ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سقوط هواپیمای تهران- یاسوج: مرگ متخصصانی که برای دفاع از فعالان محیط زیست به مجلس رفته بودند

محمدرضا تابش، نماینده تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد شماری از اساتید دانشگاه و متخصصان منابع طبیعی که برای دفاع از فعالان بازداشتی محیط زیست به تهران رفته بودند، در حادثه سقوط هواپیمای یاسوج- تهران جان خود را از دست دادند.

محمدرضا تابش، نماینده تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد شماری از اساتید دانشگاه و متخصصان منابع طبیعی که برای دفاع از فعالان بازداشتی محیط زیست به تهران رفته بودند، در حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج جان خود را از دست دادند.

بزرگ‌ کنید
مدل هواپیمای ملخ‌دار ATR72 که امروز در سمیرم اصفهان سقوط کرد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در اطلاعیه‌ای که در اختیار خبرگزاری‌ها قرار داده، نوشته:

«حادثه تاسف‌بار سقوط هواپیما در مسیر یاسوج که منجر به جان باختن ده‌ها تن از سرنشینان و کادر هدایت کننده هواپیما شد، و جمعی از اساتید دانشگاه و متخصصان متعهد و از خود گذشته محیط زیست و منابع طبیعی که در روزهای اخیر با حضور در مجلس شورای اسلامی از تلاشگران این عرصه و فعالیت‌های آنها مستنداً دفاع نمودند را به کام مرگ کشید».

در روزهای گذشته، به دنبال انتشار خبر مرگ کاووس سیدامامی، بازداشت شماری از فعالان محیط زیست خبرساز شد.

فعالان بازداشت شده از مدیران و کارکنان «مؤسسه حیات وحش میراث پارسیان» بودند.

در حال حاضر هومن جوکار (مدیر پروژه یوز آسیایی)، سپیده کاشانی (همسر هومن جوکار)، نیلوفر بیانی (مشاور سابق برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد)، مراد طاهباز (فعال محیط زیست و میراث فرهنگی) و سام رجبی (فعال محیط زیست و عضو سابق موسسه حیات وحش میراث پارسیان) به اتهام جاسوسی در بازداشت به سر می برند.

خبر بازداشت این افراد در ابتدا به دلیل فشارهای امنیتی بر خانواده‌های‌شان مسکوت ماند اما با جان باختن کاووس سیدامامی در زندان اوین، اسامی بازداشت‌شدگان به رسانه‌ها راه یافت.

در حال حاضر این فعالان محیط زیست در بازداشت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به سر می‌برند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Farid

    - سقوط هواپیما در مسیر یاسوج که منجر به جان باختن ده‌ها تن از سرنشینان و کادر هدایت کننده هواپیما شد، و جمعی از اساتید دانشگاه و متخصصان متعهد و از خود گذشته محیط زیست و منابع طبیعی که در روزهای اخیر با حضور در مجلس شورای اسلامی از !تلاشگران این عرصه و فعالیت‌های آنها مستنداً دفاع نمودند را به کام مرگ کشید». -ایندفعه خودکشی را گروهی کردند؟! شرم بر این حکومت که گروهی اندیشمند را بقتل رساند برای اینکه آنها به علل نابودی محیط زیست توسط پاسداران و بعلت بارورسازی ابرها و موشک و بمب دست یافته بودند!

  • تیشک

    ظاهرا برادران قاچاقچی سپاه شمشیر را از رو بسته اند. این چنگ و دندان نشان دادن ها، و کشتن مردم عاقبت خوشی نخواهد داشت. موضوع باید پیگیری شود و جعبه سیاه هواپیما با حضور نمایندگان و سایر نهادها بررسی شود. اگر ریگی به کفششان نیست باید مسئله کاملا روشن شود.

  • کارگر

    در جریان سقوط هواپیمای یاسوج، سپاه پاسداران از دادن سالن جهت برگزارى مراسم سوگوارى به خانواده دكتر دانشى و خوبانى خوددارى كرده است، زيرا پدر بزرگ خانم خوبانى (محمد تقى خوبانى) از اعداميان دهه ٦٠ است. #عذرخواهی_پذیرفته_نیست