ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر دفاع ترکیه خواهان تفکیک کردهای شمال سوریه از عرب‌های مخالف اسد شد

وزیر دفاع ترکیه در اجلاس

وزیر دفاع ترکیه در اجلاس ناتو در بروکسل از وزیر دفاع آمریکا خواست که یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال سوریه را از نیروهای سوریه دموکراتیک تفکیک کند.

بزرگ‌ کنید
۱۴ فوریه ۲۰۱۸ بروکسل، اجلاس ناتو. نورالدین جانیکلی و جیمز متیس، وزرای دفاع ترکیه و آمریکا

پنجشنبه ۱۵ فوریه/ ۲۶ بهمن نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه، در اجلاس ناتو در بروکسل به جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحد آمریکا گفت که نیروهای کرد موسوم به یگان‌های مدافع خلق باید از نیروی‌های سوریه دموکراتیک خارج شوند.

جانیکلی در جمع خبرنگاران گفت که او ادعای جیمز متیس مبنی بر اینکه بیشتر نیروهای سوریه دموکراتیک عرب‌تبار هستند را رد می‌کند:

«این نیروها تماماً زیر کنترل یگان‌های مدافع خلق هستند.»

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران اختلاف بین ترکیه و آمریکا که هر دو عضو ناتو هستند را تأیید کرده و گفته است:

«فکر می‌کنم با این‌حال به تفاهم برسیم. در یک جنگ، ممکن است بدیل‌های بدی مطرح شود. اما ما به همکاری‌مان ادامه می‌دهیم و منافع مشروع آن‌ها را هم در نظر می‌گیریم.»

دو روز پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی که در جمع نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان این کشور ایراد کرد، اعلام کرد که تصمیم ترکیه برای ادامه عملیات در شمال سوریه به تصمیم آمریکا برای ادامه حمایت مالی از کردهای شمال سوریه بستگی دارد.

اردوغان گفته بود که عملیات نظامی موسوم به «شاخه زیتون» در شمال سوریه ممکن است تا مرز عراق گسترش یابد. آمریکا خواهان خویشتنداری ترکیه در این عملیات شده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.