ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس بسیج ورزشکاران: مسابقه با اسرائیل خط قرمز نظام است

هرچند خادم دلیل استعفای خود را عدم تعیین تکلیف مسابقه با حریفان اسرائیلی اعلام کرده، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران مدعی شد «بعید می‌دانیم استعفای رسول خادم در رابطه با مسئله اسرائیل باشد.»

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران ایران در واکنش به دومین بیانیه رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی گفت که «مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی در هر رشته ورزشی منتفی بوده و خط قرمز نظام است». او حتی وجود مشکلی را که منجر به استعفای رسول خادم شد، انکار کرد.

رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی ایران

داوود آذرنوش شنبه‌شب، ۱۲ اسفند در حسینیه اعظم زنجان پس از منتفی‌دانستن دورنمای مسابقه با اسرائیل گفت که «ما رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم، چه برسد به اینکه ورزشکاران ما بخواهند با آن‌ها رقابت کنند.»

رسول خادم در دومین بیانیه خود مقام‌های جمهوری اسلامی را به «بی‌اعتقادی» به آنچه می‌گویند متهم کرده بود و نوشته بود:

تمام سخن من به عزیزانی که نام «رژیم صهیونیستی» آنها را به یاد خط قرمز نظام سیاسی می‌اندازد این است که، اگر به آنچه می‌گویید به عنوان یک اصل… اعتقاد دارید، سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی‌پوش حرکت کنید. نه این که قهرمانان ملی را سپر بلای خود قرار دهید.

هرچند این قهرمان سابق کشتی دلیل استعفای خود را عدم تعیین تکلیف مسابقه با حریفان اسرائیلی اعلام کرده، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران شنبه‌شب مدعی شد که «بعید می‌دانیم که استعفای رسول خادم در رابطه با مسئله اسرائیل و رقابت با ورزشکاران این رژیم غاصب باشد، به همین خاطر امیدواریم با مدیریت خوب رئیس فدراسیون کشتی و مسئولان ورزش کشور این مسیر ادامه پیدا کند».

در پی بی‌جواب ماندن درخواست خادم از مسئولان حکومتی ایران برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی، پنجشنبه ۹ اسفند او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند. مسئولان فدراسیون کشتی می‌گویند که در صورت عدم تعیین تکلیف در این باره، کشتی ایران و حتی دیگر رشته‌های ورزشی در خطر تعلیق قرار دارند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • روزبه

  اصل و جعل یک کشور چطوری تعیین میشه؟ دهها کشور در عرض صد سال گذشته تشکیل شده . اسرائیل هم چه شما بخواهید چه نخواهید سر جاس هست و تمام کشور ها از شرق و غرب برسمیت میشناسندش. بعلاوه شما با امریکا که خودتون بعنوان شیطان بزرگ و "دشمن" معرفی میکنید مسابقه میدید اونو چطور توجیح میکنید این سیاست احمقانتونه هیچ منطقی توش نیست بجز یک لجاجت بچگانه که فاقد هر منطقیه.

 • وای وای

  کسی پرچم استبداد مذهبی می افراشد و برای او افتخار و نام می افریند، قهرمان ملی نیست، مزدور فاشیسم است. همان طور که در زمان هیتلر و موسولینی این طور وبد.

 • کورش

  درود بر شرف خادم قهرمان ملی ایران

 • hamid

  خط‌ قرمز استبداد دینی هیچ وقت از بدو ایجادش که با صحبت خمینی خطاب به ملت ایران بود که گفت اگر ۳۵ ملیون شما بگویید بله من خواهم گفت نه و اعدامهای جمعی را آغاز کرد و جنگی که ایران در آن پیروز شده بود را با شعار "جنگ نعمت است" و "صدام باید برود " ادامه داد، هیچوقت دفاع از حقوق ملی نبوده و نیست! همیشه در رابطه با قدرتهای خارجی تعریف شده حتی به قیمت زیر پا گذاشتن حقوق ملی. باشد با گذار از استبداد دینی دفاع از حقوق ملی را محور تصمیمگیری سازیم. شاد باشید. حمید