ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مطهری: مسئولان امنیتی و قضایی قول‌ دادند تا آخر ۹۶ حصر پایان یابد

مطهری گفته مسئولان در ازای وعده رفع حصر خواسته‌اند خبرهای مرتبط با حصر رسانه‌ای نشود. گمان می‌رود فرایند رفع حصر به صورت رفع تدریجی محدودیت‌ها انجام شود.

نماینده تهران که در حاشیه جلسه علنی مجلس به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌داد، افزود:

هنوز مسئولانی که این موضوع به آن‌ها مربوط است اظهارنظری نداشته‌اند اما افراد غیرمسئول حرف‌هایی برخلاف این تصمیم زده‌اند؛ اما چون مسئولان حرف روشنی نزده‌اند ما روی قول‌هایی که داده‌اند حساب می‌کنیم تا ببینیم آیا این اتفاق تا پایان سال رخ می‌دهد یا نه.

مطهری هشدار داد که در صورت عدم تحقق وعده‌ها دست به اعتراض خواهد زد.

یکم بهمن‌ماه امسال الیاس حضرتی، دیگر نماینده تهران در مجلس در حساب توئیتری خود نوشت: «منابع موثق اطلاع دادند خانم زهرا رهنورد چند روزی است به دلیل بیماری مادرشان خارج از حصر به‌سر می‌برند».

به دنبال اعلام این خبر زهرا رهنورد از چهره‌های شاخصی جنبش سبز که در حصر خانگی به سر می‌برد، اعلام کرد که مأموران صرفاً چندساعت او را به ملاقات با مادر ٩۴ ساله‌‌اش که در بستر بیماری است برده‌اند و «رفع حصر رهنورد بدون میرحسین بی‌معناست».

با این حال، غلامرضا حیدری، عضو کمیته حصر فراکسیون امید مجلس  نیز ۹ بهمن ماه امسال از «گشایش‌های ایجاد شده» در وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر داد و ابراز امیدواری کرد که «محدودیت‌های محصورین» تا عید کمتر خواهد شد. هرچند این نماینده مجلس نیز گفته بود حبس خانگی چهره‌های شاخص جنبش سبز به مرور رفع خواهد شد.

در همین زمینه، علی مطهری نیز در سخنان ۲۸ بهمن ماه خود گفته:

تاکنونی اقداماتی در مورد حصر انجام شده، ملاقات‌هایی صورت گرفته ولی باید منتظر باشیم البته در مورد آقای موسوی ملاقات اقوام راحت‌تر انجام شد و کارهایی صورت گرفت ولی در مورد آقای کروبی گشایش بیشتری انجام شد.

مهدی کروبی ومیرحسین موسوی از رهبران اعتراضات سال ۸۸ همراه با زهرا رهنورد از بهمن سال ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می برند.

بحث بر سر رفع حصر پس از عمل قلب مهدی کروبی شدت گرفت. خانواده کروبی در بیانیه‌ای علاوه بر رهبری و دستگاه قضایی، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و وزارت اطلاعات را مسئول جان محصوران دانستند.

رفع حصر یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در هر دو دوره رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ بود.

تا کنون برخی از مسئولان و نمایندگان مجلس، از جمله علی مطهری، علی خامنه‌ای، رهبر ایران را مسئول مستقیم حصر معرفی کرده‌اند.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ایراندوست

    آقای مطهری با این اظهارات هم خود و هم دیگران را سر کار گذاشته است ! کسی به حرفهای او اهمیت نمی‌دهد همانطور که به نوشته های پدر اسلام زده او هرگز اهمیتی داده نشده و فقط در دوران قحط الرجال و نبود روشنفکران پیشرو این افراد مطرح میشوند !

  • Farid

    نامه بیش از ۲ هزار دانشگاهی و کنشگر مدنی دانشگاهیان و فعالان مدنی خطاب به حسن روحانی،روز جمعه (۲۷ بهمن/ ۱۶ فوریه) منتشر شده است. موضوع نامه، ابهام‌زدایی درباره مرگ کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان است!. در این نامه "اتهام جاسوسی در امور زیست محیطی" اتهامی عجیب ارزیابی شده و آمده است: «ما هم اینک با این پرسش بزرگ روبرو هستیم که چرا و چگونه کسی که در سن ۶۴ سالگی "زنده" روانه زندان می‌شود، بعد از حدود دو هفته در زندان جان سپرده و جسد او از زندان خارج می‌شود؟» مسئولیت حفاظت از جان یک زندانی در زندان برعهده کیست و چه فرد و نهادی در چنین مواردی پاسخگو است؟ در این نامه به "ابهام‌ها و بی‌خبری کامل از علل و موجبات فوت" سیدامامی اشاره شده و از روحانی درخواست شده، به صورت "مدلل و مستند" از پرونده مرگ او ابهام زدایی شود.

  • faryad

    ها ها ها. دروغ و فریب و وعده کافی نیست ؟