ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض دانشجویی در تهران و ارومیه به پولی‌سازی آموزش

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که شنبه ۲۸ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که شنبه ۲۸ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

بزرگ‌ کنید
صف تراکتورها در شرق اصفهان - شنبه، ۲۸ بهمن، اعتراض به خشکسالی و فقر

خشونت در بازداشت یکی از فعالان مبارزه با خشونت علیه زنان

لیلا میرغفاری، فعال مدنی یکی دیگر از کسانی بود که به کارزار اعتراض به حجاب اجباری دختران خیابان انقلاب پیوست. او با خشونت بازداشت شد اما ظاهراً آزاد شده است.

تصویر این فعال مدنی شنبه ۲۸ بهمن منتشر شد در حالی که بر پست برقی ایستاده بود، روسری بر سر نداشت و پلاکاردی در دست داشت که نوشته بود: «خشونت علیه زنان را متوقف کنید».

بر اساس اخبار منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، او خود با خشونت بازداشت شد. به گزارش وب‌سایت اتحادیه آزاد کارگران، این فعال مدنی حین بازداشت مورد ضرب و شتم مأموران وزارت اطلاعات قرار گرفت و پایش شکست.

لیلا میرغفاری پیش از این نیز چند بار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. او آخرین بار چهارم مهر امسال بازداشت شده بود. پیش از بازداشت ویدئویی از او منتشر شد که در آن از اعزام نیروهای ایرانی موسوم به «مدافعان حرم» به سوریه انتقاد کرده بود.

شنبه تصویر یک معترض دیگر به حجاب اجباری نیز کرمانشاه منتشر شد.

سه سال عدم پرداخت حقوق کارگران پروژه‌ای در شهرداری گرگان

کارگران و پیمانکاران پروژه ساخت تونل دخانیات شهرداری گرگان شنبه ۲۸ بهمن به دلیل عدم پرداخت دستمزدهایشان تجمعی اعتراضی برپا کردند.

یکی از کارگران معترض در ویدئوی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از این تجمع می‌گوید که «از عید سه سال پیش تا حالا یک هزاری به ما پول نداده‌اند».

اعتراض دانشجویان در تهران و ارومیه به پولی‌سازی آموزش

دانشجویان دانشگاه هنر تهران در اعتراض به «پولی‌سازی» آموزش و نیز مشکلات آموزشی، فرهنگی، مالی و رفاهی دست به تجمع زدند.

این دانشجویان با جمع‌شدن در محوطه دانشگاه تابلوهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «این هنر تهرانه، یا دخمه ویرانه»؛ «پاسخ به یک دانشجو؛ استادای لایق کو؟»

در دانشگاه ارومیه نیز تجمع اعتراضی دانشجویان کارشناسی ارشد به «پولی‌سازی» آموزش وارد سومین روز خود شد.

این دانشجویان در برابر دفتر رئیس دانشگاه تجمع کرده‌اند. ویدئویی از این تجمع در توئیتر منتشر شده است.

— پناه گودنشینان (@PanahGodneshin) February 17, 2018

اعتراض مربیان پیش‌دبستانی عشایر در ایذه

در ایذه مربیان پیش‌دبستانی عشایر دست به تجمع زدند.

معترضان که در برابر فرمانداری ایذه تجمع کرده بودند، به به‌کارگیری نیروهای بدون سابقه بر اساس روابط شخصی و به اصطلاح «پارتی‌بازی» اعتراض داشتند.

تجمع زلزله‌زدگان سرپل ذهاب

بزرگ‌ کنید

در ۴۸ ساعت گذشته بارش شدید باران به آب‌گرفتگی معابر در سرپل‌ذهاب و تعطیلی مدارس نوبت عصر انجامید. اما این بارش شدید بیش از همه برای زلزله‌زدگانی مشکل ایجاد کرد که هنوز پس از زمین‌لرزه شدید آبان‌ در کانکس و چادر به سر می‌برند.

محل اسکان موقت زلزله‌زدگان را آب گرفت و به کانکس‌ها و چادرهای آنان آب نفوذ کرد. به همین دلیل شماری از زلزله‌زدگان سرپل ذهاب دست به تجمع زدند.

معترضان بر تابلوهایی که به همراه داشتند، نوشته بودند: «دیگر نمی‌خواهیم شاهد مرگ کودکان خود باشیم»؛ «ما مسکن می‌خواهیم»؛ «ما نان و کار می‌خواهیم.»

پیش از این گزارش‌هایی از مرگ نوزادان در چادرها به دلیل سرمای شدید هوا منتشر شده بود.

صف تراکتورها در اعتراض کشاورزان شرق اصفهان

کشاورزان ورزنه اصفهان در اعتراض به عملکرد مسئولان کشاورزی استان دست به اعتراض زدند.

این کشاورزان چندین دستگاه تراکتور را به نشانه اعتراض در کنار یکدیگر پارک کردند و دست از کار کشیدند. آنها به بی‌تدبیری برای مبارزه با خشکسالی و فقر مطلق در میان کشاورزان شرق اصفهان معترض بودند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.