ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: واگن سازی تهران

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز چهارشنبه ۱۸ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز چهارشنبه ۱۸ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
اعتصاب کارکنان نیروگاه سمنگان- ۱۸ بهمن

اعتصاب در واگن سازی تهران

کارکنان شرکت واگن سازی تهران روز چهارشنبه ۱۸ بهمن در اعتراض به تعویق پرداخت حقوق خود دست به اعتصاب زدند.

شرکت واگن سازی تهران، تولید کننده قطارهای نقلیه ریلی برقی خود کشش و تریلر، ارائه دهنده خدمات در این زمینه است و در جنوب تهران قرار دارد.

اعتصاب کارگران نیروگاه برق سمنگان در سیرجان

کارگران نیروگاه برق سمنگان در سیرجان  چهارشنبه ۱۸ بهمن در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد و مطالبات مزدی خود دست به اعتصاب زدند.

اعتصاب کارگران شرکت پرلیت در اعتراض به ۵ ماه تعویق دستمزد

کارگران شرکت پرلیت که ۵ ماه است دستمزد نگرفته‌اند روز چهارشنبه ۱۸ بهمن اعتصاب کردند. فیلمی از این اعتصاب در اینترنت منتشر شده است.

اعتراض کارگر اخراجی پارس خودرو مقابل وزارت صنعت و معدن

داود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو  چهارشنبه ۱۸ بهمن به همراه خانواده‌اش مقابل وزارت صنعت و معدن اعتراض ایستاده برپا کرد.

گفته می شود اخراج رفیعی از پارس خودرو نتیجه یک پرونده سازی بوده است. او در اعتراض به اخراج به اداره کار شکایت کرد اما هیات حل اختلاف اداره کار بر اخراج او توسط کارفرما مهر تائید زد.

رفیعی ۱۹ دی در حالی که با در دست داشتن متنی اعتراضی مقابل وزارت کار بطر مسالمت‌آمیز به اخراج خود اعتراض می‌کرد توسط حراست وزارت کار مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با شکایت وزارت کار توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

داود رفیعی در اعتراض امروز خود مقابل وزارت صنعت بنری در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: چرا حمایت از کارفرمای پارس خودرو، مگر در فساد اداری پارس خودرو سهیم هستید؟
بر روی بنری که فرزند او در دست داشت نیز نوشته شده بود: بابا نان ندارد.

نه به اعدام در سنندج

فیلم و عکس‌هایی از اعتراض نمادین به اعدام در سنندج منتشر شده است. در توضیح گفته شده است که فعالین مدنی کردستان بنا دارند با برپایی دوشنبه‌های نه به اعدام انزجار خود را از اعدام به نمایش بگذارند.

تکثیر دختران خیابان انقلاب، یک زن معلول حجاب از سر برگرفت

فیلمی از برداشتن حجاب توسط یک زن معلول و افراشتن آن بر سر یک چوب در اینترنت قرار گرفته است. بر روی نوشته‌ای که این زن معترض به حجاب اجباری به همراه دارد آمده است: من در وهله اول یک زنم، بعد یک معلول.

کارگران پارس پامچال ۵ ماه است دستمزد نگرفته‌اند

کارگران کارخانه پارس پامچال تولیدکننده رنگ‌های صنعتی در شهر صنعتی البرز ۵ ماه دستمزد معوقه دارند. کارگران که خبرگزاری‌های دولتی تعداد آن‌ها را ۶۰ تن اعلام کرده‌اند، از مرداد سال جاری تاکنون دستمزد نگرفته‌اند. آن‌ها گفته‌اند در سال جاری کارفرما تنها مبلغی بعنوان علی‌الحساب به کارگران پرداخته و حق بیمه کارگران نیز واریز نشده است.
کارگران پارس پامچال ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند.

تجمع سرمایه گذاران فرودگاه قم مقابل دفتر لاریجانی

خبر کوتاه و عکسی از تجمع سرمایه گذاران فرودگاه قم در روز ۱۸ بهمن مقابل دفتر لاریجانی در قم منتشر شده است. تجمع‌کنندگان بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود خواستار احقاق حقوق خود هستیم.

هشتمین روز از اعتراضات کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی عضو پروژه سپیدار

رانندگان شرکت واحد عضو تعاونی مسکن سپیدار ۲ و ۳ چهارشنبه ۱۸ بهمن هشتمین روز اعتصاب و تجمع اعتراضی خود مقابل شعرداری و شورای شهر تهران را پشت سر گذاردند. مسکن‌هایی که رانندگان هزینه آنرا تماما پرداخته‌اند قرار بود سال ۹۱ به آن‌ها تحویل داده شود اما نیمه‌کاره رها شده است.

اعتصاب نیشکر هفت‌تپه با تعهد کارفرما به پرداخت معوقات مزدی پایان یافت

کارگران نیشکر هفت‌تپه که از چهارشنبه هفته گذشته در اعتصاب بسر می‌بردند روز چهارشنبه ۱۸ بهمن در پی پرداخت کامل مزد آبان و تعهد کارفرما مبنی بر پرداخت مزد آذر در روز دوشنبه آینده، به اعتصاب خود پایان دادند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با اعلام این خبر افزوده است که کارگران پس از آن به اعتصاب خود پایان داده‌اند که علاوه بر پرداخت کامل مزد ابان به کارگران رسمی، کیومرث کاظمی قائم مقام مدیر عامل کارخانه تعهد کرده است حقوق آذر ماه کارگران را دوشنبه بپردازد و مسئولین نیروی انتظامی، مهندس کریم‌پور رئیس بخش کشاورزی و مهندس جودکی رئیس بخش آبیاری برای پایان اعتصاب وساطت کرده‌اند.

حمایت سندیکای شرکت واحد از اعتصاب و مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه

سندیکای شرکت واحد با صدور بیانیه‌ای از کارگران نیشکر هفت‌تپه و اعتصاب آن‌ها برای دستیابی به مطالباتشان حمایت کرد. این سندیکا نوشته است که کارگران برای دستیابی به بدیهی‌ترین حق خود که دریافت مزد کاری است که انجام داده‌اند اعتصاب کرده اما مورد تهاجم ئلیس و نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.
سندیکای شرکت واحد در پایان نوشته است:

«باید هر چه سریعتر حقوق‌های معوق شده کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پرداخت گردد و زمینه بی‌عدالتی‌های صورت گرفته بر کارگران زحمتکش خشکانده شود. اعتراض، تجمع و اعتصاب حق مسلم همه کارگران است. و هرگونه برخورد پلیسی - امنیتی - قضایی با کارگران را محکوم می‌کنیم.»

۳۲ وکیل دادگستری خواستار آزادی رضا شهابی شدند

۳۲ وکیل دادگستری با امضای بیانیه‌ای اتهامات امنیتی را که در ارتباط با فعالیت‌های رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد در جهت ایجاد تشکل مستقل کارگری به رضا شهابی نسبت داده شده و سبب حکم طولانی زندان برای او شده را رد کرده و با استناد به اساسنامه و مقاوله‌نامه‌ی سازمان بین‌المللی کار که حکومت اسلامی نیز عضو فعال آن است نوشته‌اند که ایجاد تسکل مستقل کارگری حق کارگران است. وکلای دادگستری با اشاره به وضعیت جسمی رضا شهابی و نیاز او به مراقبت‌های پزشکی خواستار آزادی او شده‌اند.

صالح نیکبخت، نسرین ستوده، میترا آزرم، ناصر زرافشان، مرجان رییسیان، آرش دولتشاهی و مژگان جهانمردی از جمله امضاءکنندگان بیانیه هستند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.