ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمد راجی از دراویش گنابادی حین بازجویی کشته شد

دو هفته پس از بازداشت گسترده دراویش گنابادی در تهران خانواده یکی از بازداشت‌شدگان می‌گوید که این درویش حین بازجویی کشته شده است.

محمد راجی، یکی از دراویش گنابادی دستگیرشده در زندان کشته شد.

محمد راجی یکی از صدها درویش گنابادی دستگیر شده در زندان کشته شد.

سایت مجذوبان نور پایگاه خبری دراویش گنابادی شامگاه یکشنبه ۱۳ اسفند گزارش داد محمد راجی در زندان بر اثر ضربات حین بازجویی کشته شده است.

خانواده این درویش گنابادی گفتند که ماموران کلانتری شاپور تهران به صورت تلفنی به آنها اطلاع دادند که راجی فوت شده است.

پلیس تهران شنبه ۱۲ اسفند از خانواده راجی خواسته بود که برای شناسایی او به کلانتری شاهپور تهران مراجعه کنند. صبح امروز  اما پس از مراجعه این خانواده به آنها گفته می‌شود که این زندانی در حالت کما به سر می‌برد.

طیبه راجی دختر محمد راجی در گفت‌وگو با رادیو فردا خبر کشته شدن پدرش در زندان را تائید کرد.

او گفته است که پدرش در هنگام بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

راجی به همراه گروه دیگری از دراویش گنابادی اول اسفند پس از تجمع در مقابل ساختمان کلانتری پاسداران تهران در اعتراض به دستگیری نعمت‌الله ریاحی یکی دیگر از دراویش گنابادی دستگیر شدند.

فیلم‌های منتشرشده از دستگیری دراویش گنابادی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بازداشت شدگان به شدت مجروح شده‌اند.

دادستان تهران صبح امروز اعتراض دراویش در اسفند امسال را «بدتر» از اعتراض‌های خیابانی به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ خوانده و گفته بود که در ۱۰ روز آینده حداقل ۲۰ پرونده دراویش گنابادی به دادگاه ارسال خواهد شد.

بر اساس اعلام سایت مجذوبان نور حداقل ۵۰۰ تن از دراویش گنابادی در جریان اعتراض به دستگیری نعمت‌الله ریاحی دستگیر شده و از سرنوشت آنان اطلاعی در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کارو

    «زهر برگی که اش به خاک افتد هزاران سرو چمن روید، پدید آید جنگلی انبوه ز نیروی قهر خلق، ای عشق»

  • faryad

    اطلاعات حکومت اسلامی دو روز بعد از دستگیری قباد اعظمی از فرزندان مردم جوانرود کرمانشاه را که در روز ۹‌ اسفند دستگیر شده بود، زیر شکنجه به‌شهادت رساندند و روز ۱۱ اسفند به خانواده وی اطلاع دادند که او با سم خودکشی کرده است!!. با شهادت قباد اعظمی شمار زندانیان سیاسی که پس از شروع قیام زیر شکنجه به‌شهادت رسیده‌اند دست کم به دهها تن بالغ می‌شود.