ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خبر جعلی مرگ خامنه‌ای: «حمله هکرها از بریتانیا و آمریکا بود»

IP هکرهایی که خبر جعلی مرگ خامنه‌ای را در وب‌سایت روزنامه‌های قانون، آرمان و ستاره صبح منتشر کردند، در آمریکا و بریتانیا بوده است.

شنبه‌شب، ۲۱ بهمن به چند وب‌سایت خبری ایرانی حمله شد و خبری جعلی مبنی بر مرگ علی‌ خامنه‌ای، رهبر ایران ساعت ۲۲ به وقت تهران در آنها انتشار یافت. نیروی انتظامی و مرکز ماهر، وابسته به سازمان فناوری اطلاعات می‌گویند که مبداء این حملات سایبری بریتانیا و آمریکا بود.

صفحه هک‌شده روزنامه قانون با خبر جعلی مرگ خامنه‌ای

بنا به گزارش منتشرشده از سوی مرکز ماهر، حمله سایبری شنبه‌شب به سایت‌های سه روزنامه «قانون»، «آرمان» و «ستاره صبح» انجام شد. این مرکز هشدار داده که ۳۰ سایت خبری کشور از جمله وب‌سایت‌های این سه روزنامه توسط یک شرکت طراحی شده‌اند و همگی در معرض خطر قرار دارند.

بنا به این گزارش، تمهیدات امنیتی اولیه را رعایت نشده است. وب‌سایت‌های هک‌شده کماکان از نام کاربری اشتراکی و پیش‌فرض استفاده می‌کرده‌اند که در مورد تمام این وب‌سایت‌ها یکی است و از سوی شرکت ارائه‌دهنده خدمات تعیین شده.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی (ناجا) دوشنبه ۲۳ بهمن در نشست خبری به این موضوع پرداخت و گفت که تا کنون شکایتی مبنی بر حمله سایبری به پلیس فضای مجازی (فتا) ارجاع داده نشده است:

در حال حاضر موضوع در وزارت ارتباطات در حال پیگیری است ولی اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد IP هکرهایی که به برخی‌از روزنامه‌ها حمله‌ور شده‌اند در آمریکا و انگلیس است.

او در عین حال ادعا کرد که این حملات «سطحی» بوده و تنها صفحه نخست وب‌سایت‌ها را هدف قرار داده است.

او حتی پیشنهاد داد که برای هکرهایی که قادر به نفوذ به وب‌سایت‌ها می‌شوند، جایزه‌ای تعلق بگیرد تا نقاط ضعف ایمنی وب‌سایت‌ها مشخص شود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • محسن

    همه این سایت ها اصلاح طلب بودن و سیستم مدیریت و رمزهاشون هم یکی بوده بیابید خبرسازی در ایران را

  • کارو

    و یا شاید، یک «افکارسنجی» در رابطه با خبر مرگ خامنه ای، برای کسب آمادگی برای برخورد با مسائل مترتب بر آن و سرکوب قیام احتمالی مردم.....

  • رضا

    این آخوندهای مفت خور و دزد و ریاکار ،و تلویزیون و رادیو در ایران جز دروغ حرفه دیگری آموزش ندیده‌اند