ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض به آزمون استخدامی دانشگاه یاسوج

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۷ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۷ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
کودکان در مناطق زلزله زده غرب

اعتصاب کارگران شرکت هنزا

کارگران شاغل در شرکت پیمانکاری هنزا که در کرج کار می‌کنند ۶ ماه است دستمزد نگرفته‌اند. آن‌ها جمعه ۲۷ بهمن اعتصاب کردند. فیلمی از اعتصاب کارگران و حرکت آن‌ها به سوی دفتر مدیدریت کارخانه در اینترنت منتشر شده است.

هنزا(شرکت گام آبی) پیمانکار پروژه‌های مسکن، شهرسازی و راهسازی است و در کیلومتر ۴۵ جاده خاوران واقع شده است.

[video width="520" height="320" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/02/هنزا-با-6-ماه-حقوق-عقب-افتاده-جمعه-27-بهمن.mp4"][/video]

تجمع معترضان به لغو آزمون استخدامی دانشگاه پزشکی یاسوج

صدها تن از جوانانی که برای شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ثبت نام کرده بودند درپی لغو آزمون مقابل دانشگاه تجمع کردند و علیه مسئولان دانشگاه شعار دادند. معترضان بنرهایی علیه بیکاری در دست داشتند.

خبر منتشر شده در باره آزمون استخدامی حاکی از ثبت نام سه هزار نفر برای شرکت در آزمون است که هر یک ۵۰ هزار تومان پول به حساب دانشگاه واریز کرده‌اند اما آزمون لغو شده است. همچنین گفته می‌شود سوالات ازمون ورودی لو رفته است.


پزشکان طرحی از ۲۸ بهمن بطور مشروط به سر کار باز می‌گردند

پزشکان شاغل در طرح سلامت در رابطه با وعده‌هایی که مسئولان پس از اعتصاب سراسری ۲۵ و ۲۶ بهمن به آنان داده اند، نامه‌ای به وزیر بهداشت نوشته‌ و اعلام کرده‌اند از ۲۸ بهمن به سر کار باز می‌گردند و در صورتی که مطالباتشان تا آخر فروردین پرداخت نشود اعتراض را از سر خواهند گرفت.

پزشکان که در اعتراض به ۱۴ ماه عدم پرداخت کارانه دست به اعتصاب زده بودند در نامه خود نوشته‌اند:

«پزشكان فوق تخصص و متخصصين طرحى و قراردادى مشغول در چارچوب طرح تحول سلامت در روزهاى ٢٥ و ٢٦ بهمن ماه سال ٩٦ در اعتراض به عدم تحقق مطالبات صنفى و قانونى خود در بيمارستان هاى بيش از صد شهر كشور از ويزيت بيماران سرپايى و غير اورژانس خوددارى نموده، در حالیکه خدمات تشخيصى و درمانى را به بيماران بسترى و اورژانس برطبق سوگندنامه پزشکی و عدم مخدوش شدن روند درمانی ارائه كردند.»

بزرگ‌ کنید
صحنه ای از اعتصاب ۲۵ بهمن پزشکان طرحی

پزشکان افزوده‌اند که پس از اعتصاب مسئولان دولتی قول رسیدگی به خواست‌های پزشکان را داده‌اند:

«در طول اين چند روز شاهد برخى از اقدامات نيز بوديم. از قبيل پرداخت يك ماه از كارانه هاى معوقه در برخى از دانشگاه ها، ديدار حضورى چندين روساى دانشگاه با پزشكان معترض، نامه نگارى برخى از فرمانداران محترم با دانشگاه‌ها در حمايت از حقوق پزشكان، قول تسويه معوقات سال ٩٥ و همکاری جهت امکان پرداخت نیمه اول سال ۹۶ تا پایان سال نهادهاى خارج از دانشگاه در تمامى مذاكرات تضمين كردند كه خواسته هاى به حق پزشكان فوق تخصص و متخصصين طرحى و قراردادى را پيگيرى نموده و در مدت زمان كوتاهى نتيجه اى ملموس و قابل قبول را پيش پاى پزشكان قرار دهند.»

پزشکان طرحی نوشته اند چنانچه وعده‌های مسئولان تا پایان فروردین عملی نشود و تمامی مطالبات صنفی آنان برآورده نشود، حق اعتراض صنفی را برای خود محفوظ می دانند:

«پزشكان فوق تخصص و متخصصين قراردادى حق هرگونه اعتراض صنفى را براى خود محفوظ خواهند دانست و اين بار دست به اعتصابى طولانى تر و فراگيرتر خواهند زد. در طول اين مدت نيز از طريق ديوان عدالت ادارى و سازمان بازرسى كل كشور و رايزنى با تمام نهادهاى مسئول بطور جد پيگير مطالبات خود خواهند بود. و تمامى موارد خواسته شده در نامه قبلى كه كاملا حقوق قانونى پزشكان مى باشند بايد محقق شوند.»

اعتراض کارگران پروژه میدان بزرگ آذربایجان به عدم واریز حق بیمه

حق بیمه کارگران پروژه میدان بزرگ آذربایجان از اردیبهشت تاکنون واریز نشده است. اعضای شورای شهر تبریز و معاونت عمرانی شهرداری که طی بازدید از پروژه به کارگران قول داده بودند مساله را پیگیری کنند اقدامی انجام نداده‌اند.

کارگران شاغل در این پروژه که عدم پرداخت حق بیمه آنان را با مشکلاتی روبرو کرده در نامه‌ سرگشاده‌ای به بی‌توجهی مسئولان شهرداری و برخورد غیرمسئولانه سازمان عمران تبریز که متولی اجرای پروژه است اعتراض کرده‌اند.

تجمع اهالی دشت سقاوه در اعتراض به احداث پتروشیمی بویراحمد

همزمان با حضور معاون استاندار و فرماندار بویراحمد در محل احداث پتروشیمی بویراحمد، اهالی دشت سقاوه که پلاکاردهایی در دست داشتند در مسیر عبور آنان تجمع کردند و اعتراض خود را به احداث پتروشیمی ابراز نمودند.

قرار است آب مورد نیاز پتروشیمی بویر احمد از رودخانه بشار تامین شود که منبع آب مورد نیاز کشاورزی روستائیان است. احداث پتروشیمی راه عبور عشایر را نیز مسدود خواهد کرد. اهالی دشت سقاوه در تجمعات پیشین خود به دراختیار گرفتن زمین‌های کشاورزیشان برای پتروشیمی نیز اعتراض کرده بودند.

تجمع اخیر اهالی دشت سقاوه روز ۲۶ بهمن در مسیر عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهکیلویه و بویراحمد برگزار شد. این مقام مسئول به همراهی جمعی از مقامات دولتی از محل احداث پتروشیمی بازدید کرده بود.

یکی از اهالی دشت سقاوه در توضیح اعتراض گفت راه‌اندازی این طرح تاثیرات زیادی روی موجودات زنده خواهد گذاشت و اکوسیستم منطقه را نابود می‌کند.

او پرسیده است:

«چرا مسوولان از معایب و خطرات این طرح سخن نمی‌گویند و تنها بر روی هزار نفر اشتغالزایی تمرکز می‌کنند؟»

در گزارش منابع محلی از این حرکت اعتراضی آمده است که تجمع‌کنندگان همچنین خواستار برخورد با مافیای زمین‌خواری در منطقه شده‌اند.

اهالی دشت سقاوه پیش از این در ۲۷ آذر نیز با تجمع مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد به احداث پتروشیمی بویراحمد اعتراض کرده بودند.

معلمان خمین برای پرداخت مطالباتشان ضرب‌اعجل تعیین کردند

معلمان خمین نامه‌ای در اعتراض به تعویق مطالباتشان خطاب به سئولان آموزش و پرورش این شهر نوشته و خواستار پرداخت مطالباتشان تا آخر بهمن شده‌اند.

معلمان خمین افزوده‌اند در صورتی که مطالباتشان تا پایان بهمن پرداخت نشود، از ابتدای اسفند در کلاس‌های درس شرکت نخواهند کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.