ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هند با روپیه در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

ایران برای انتقال درآمدهای نفتی با مشکل روبرو شده است. دولت هند به سرمایه‌گذاران اجازه داد با روپیه در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

همزمان با حضور حسن روحانی در حیدرآباد، دولت هند به سرمایه‌گذاران این کشور اجازه می‌دهد با روپیه در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

بزرگ‌ کنید
مقامات ارشد ایران، افغانستان و هند پس از امضاء تفاهنامه چابهار. عکس- آرشیو

پایگاه خبری بیزینس استاندارد جمعه ۱۶ فوریه/ ۲۷ بهمن به نقل از یک منبع آگاه که نامش فاش نشده است گزارش کرد: دهلی‌نو به سرمایه‌گذاران هندی اجازه داد با استفاده از روپیه در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

این تصمیم به منظور حل مشکل انتقال پول به ایران گرفته شده است. ایران طی ماه‌های گذشته برای انتقال درآمدهای نفتی به تهران با مشکل روبرو شده است.

هند یکی از شرکای اقتصادی و خریداران عمده نفت ایران به شمار می‌رود اما واردات نفت دهلی‌نو از ایران طی یک ماه گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش کرده است که میزان واردات نفت هند از ایران از آوریل ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۱۷ درصد کمتر شده است.

دولت هند سال گذشته پس از واگذاری توسعه میدان گازی فرزاد به یک شرکت روسی تصمیم به کاهش واردات نفت از ایران گرفت.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پنجشنبه ۱۵ فوریه/ ۲۶ بهمن برای رایزنی با مقام‌های هندی به این کشور سفر کرده است.

او در این سفر سه روزه قرار است که با مقام‌های هندی در باره میزان مشارکت دهلی‌نو در توسعه بندر چابهار گفت‌وگو کند.

ایران و هند دو سال قبل تفاهمنامه همکاری و مشارکت در توسعه چابهار را امضاء کردند. بر اساس این تفاهمنامه بهره‌برداری از چابهار  به هند واگذار شده است. مسئولان ایران اما از سرعت پیشرفت این طرح رضایت ندارند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.