ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض کارگر بازنشسته قائم‌شهری

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۳ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۳ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بیژن قلوزی روز ۱۹ بهمن با پای خود به دفتر کارفرمای کارخانه آسفالت کامیاران رفت و کمی بعد جسم سوخته‌اش به بیمارستان منتقل شد.

کارگر بازنشسته بلندگو را گرفت، وزیر کار گفت: احساس عجیبی دارم

۲۲ بهمن در جریان گشایش بیمارستانی در قائم‌شهر مازندران که با حضور علی ربیعی وزیر کار صورت گرفت، یک کارگر بازنشسته مانع سخنرانی وزیر کار شد. مجری به ناچار میکروفن را به او سپرد. کارگر بازنشسته حدود ۴ دقیقه درباره مشکلات خود صحبت کرد. انعکاس این فیلم در فضای مجازی سبب شد وزیر کار کل جریان را مصادره به مطلوب کند. او گفت این فیلم را پخش کنید برای آن‌ها که می‌گویند در ایران آزادی نیست.

یکشنبه ۲۲ بهمن علی ربیعی با بریدن روبان بنفش، بیمارستان منطقه‌ای ولیعصر قائم‌شهر را افتتاح کرد. اما زمانی که در سالن قصد سخنرانی داشت یک کارگر بازنشسته مراسم را تحت‌الشعاع اعتراض خود قرار داد. او از جا برخاست و خطاب به ربیعی گفت: اگر وزیر کار هستی باید به حرف من کارگر بازنشسته گوش کنی.

مجری برنامه با لودگی و تحقیر از کارگر معترض خواست روی صحنه برود. کارگر بازنشسته پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «به عنوان اسلام آمدند، زیر چتر اسلام دارند می‌چاپند.» او همچنین از حقوق یک و نیم میلیونی گفت که باید زندگی ۴ نفر را تامین کند، از گرانی داروهایی که تامین اجتماعی هزینه آن‌ها را تقبل نمی‌کند، کمی تخت بیمارستانی سخن گفت.

تلاش مامور حراست و افراد حاضر در صحنه برای خاموش کردن او به جایی نرسید. کارگر بازنشسته حدود ۴ دقیقه صحبت کرد. کسی فراخوان صلوات داد و ربیعی با کارگر روبوسی کرد تا ماجرا را خاتمه دهد. کارگر صحنه را ترک کرد و شکایت‌کنان در حالی که می‌گفت: «هر روز به ما وعده سرخرمن میدن»، به سوی صندلی خود در سالن رفت.

[video width="520" height="320" mp4="https://www.radiozamaneh.info/u/wp-content/uploads/2018/02/avc_e3.mp4"][/video]

فیلم سخنان کارگر در فضای مجازی منتشر شد. اما، وزیر کار از میدان به در نرفت. او ماجرا را مصادره به مطلوب کرد.

خبرگزاری کار ایران(ایلنا) روایت متفاوتی از فیلم را منتشر کرد که عنوان آن به نقل از علی ربیعی چنین است: خوشحالم که کارگران آزادانه در حضورم حرف می‌زنند.

تفاوت فیلم ایلنا با فیلم منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی قطعه‌ای از سخنان ربیعی است که در انتهای سخنان کارگر بازنشسته مونتاژ شده است.

در این قسمت ربیعی دستور می‌دهد:

«این فیلم را پخش کنید برای آن‌ها که می‌گویند در انقلاب آزادی نیست. اونهایی که می‌گویند در این کشور سرکوب میشه. زمان شاه پدر با پسر نمیتونست صحبت کنه. من کارگر وزیر شدم، این کارگر ایستاده اینجا با من بلند حرف میزنه. دستشم می بوسم.»

ربیعی افزود: «من الان احساس عجیبی دارم. خدایا کمک کن ما به این جامعه بیشتر بتوانیم خدمت کنیم. و اینها همه از برکت انقلاب اسلامی است».

تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مطالبات کارگزاران مخابرات روستایی

تجمعات و اعتراضات متعدد کارگزاران مخابرات روستایی در نهایت منجر به تشکیل کمیته ویژه‌ای در شرکت مخابرات برای رسیدگی به مطالبات آنان شد.

کارگزاران مخابرات روستایی در ده‌ها اعتصاب و تظاهرات ماه‌های اخیر در نقاط مختلف از جمله مقابل وزارت کار، اداره مخابرات تهران و مقابل مجلس، دو خواست عمده را مطرح کرده‌اند که عبارتند از: عقد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل.

[video width="520" height="330" mp4="https://www.radiozamaneh.info/u/wp-content/uploads/2018/02/کارگزاران-مخابرات-روستایی-مقابل-وزارت-کار.mp4"][/video]

برگزاری کمیته ویژه رسیدگی به مطالبات کارگزاران مخابرات روستایی در نشست نمایندگان آن‌ها با مدیرعامل شرکت مخابرات تصویب شد.

در این نشست که بیانیه شرکت مخابرات فضای آن را دوستانه اعلام کرده است سیدمجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران سخنانی در باب «توجه و اهمیت به سرمایه انسانی، برقراری ارامش و ایجاد گفتمان سازنده» ایراد کرد.

خاکسپاری سجاد رشیدی با حضور گسترده مردم در فضای امنیتی

سجاد رشیدی روز ۱۶ بهمن در خانه پدری اش با گلوله ماموران کشته شد

سجاد رشیدی که ۱۶ بهمن در منزل پدریش در اندیمشک در اثر تیراندازی نیروهای اطلاعاتی جان خود را از دست داده بود جمعه ۲۰ بهمن با حضور گسترده مردم به خاک سپرده شد.

به گزارش منابع حقوق بشری، ماموران اطلاعاتی ۱۶ بهمن به قصد دستگیری برادر سجاد به خانه پدری آن‌ها حمله کردند و سجاد که در برابر دستگیری برادرش مقاومت کرد به ضرب گلوله ماموران از پادرآمد.

هنگام مراسم خاکسپاری سجاد رشیدی جو شدید امنیتی بر محل حاکم بود و ماموران انتظامی و امنیتی حتی بر بام‌ خانه‌ها نیز مستقر شده بودند.

سجاد رشیدی همسر و یک فرزند چند روزه داشت.

کارگران صنایع لبنی پالود ۵ ماه مزد معوقه دارند

کارگران صنایع لبنی پالود پارسیان واقع در نیشابور ۵ ماه است حقوق نگرفته‌اند. این در حالی است که کارخانه فروش خوبی دارد و محصولات لبنی آن علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود.

کارفرما تعویق مزد ۱۶۰ کارگر این کارخانه را ناشی از بحران صنایع لبنی و کمبود نقدینگی اعلام کرده است.

بیژن فلوزی کارگر سوخته شده کامیارانی به خاک سپرده شد

بیژن فلوزی کارگر ۴۵ ساله آسفالت سازی در کامیاران پنج شنبە ١٩ بهمن برای اعتراض به ۱۱ ماه دستمزد معوقه به دفتر کارفرما رفت اما دقایقی بعد پیکر سوخته او به بیمارستان منتقل شد.

روشن نیست این کارگر چگونه آتش گرفته است. به گفته کارفرما او خودسوزی کرده است. به نقل از افرادی که به هنگام مراجعه فلوزی به دفتر کارفرما در محل حضور داشته‌اند این کارگر معترض بشدت توسط کارفرما تحقیر شده است.

فلوزی در اثر آتش‌سوزی به سوختگی ۸۰ درصد دچار شد و در بیمارستان در بیمارستان توحید سنندج جانش را از دست داد.

این کارگر کامیارانی ۲۳ سال سابقه کار داشت. او متاهل بود و ۵ فرزند داشت.

فیلمی از مراسم خاکسپاری او در فضای مجازی منتشر شده است.

اعتصاب کارگران شهرداری محمد شهر کرج

کارگران شهرداری محمد شهر کرج که ۶ ماه دستمزد و مطالبات عقب‌افتاده دارند دوشنبه ۲۳ بهمن مقابل اعتصاب کردند و مقابل شهرداری تجمع نمودند.

اجتماع کاسبان پلاسکو- ۲۳ بهمن

تجمع کاسبان پلاسکو با شعار یا مرگ یا پلاسکو

فیلمی از تجمع مجدد کاسبان قسمت سالم مانده پلاسکو منتشر شده است. آن‌ها شعار می‌دادند: مالک بی‌کفایت اخراج باید گردد، یا مرگ یا پلاسکو، می‌جنگیم می‌میریم پلاسکو رو می‌گیریم.

پس از فرو ریختن پلاسکو اعلام شد بخشی از ساختمان با ظرفیت ۲۸۶ واحد سالم مانده است.

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای کرمانشاه حمله نظامی به عفرین را محکوم کرد

«کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه» با صدور بیانیه‌ای حمله نظامی دولت ترکیه به عفرین را مغایر قوانین بین‌المللی اعلام و آنرا محکوم کرده است. این کمیسیون هشدار داده است که حملات نظامی ترکیه به عفرین می‌تواند به نسل‌کشی بیانجامد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.