ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: کارگران پیمانی وزارت نفت

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۴ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۴ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
اعتصاب سراسری رادیولوژیستها، تهران تجمع مقابل وزارت بهداشت- ۲۴ بهمن

اعتصاب کارگران پیمانی پتروشیمی‌ ماهشهر

صدها تن از کارگران پیمانکاری پتروشیمی ماهشهر سه‌شنبه ۲۴ بهمن مقابل اداره کار منطقه ویژه ماهشهر تجمع کردند. آن‌ها شعار می‌دادند:

 • مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر
 • عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کارگر روی هواست

[video width="520" height="352" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/02/کارگران-پتروشیمی-با-شعار-مرگ-بر-کارگر-24-بهمن.mp4"][/video]

اعتصاب کارگران پتروشیمی بوعلی سینا

کارگران پتروشیمی بوعلی سینا دوشنبه ۲۳ بهمن در اعتراض به عدم همسان‌سازی قراردادهای پیمانکاری و تبعیض در پرداخت دستمزد اعتصاب کردند. کارگران خواستار صدور رای اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در رابطه با همسان سازی قراردادهای کار و رفع تبعیض در پرداخت مرد هستند.

خواست همسان‌سازی قراردادهای کارگران پیمانی با سایر کارگران یک خواست فراگیر کارگران پیمانی است و کارگران پیمانی در در ماه‌های اخیر بارها از طریق تجمع، اعتصاب،و اعتصاب غذا به وضعیت خود اعتراض کرده‌اند.
یکشنبه ۲۲ بهمن نیز صدها کارگر پیمانی که بواسطه شرکت احداث زیرمجموعه شرکت مپنا در فاز چهارده پارس جنوبی کار می‌کنند در اعتراض به ۶ ماه تعویق دستمزد اعتصاب کرده بودند.

بزرگ‌ کنید
کفش های یک کارگر پیمانی وزارت نفت پوشیده از ریزگردها

اعتراض کارگران پیمانی نفت به عدم پرداخت حق بدی آب و هوا

یکی از موارد ثابت اعتراضات کارگران پیمانی نفت شرایط نامناسب کار و عدم پرداخت حق بدی اب و هوا به کارگرانی است که در هوای به شدت آلوده مناطق نفتی کار می‌کنند. یک کارگر پیمانی اعتراض خود را با گذاشتن عکس پوشیده از غبار از یک جفت کفش کار در کانال نیروهای پیمانکاری وزارت نفت نشان داده و در توضیح نوشته است:

«این کفشای یک نیروی پیمانکاری تو خوزستانه که آیتم بدی آب و هوا شامل حالش نمیشه. اونا که آین آیتم رو می‌گیرند، کفشاشون واکس زده، برق میزنه».

یک کارگر پیمانی «ارکان ثالث» نیز در این باره نوشته است:

« من جزيي از خانواده بزرگ كارگري اركان ثالث هستم كه متأسفانه مورد توجه مسولين قرار نگرفتيم حالا دليل اين همه بي‌توجهي چي ميتونه باشه دقيقا نميدانم. ما بصورت شيفت مشغول به كار هستيم و الان نوبت استراحت (رست) هستيم و وضعيت آب هوا به اين صورتي هست كه شما و ديگران دوستان كه تصاوير را فرستادن مشاهده و در جريان جزيي و كلي آن قرار داريد.

جالب اين اين است چند هفته پيش همكاران عزيز من، در منطقه‌ ويژه اقتصادی ماهشهر دست به اعتصاب غذا زده‌ايم ولي متاسفانه مسئولان واسه احقاق حق كارگران فقط به نفع خودشون وقت خريدن و به ضرر كارگران زحمت كش. كارگراني در زمان كار تو سايت بايد ريزگرد بخورند و وقتي محل استراحت هستن كنار خانواده ريزگرد بخورن...»

اعتصاب سراسری رادیولوژیست‌ها، انکار وزارت بهداشت

سه‌شنبه ۲۴ بهمن رادیولوژیست‌ها در اعتراض به بخشنامه وزارت بهداشت موسوم به طرح «خودارجاعی» مصوبه جدید معاونت درمان وزارت بهداشت اعتصاب سراسری کردند. تاکنون عکس‌ها و گزارش هایی از اعتصاب در گرگان، تهران، کرج و شیراز منتشر شده است.

اجتماع‌کنندگان در تهران مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده بودند و بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «مافیای پزشکی جان مادران باردار کیلویی چنده؟»

یکی از اعتراض‌کنندگان در تجمع امروز تهران در توضیح گفته است:

«چنین طرح‌هایی به نفع یک اقلیت خاص است. مافیای واردات تجهیزات پزشکی قصد دارد با وارد کردن دستگاه‌ها و تجهیزات، سود بیشتری کسب کند و این وسط متخصصان رادیولوژی و سونوگرافی متضرر می‌شوند.»

بزرگ‌ کنید
تجمع رادیولوژیست ها مقابل وزارت بهداشت

او افزوده براساس طرح "خودارجاعی" مجوز انجام سونوگرافی‌های دوران بارداری، به متخصصان زنان نیز داده شده است و پزشکان متخصص می‌توانند در مطب‌های خود تجهیزات سونوگرافی داشته باشند. و این به نفع پزشکان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی است و گروه‌های پیراپزشکی را با مشکل مواجه می‌کند.»

گزارش منتشر شده از گرگان حاکی از آن است که سه‌شنبه ۲۴ بهمن تمام مراکز رادیولوژی این شهر در اعتصابند.

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت در واکنش به اعتصاب رادیولوژیست‌ها، عمومی بودن اعتراض را انکار کرده:

«اکثر رادیولوژیست‌ها در تماس‌های متعدد با وزارت بهداشت، با برگزاری تجمع مخالفت کرده‌اند.»

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، علیرضا عسکری با اشاره به آنکه مصوبه جدید وزارت بهداشت «مطابق الگوهای جهانی»ست گفته است:

«متخصصان زنان در صورتی که دوره آموزشی سونوگرافی را دیده باشند، فقط به عنوان دستگاه کمک تشخیصی می‌توانند از دستگاه سونوگرافی استفاده کنند و به هیچوجه حق دریافت وجهی برای انجام این خدمت ندارند و اگر در هر جای کشور در مطب متخصص زنان وجهی بابت سونوگرافی گرفته شود، تخلف آشکار است و حتماً وزارت بهداشت به این تخلف رسیدگی می‌کند.»

به گفته این مقام مسئول، رادیولوژیست‌ها «در تماس‌های متعددی که با وزارت بهداشت داشته‌اند، اکثریت آنان با برگزاری تجمع مخالفت کرده‌اند.»

بزرگ‌ کنید
۲۴ بهمن- تجمع رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد مقابل وزارت کشور

تجمع رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد مقابل وزارت کشور

رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد در تداوم اعتراضات خود به شهرداری تهران روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن مقابل وزارت کشور تجمع کردند.

خصوصی‌سازی حمل و نقل اتوبوسرانی تهران در نیمه دوم سال‌های دهه ۱۳۸۰ به ایجاد بیش از ۲۰ شرکت خصوصی اتوبوسرانی شهری انجامید و قرار شد رانندگان با پرداخت اقساط ماهانه مالک اتوبوس‌ها شوند. حال رانندگانی که در ۱۰ سال گذشته اقساط خود را پرداخته‌اند معترض‌اند که چرا هنوز سند مالکیت اتوبوس‌ها به نام آن‌ها صادر نشده است.

علاوه بر این رانندگان به دیرکرد واریز بهای بلیط‌های الکترونیک به حساب رانندگان، بالا بودن جریمه‌ها و هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌ها، و مشکل بیمه رانندگان شرکت‌های خصوصی نیز معترض‌اند.
محرومیت از مزایای بازنشستگی پیش از موعد و نحوه پرداخت حق بیمه‌ها هم به نارضایتی‌ها دامن زده است. یکی از رانندگان درباره مشکل بیمه گفته است:

«بیمه بخش خصوصی به صورت خویش‌فرما پرداخت می‌شود، برای همین این رانندگان برخلاف همکارانی که در استخدام شرکت واحد هستند، از مزایای بازنشستگی پیش از موعد محروم‌اند و تازه حق بیمه‌‌های آنها در حد و اندازه حداقل‌های قانونی پرداخت می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، در حین تجمع رانندگان مقابل وزارت کشور نمایندگان آنان برای گفت‌وگو با مسئولان وزارت کشور وارد این وزارتخانه شده‌اند.

اعتصاب رانندگان تاکسی قم

رانندگان تاکسی قم مجددا در اعتراض به هزینه‌های بالا و پائین بودن کرایه تاکسی اعتصاب کردند. آن‌ها سه‌شنبه ۲۴ بهمن مقابل استانداری قم تجمع کردند و تاکسی‌های خود را جلوی استانداری پارک کردند.

بزرگ‌ کنید
تجمع رانندگان یاسوج- دوشنبه ۲۳ بهمن

اعتراض رانندگان تاکسی یاسوج به حق کمیسیون بالا

رانندگان تاکسی‌های بیسیم یاسوج دوشنبه ۲۳ بهمن به حق کمیسیون بالا و قراردادی که به گفته رانندگان یک جانبه به آن‌ها تحمیل شده اعتراض کردند.

رانندگان تاکسی بیسیم یاسوج که حدود ۱۰۰۰ نفرند در توضیح اعتراض خود گفته‌اند آن‌ها در ابتدای کار مبلغی به شرکت پرداخت می‌کنند که در پایان قرارداد حق بازپرداخت آن را ندارند. آنها ماهانه ۱۸۰ هزار تومان حق کمیسیون می‌پردازند و شرکت مادر در صورت اعتراض رانندگان حق قطع یکطرفه همکاری را برای خود محفوظ داشته است.

رانندگان گفته‌اند شرکت‌های مادر تاکسی‌های بی‌سیم از محل کمیسیون‌ها و حق ورودی، ماهانه حدود ۵۰ میلیون تومان درآمد دارند حال آن که رانندگان درآمدی جز حق رانندگی ندارند و هر آن در معرض اخراجند.

اعتصاب کارگران کیش‌چوب

کارگران کیش‌چوب که از چند ماه قبل در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعویق مزدها بارها اعتصاب و اعتراض کرده‌اند سه‌شنبه ۲۴ بهمن باز تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگران ۸ تا ۱۰ ماه است دستمزد نگرفته‌اند.

مجمع عمومی هپکو برگزار نشد، سرنوشت کارخانه و کارگران همچنان در ابهام

مجمع عمومی کارخانه هپکو که قرار بود دوشنبه ۲۳ بهمن برای تعیین هیات مدیره و تعیین تکلیف کارخانه برگزار شود، لغو شد بدون آن که تاریخ جدیدی برای برگزاری آن اعلام شود.

کارگران هپکو هنوز بخشی از مطالبات سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند و سال ۹۶ نیز سه ماه و نیم دستمزد نگرفته‌اند. گرچه به طور مداوم گزارش هایی از برگزاری جلسات در سطح استان برای بررسی وضعیت کارخانه هپکو برگزار شده اما در عمل تولید کارخانه تقریباً متوقف است و کارگران بدون دستمزد در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

کارگران هپکو در اعتصاب روز ۱۶ بهمن خود در خیابان‌های شهر اراک راهپیمایی کردند و با تجمع در میدان مرکزی شهر اراک زنجیر انسانی تشکیل دادند. کارگران به طعنه شعار می‌دادند:

 • درود بر ستمگر، مرگ بر کارگر.

در پی اعتصاب ۱۶ بهمن کارگران هپکو اسدالله احمدپور، مدیرعامل قبلی کارخانه از خود سلب مسئولیت کرد و استانداری استان مرکزی تعیین وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات کارگران را به پس از برگزاری مجمع عمومی کارخانه منوط نمود.

کارگران متالوژی پودر ایران: ۶‍ ماه کار بدون دریافت دستمزد

کارگران شرکت متالوژی پودر ایران که تنها تولید کننده پودر آهن در ایران است ۶ ماه است دستمزد کارگران را پرداخت نکرده است.

مدیران کارخانه در پاسخ اعتراضات کارگران گفته‌اند عدم پرداخت بدهی خریداران کارخانه را با کمبود نقدینگی روبرو کرده است. آن‌ها خواستار حل مشکلات کارخانه توسط دولت شده‌اند.

تولید این کارخانه واقع در شهر صنعتی قزوین کاهش یافته اما به گفته کارگران خطوط تولید فعال اند.

کارگران شهرداری نیشابور ۲ ماه مزد نگرفته‌اند

بیش از ۸۰۰ کارگر شهرداری نیشابور حداقل دو ماه است دستمزد نگرفته‌اند.

محمد عمارلو دبیر اجرایی خانه کارگر نیشابور گفته است دستمرد این کارگران پیمانی کمتر از حداقل دستمزد است.

تعطیلی کارخانه شیر مهاباد و سرگردانی کارگرانی با مطالبات معوقه

کارخانه شیر ایران مهاباد حدود سه ماه است از تولید بازایستاده و حدود ۹۰ کارگر آن که ماه‌ها دستمزد نگرفته‌اند بلاتکلیف‌اند.

بزرگ‌ کنید
دوشنبه ۲۳ بهمن- تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به عدم تدریس به زبان مادری

تجمع دانشجویان ادبیات تبریز با خواست تدریس زبان مادری

در دانشکده ادبیات داشنگاه تبریز تعداد کثیری از دانشجویان تجمعی اعتراضی برپا کردند و خواستار تدریس زبان مادری شدند.

عکس‌ها و فیلمی که از این تجمع در دوشنبه ۲۳ بهمن منتشر شده دانشجویان متن‌هایی حاوی مطالباتشان در دست داشتند و شعار می دادند: روحانی، روحانی، وعده هایت چه شد؟

تلاش برای جلوگیری از اعتصاب پزشکان در ۲۵ بهمن

پزشکان طرح تحول سلامت طبق اعلام قبلی قرار است چهارشنبه ۲۵ بهمن اعتصاب کنند. دانشکده علوم پزشکی ایلام با ابلاغ بخشنامه‌ای به تاریخ ۲۴ بهمن مرخصی کلیه پزشکان را «تا اطلاع ثانوی» لغو کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • اعتراض کارگری

  پدیدار شدن لینکهای چینی توسط اشخاص ناشناس و نمایش اعتراضات کارگران حجمی. این لینکها در صدد منحرف کردن اعتراضات کارگران حجمی و بی اعتبار نشان دادن این اعتراضات هستند. و سوء استفاده عوامل رژیم از نام سازمان ملل برای حمایت توام با فریبکاری عناوین مندرج بر قراردادهای کارگران نفت و گاز و پتروشیمی توسط جوامع مدافع حقوق بشری بررسی شود!!!!

 • کارمند معترض

  حقه بازیهای سپاه و بسیج در حمایت از خانواده های شهید متصدی اصلی امور و مسئولین حراست دیگر ارگانهای دولتی و دیگر عناصر رژیم که با خود افشاء گری و خود اتهام زنی برای دشمن تراشی مجازی به منظور نفوذ در کشورهای دیگر با سرکوب مردم عادی و فریب اذهان عمومی از طریق رسانه های اینترنتی منتصب به خود رژیم بازی ساختگی برای فریب و دور زدن تحریمها با پنهان کردن هویت عناصر رژیم با دشمن تراشی مجازی در شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی همچنان ادامه دارد خود افشاء گریهای ساختگی از طریق احداث سایتهائی در کشور آلمان توسط عناصر اطلاعاتی خود رژیم که با افشاء شدن هویت این فریبکاری بلافاصله هویت خود را از تمامی سایتهای حذف میکنند و اشخاصی که در امور گمرکی فعالیت داشته از طرف خود رژیم به کشور آلمان نفوذ مبکنند تا اذهان عمومی و سیاسی را به گونه ای فریب داده و موارد افشاء شده را در جهت اهداف و منافع خود رژیم پوشش دهند.

 • جوانان رصد کننده مشکلات کارگران قربانی رانت خواران دولتی

  ترفندهای دیگر مسئولین دولتی از کارگران بلاتکلیف در پیمانهای حجمی برای زمینه سازی قربانی کردن کارگران که سب بیکاری آنان میشدند. جلب اعتماد توام با سوء استفاده تدارک فرصتهای تحصیلی برای کارگران بلاتکلیف و هماهنگی با مراکز تحصیلی برای سهولت روند تحصیلی با هماهنگی آخوندزاده ها و بسیجیان مستقر در مراکز تحصیلی با عدم حضور کارگران در مراکز مربوطه بدون اطلاع کارگران از دسیسه های پشت پرده با جلب اعتماد و زمینه سازی و تدارک اتهام زنی در زمان اتمام رانت خواری متصدیان اصلی امور گماردن این جوانان در امور مربوط به متصدیان اصلی امور بدون تخصص و تحصیلات لازمه و نامرتبط به بهانه استخدام و آینده درخشان و مصادف نمودن رانت خواری عوامل دولتی با زمان بازنشستگی آنها که سبب جلب اعتماد کارگران گردیده و در زمان اتمام رانت خواری با اعمال فشارهای وارده به کارگران سبب بیکاری آنان شده که بلافاصله فرصتی برای اتهام زنی بر کارگران از طرف رانت خواران دولتی را فراهم آورده. لازم به ذکر است کارگران هیچ کدام از اولویتهای استخدامی را نداشته و صرفا عناصر دولتی با صید آنها و منتصب نمودن این کارگران به عوامل دولتی با روشهای مختلف هویت خود را در امور مربوط به خود پنهان میکردند که هیچ دستگاه دولتی و حتی اداره کار نیز پاسخگوی این استثمار کارگران نبوده اند. فساد مراکز و ارگانهای دولتی که ثروت مردم را در دست غوامل دولتی دزد از قماش بسیج و آخوندزاده و دیگر غوامل دولتی قرار داده ولی در زمان شروع تحریمها این اشخاص با مردم فریبی از خود هویتی متشخص به نمایش میگذارند.

 • کارگران معترض شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی

  سوء استفاده ابزاری از جوانان مردم به جهت پر کردن کیسه عوامل دولتی متشکل از بسیج - خانواده های شهید انقلابی ایثارگر - آخوندزاده ها با برچسب زنی و جو سازی سیاسی در شروع تحریمها برای سرپوش بر رانت خواریهای خود و نفوذ در کشورهای دیگر.باا چهره های ساختگی خیانت به مردم و نقض حقوق بشر - دزدی با کلاه شرعی و مردم فریبی برای رد گم کنی هویت اصلی رانت خواران دولتی را شناسائی کنید که با دزدی از بیت المال مردم در کشورهای دیگر نفوذ میکنند و در زمان شروع تحریمها تریبونهای مردم فریبی به راه انداخته و بین مردم ایران و مردم دیگر کشورها با نمایش مطالب توهین آمیز به زبان مردم نفاق ایجاد کرده تا منافع حاصل از دزدیهای خود در کشورهای دیگر به خطر نیافتد . این دزدان دولتی که همان بسیج و متصدیان اصلی امور از قماش دولتی با ارائه برکه های عضویت در بسیج بر سر سفره های انقلابی قرار گرفته و با غارت بیت المال مردم به مردم ارزشی قائل نبوده و به عناوین مختلف همراه با اتهام زنی از قبل برنامه ریزی شده نه تنها تخلقات خود را ماله کشی کرده بلکه زمینه سازی سرکوب معترضین و جوانان مردم را تدارک میبینند که نشان از سوء استفاده ابزاری از مردم در جهت اهداف دزدی است. هویت واقعی این اشخاص نه تنها در تریبونهای مردم فریب خود آنان بلکه در تمامی رسانه های دیگر نیز به نمایش گذاشته خواهد شد تا در تمام جهان این اشخاص دزد ناقض حقوق بشر رسوا شوند و مردم بدانند به چه کسائی اعتماد کرده اند. به امید رهائی و آزادی

 • کارگران معترض

  خانواده های شهید انقلابی ایثارگر و متصدیان اصلی امور و بسیجیان و پاچه خواران دولتی و آخوندزاده ها در زمان شروع تحریمها با دشمن تراشی ساختگی از مردم عادی با برنامه ریزی از قبل طراحی شده قالب عوض کرده و از خود چهره های ضد انقلابی و دوست سربازان امریکائی و دیگر شخصیتهای متشخص به نمایش گذاشته و با مردم فریبی و حقه بازی با قربانی کردن کارگران بجای خود عملا چهره های خودشان را در امور مربوط به خود کمرنگ نشان داده و با غارت بیت المال مردم به کشورهای دیگر اقدام به دور زدن تحریمها بدین گونه میکنند. سایتهای مدعی عدالتخواهی ساختگی با هماهنگی این عوامل دولتی با انتشار مستندات ساختگی و با وارونه نشان دادن هویت رانت خواران دولتی با حفظ منافع آنان در داخل و خارج با جوسازیهای سیاسی ساختگی از قبل برنامه ریزی شده معترضین را منتصب به نیروهای انقلابی و وابسته به حزب الله و سپاه و وزراتخانه های دولتی به نمایش گذاشته و با نمایش مستندات ساختگی رانت خواران را با چهره های ضد انقلابی معرفی میکنند. در حالی که رانت خواران همان عوامل دولتی بوده که از طرف مسئولین دولتی از سالهای گذشته تاحال بر سر قدرت و ثروت قرار داده شده تا علاوه بر منافع خود منافع اشخاص پشت پرده دولتی را نیز تامین کنند. از کارگران بیکار حمایت کنید زیرا بیکاری و عاغیت نشینی آنان نوعی مبارزه بر علیه ظلم عوامل دولتی و سوء استفاده از آنها بوده که از سوی بسیجیان و آخوندزاده های هویت آنها خدشه دار گردیده و بر علیه آنها پرونده سازی ساختگی به جهت سرپوش قرار دادن رانت خواریهای عوامل دولتی بوده است تا از این طریق تحریمهای را دور زده و حمایت کشورهای دیگر از کارگران معترض را به گونه دیگری به نمایش بگذارند.

 • کارگران بیکار معترض

  از کارگران بیکار حمایت کنید از سالهای گذشته تا کنون در شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی کارگرانی که مورد شدید ترین اتهامات و خیانت و استثمار کارفرمایان دولتی قرار گرفته اند برخی بخاطر همین ظلم متصدیان امور دست از کار کشیده و عافیت نشینی را ترجیح داده و متصدیان امور با برچسب زنی و چپاندن تخلفات خود به عناوین مختلف به گردن آنان اقدام به ترور شخصیتی و زمینه سازی سرکوبگری میکنند تا بیکاری کارگران انگشت نما و مراکز دولتی زیر سوال نرود. جلوی تریبونهای ساختگی وابستگی به عوامل دولتی که دست به مردم فریبی زده و با وارونه نشان دادن هویت اشخاص زمینه سازی سرکوب کارگران را فراهم میسازند را بگیرید. رانت خواران خانواده های شهید ایثارگر انقلابی و آخوندزاده ها و بسیجیان و پاچه خواران حامی آنها و متصدیان اصلی امور بوده که با سوء استفاده از کارگران برای پنهان کردن هویت خود در امور مربوط به خود با حمایت مسئولین و وزارتخانه های دولتی و اداره کار با غارت بیت المال مردم و نفوذ در کشورهای دیگر دست به مردم فریبی وسرکوب کارگران معترض در زمان شروع تحریمها میزنند. متصدیان رانت خوار دولتی بیکاری کارگران را نوعی اعتراض بیان کرده و آنان را دشمن مجازی به حساب آورده تا از این راه دست به مردم فریبی بزنند.

 • کارگر

  باید دید رانت در شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی منافع کدام رانت خواران دولتی رو تامین میکنه که سبب سیل بیکاری و اعتراضات کارگری میشود. اونطوری که در چند ساله اخیر این اتفاقات بر سر کارگران از طرف کارفرمایان دولتی میاد اینو نشون میده که رانت خواران دولتی از طرف مسئولین دولتی حمایت میشوند چون همه جوره اختیارات به آنها داده شده است که کسی بغیر از کارفرمای دولتی وابسته به دولت و وزارتخانه های دولتی نمیتونه همچین اختیاراتی رو داشته باشه از طرفی باید دید چه کسائی کارگران رو برای قربانی کردن به مراکز دولتی میکشونن که به احتمال زیاد دست نشانده خود کارفرمایان دولتی است و چه کسائی از این رانتها ذی نفع شده و صد درصد اشخاصی رو هم برای جاسوسی به جهت زمینه سازی سرکوبگری اعتراضات معترضین و خدشه دار کردن هویت آنان بکار گمارده اند که صد البته تو مدت زمان رانت خواری عوامل دولتی از آب گل آلود از طریق مخبری و زمینه سازی رانت خواری رانت خواران دولتی ماهی گرفتند پس امکان اینکه از طرف همین عوامل دولتی حمایت بشوند زیاده. پس تمام جوانب رو محاسبه کرده اند که معنی بغیر از خیانت و دزدی معنی دیگری ندارد. باید باز هم از کارگر حمایت شده و از بنیانگذاران تحریمها تشکر کرد بخاطر رو کردن هویت واقعی رانت خواران که در زمان شروع تحریمها زنجیر پاره کرده اند و حتی در خصوص دزدی به کارگران و مردم رحم نمیکنند. کارگران بیکار و محتاج به نان شب و کارفرمایان دولتی و خانواده هایشان در رفاه و مسئولین دولتی دم از عدالتخواهی و عدالت محوری میزنند در حالی که در زمان رانت خواری و سوء استفاده های کارفرمایان دولتی سکوت کرده بودند و سبب از بین رفتن زندگی کارگران بسیاری گردیده بود. دولت چگونه میتواند جوابگوی زندگی از هم پاشیده و عمر تباه شده کارگران باشد. در حالی که مسئولین دولتی تمام اعتراضات کارگری را به کمبود حقوق سوق داده و با وعده و وعیدهای دروغین ماله کشی میکند.

 • حقه بازی و دور زدن تحریمها در شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی توسط متصدیان اصلی امور

  حقه بازیهای دیگر عوامل دولتی قربانی کردن کارگران برای پنهان کردن هویت کارفرمایان از قشر خانواد های شهید ایثارگرو انقلابی و بسجیان و آخوندزاده ها و پاچه خواران دولتی متصدی اصلی امور در امور مربوط به خود برای سرپوش قرار دادن بر رانت خواریهای آنان و قالب عوض کردن و منتصب نمودن به عوامل دولتی با دشمن تراشی مجازی از مردم عادی به روشهای مختلف با حمایت مسئولین دولتی رانت خواری مسئولین دولتی با قربانی کردن کارگران به دلیل باز گذاشتن دست آنان از طرف مسئولین دولتی در هرگونه اعمال فشار و جوسازی و بکار بستن وزارتخانه های دولتی به منظور برچسب زنی و مقدمه چینی سرکوب کارگران معترض استثمار شده متمرکز و سوق دادن رانت خواریهای مسئولین دولتی و تخلفاتشان در امور مربوط به خود در بازه زمانی مشخص با هدف قرار دادن کارگران به روشهای مختلف بدون نبود هیچگونه کنترل - نظارت و مستند معتبری در این میان

 • معترضین

  مسئولین دولتی با دیدن حمایت امریکا و دیگر کشورها از معترضین آنان را با قربانی کردن بجای مسئولین دولتی به عناوین مختلف و گذاشتن تریبونهای انقلابی مدعی عدالتخواهی ساختگی رانت خواران را با چهره های ضد انقلابی ساختگی معرفی کرده و بیکاران معترض را با عناوین انقلابی لازم به ذکر است که این فریبکاری مسئولین دولتی به جهت ترس از تحریم و به خطر افتادن منافع رانت خواران دولتی در داخل و خارج بوده که با چهره عوض کردن و قربانی کردن دیگران با اهداف و برتامه ریزیهای از قبل طراحی شده دست به مردم فریبی میکند. سیاستهای نفت و گاز و پتروشیمی از گذشته تا حال

 • مردم معترض

  پشت پرده تمامی رانت خواریهای شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر وزارتخانه هائی که ثروت ملی خوابیده است سپاه پاسداران و بسیج نقش آفرینی میکنند پروژه های میلیاردی همیشه بصورت مستقیم و غیر مستقیم در دست این عوامل دولتی است دیگر بخش پولسازی نمانده که این عوامل در آن نقشی نداشته باشد. در حالی که جیب مردم خالی این چه وضعی است در طول چند ساله اخیر هر بسیجی و سپاهی و مسئولین دولتی به رانت خواری از بیت المال مردم مثل موریانه به همه کشورها گریخته و برای خود زندگیهای توام در رفاه درست کرده اند. متصدیان امور از قشر خانواده های شهید و ایثارگر و جانباز و بسیجی نشسته بر سر سفره های انقلابی برای سرپوش قرار دادن بر رانت خواریهای خود به منزله ترس از تحریمات و برای دور زدن تحریمات دست به هر سوء استفاده ای زده و با مردم فریبی چهره های خودشان را پنهان میکنند تا شناخته نشوند. متاسفانه سالهاست مردم این ظلم و ستم را تحمل کرده اند و در مواقعی از رانت خواریهای پشت پرده بی اطلاع بوده اند چون برای مردم فریبی یا به دین تکیه میکردند و یا موارد دیگر ولی چهره های آنها در زمان شروع تحریمات برای مردم آشکار شد. از بنیانگذاران تحریمها از طرف کشورهای دیگر کمال تشکر را داریم که هویت رانت خواریان دولتی را برای مردم آشکار نمودند. به امید آزادی از دست اهریمن

 • کارگران حجمی

  شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی با استفاده از پیمانهای حجمی علاوه بر سوء استفاده از اقشار کارگر بکارگیری شده در این پیمانها با هدف قرار دادن کارگران هرگونه اتهامی را در قبال رانت خواری خود و مجموعه های خود از بیت المال مردم کارگر را قربانی اهداف خود میکند و دست به اقدامات سیاسی برای سرکوبگری کارگرده میزنند.