ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران توسعه ۲ میدان نفتی را به شرکت روسی واگذار کرد

«زاروبژ نفت» روسیه و «مرسک اویل» جدیدترین شرکای نفتی ایران پس از تعلیق بخشی از تحریم‌های بین‌المللی به شمار می‌آیند. توسعه سه میدان نفتی به این شرکت‌ها واگذار شد.

ایران توسعه ۲ میدان نفتی را به شرکت‌های روسی واگذار می‌کند. معاون توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت گفته است که قرارداد این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۶ نهایی خواهد شد. «مرسک اویل» دیگر شریک نفتی جدید ایران است.

بزرگ‌ کنید
عکس- آرشیو

غلامرضا منوچهری معاون توسعه و سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران جمعه ۲۷ بهمن به خبرگزاری تسنیم گفت که این شرکت برای توسعه میدان‌های نفتی آبان و پایدار با شرکت «زار وبژ نفت» روسیه به توافق رسیده است.

به گفته او رئوس این قرارداد چند هفته قبل نهایی شده و به امضاء طرفین رسیده است.

احمد رجبی مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران هم گفته است که مراحل اجرایی این قرارداد پیش از پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

ارزش سرمایه‌گذاری شرکت روسیه در این دو میدان نفتی مشترک ایران و عراق ۳۵۰ میلیون دلار اعلام شده است. این شرکت متعهد شده که طی یک دوره ۱۰ ساله حجم ذخایر قابل برداشت در ۲ میدان نفتی آبان و پایدار را حدود ۶۵ میلیون بشکه افزایش دهد.

در خبر دیگری محمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز از توافق ایران و شرکت «مرسک اویل» برای توسعه فاز دوم لایه نفتی پارس جنوبی خبر داده است.

ایران از نیمه دوم سال جاری بهره‌برداری از میدان نفتی پارس جنوبی را آغاز کرده و روزانه حدود ۳۰ هزار بشکه نفت از این میدان استخراج می‌کند.

به گفته مشکین‌فام در قرارداد فاز دوم این میدان تولید روزانه حدود ۵۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

شرکت ملی نفت ایران هدف از این پروژه را استخراج روزانه ۸۰ هزار بشکه نفت خام اعلام کرده است.

مقام‌های ایرانی جزئیات بیشتری از این قرارداد‌ها را افشاء نکرده‌اند. بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران چندی پیش متن قراردادهای نفتی را «محرمانه» دانسته و گفته بود که جزئیات این قراردادها منتشر نخواهد شد.

ایران سال گذشته نیز با شرکت فرانسوی توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به توافق رسید اما عملیات اجرایی این پروژه زیر سایه تهدید امریکا به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توتال چند روز پیش گفته بود که در یک دیدار خصوصی با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا از او خواسته است که از توافق هسته‌ای با ایران خارج نشود.

ترامپ تهدید کرده است در صورت عدم بازنگری در توافق هسته‌ای با ایران، امریکا از این توافق خارج خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.