ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتصاب کارگران هفت‌تپه

این مجموعه در برگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز شنبه ۱۴ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه در برگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز شنبه ۱۴ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
۱۴ بهمن ـ اعتصاب دوباره کارگران هفت‌تپه

از سرگیری اعتصاب در هفت‌تپه

کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه که در پی عمل‌نکردن کارفرمایان به وعده‌هایشان جهت پرداخت مطالبات مزدی بار دیگر دست به اعتصاب زدنده اند امروز برای چهارمین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند.

این کارگران می‌گویند که حقوق‌ ماه‌های اخیر آنها به طور کامل پرداخت نشده است. پاداش و بهره‌های سال‌های ۹۴ و ۹۵ به همراه ۸ ماه حق بن سال ۹۵ نیز از مطالبات معوقه این کارگران است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه بعدازظهر امروز در کانال تلگرامی‌اش از فضای امنیتی در این کارخانه خبر داد. این در حالی است که مدیریت کارخانه نیشکر هفت‌تپه در توضیحاتی که به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) ارسال کرد، مدعی شد که « بخش عمده حقوق آبان ماه کارکنان زحمتکش شرکت پرداخت شده است و طی روزهای آینده پرداخت حقوق ابان ماه به طور کامل انجام می‌شود. همچنین طبق مصوبه هیئت مدیره پس از پرداخت کامل حقوق آبان ماه، فیش‌های حقوقی آذرماه بین پرسنل توزیع می‌شود تا مقوله به روز رسانی حقوق به طور کامل انجام شود.»

کارگران و بازنشستگان هفت‌تپه تا کنون بارها در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایا دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند.

اعتراض فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته

شماری از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته در تهران در برابر ساختمان وزارت علوم و تحقیقات دست به تجمع زدند.

بزرگ‌ کنید
۱۴ بهمن

آنها به عدم صدور ارتقاء پایه مدرک تحصیلی و بی‌ارزش‌شدن این مدرک معترضند.

دومین روز از تجمع کارگران پیمانکاری شرکت ملی حفاری

کارکنان پیمانکاری شرکت ملی حفاری ایران (ارکان ثالث) نیز تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

بزرگ‌ کنید
۱۴ بهمن - عکس از کانال تلگرامی متعلق به کارگران پیمانکاری شرکت ملی حفاری

این کارگران در اعتراض به تعبیض بین کارگران رسمی و پیمانکاری و نیز پایین‌بودن دستمزدها و نتیجتاً دشواری وضع معیشت در برابر در کارخانه در اهواز دست به اعتصاب زدند.

این دومین روز از اعتراض این کارگران است.

اعتراض کارگری در برابر فرمانداری ماهشهر

جمعی از کارگران پتروشیمی تندگویان نیز در شهرستان بندرماهشهر برای اعتراض به پرداخت‌نشدن بخشی از مزایا و مطالباتش‌شان گرد هم آمدند.

این کارگران در برابر فرمانداری ماهشهر دست به تجمع زدند.

آنها پیش از این تجمع سه هفته در محل کار خود در اعتصاب غذا به سر برده بودند. کارگران پتروشیمی تندگویان می‌گویند که حدود ۲۰ ماه است بدون قرارداد کار می‌کنند و فیش حقوقی هم ندارند.

  در همین زمینه

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   نظری وجود ندارد.