همین جمعیت تامین کردی؟ اینهمه بیسواد و کم سواد را توانستی به مدرسه بفرستی ؟ اینهمه حاشیه نشین، زاغه نشین، کارتن خواب، زلزله زده را توانستی مسکن بدهی ؟ ترافیک در حد امروز را توانستی کنترل کنی ؟ بحران آب ، آلودگی هوا، فساد اداری، بوروکراسی، طلاق، اعتیاد، جرم و جنایت و معضلاتِ همین ۸۰ میلیون را توانستی چاره کنی؟ مسلما که نه . و نخواهی توانست . حال این اراجیف و توهماتِ رسیدن به جمعیت ۲۰۰ میلیونی از کجا به شما وحی و الهام می شود ؟

  • احمد

    ضرب المثلی هست که میگه:قاچ زین رو بچسب یه وری نشستن پیشکش.