ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جلوگیری از نشست شورای مرکزی جبهه ملی در ایران

روابط عمومی جبهه ملی ایران اعلام کرد که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مانع از تشکیل جلسه‌ شورای مرکزی این گروه شده است.

روابط عمومی جبهه ملی ایران اعلام کرد که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مانع از تشکیل جلسه‌ شورای مرکزی این گروه شده است.

بزرگ‌ کنید
عکس تزئینی و از آرشیو است

نشست شورای مرکزی جبهه ملی قرار بود جمعه ۲۷ بهمن در منزل صادق مسرت، عضو و نایب رئیس این شورا برگزار شود اما وزارت اطلاعات روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری صادق مسرت را احضار کرده و نسبت به برگزاری این جلسه به او اخطار داده است.

وزارت اطلاعات به این عضو شورای مرکزی جبهه ملی گفته است که جبهه ملی اجازه برگزاری جلسه داخلی خود را ندارد و در صورت نادیده گرفتن اخطار، نیروی انتظامی واکنش نشان داده و «برخورد جدی» خواهد کرد.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در سال جاری چندین بار از برگزاری جلسات درونی جبهه ملی ایران جلوگیری کرده است.

جبهه ملی ۱۲ بهمن‌ماه جاری نیز در نامه‌ای از حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی درخواست صدور مجوز برای برگزاری یک تجمع عمومی کرده بود که بی‌پاسخ ماند. این در خواست در پی آن صورت گرفت که حسن روحانی اعلام کرده بود که «دستگاه‌های مسئول» می‌بایست زمینه را برای راهپیمایی و اجتماع «قانونمند» معترضان فراهم کنند.

بعد از اعتراض جبهه ملی در سال‌های دهه ۱۳۶۰ به لایحه قصاص، روح‌الله خمینی در سخنانی آن‌ها را مرتد اعلام کرد. در کمتر از یک سال اکثر اعضای هیئت اجرایی و هیئت رهبری و شورای مرکزی جبهه ملی دستگیر شدند. در سال‌های دهه ۱۳۷۰ حبهه ملی پنجم به ریاست ادیب برومند فعالیت خود را از سر گرفت.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.