ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر ورزش: رهبر جمهوری اسلامی درباره رویارویی ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی تصمیم می‌گیرد

مسعود سلطانی‌فر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که رسول خادم چاره‌ای جز انجام وظایفش در فدراسیون کشتی در چارچوب سیاست‌های کلی «نظام» ندارد.

صبح سه‌شنبه ۱۵ اسفند مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش به مجلس شورای اسلامی رفت و به پرسش‌های نمایندگان پاسخ گفت. او اعلام کرد که رهبر جمهوری اسلامی درباره رویارویی ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی به عنوان یک «اصل کلی و راهبردی» تصمیم گرفته و نمی‌توان از نظر او برگشت. با استعفای رسول خادم هم موافقت نشده و او می‌بایست به وظایف خودش در مقام رئیس فدراسیون کشتی ایران عمل کند.

رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی در کنار مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش

در پی درخواست رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی از مسئولان حکومتی ایران برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی و بی‌پاسخ ماندن این درخواست، پنجشنبه ۹ اسفند او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند. رسول خادم سپس دو روز بعد در پاسخ به فرماندهان سپاه از آنان دعوت کرده بود که اگر با اسرائیل سر جنگ دارند اسلحه به دست گیرند و نه آنکه خود را پشت ورزشکاران ایرانی پنهان کنند. مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان درباره رویارویی ورزشکاران ایرانی با اسرائیلی در میدان‌های ورزشی گفته است:

« در اصول کلی نظام و منافع ملی، نظر مقام معظم رهبری و راهبردهای کشور کاملا روشن است و تمامی مدیران و رؤسای فدراسیون‌های ورزشی می‌بایست در چارچوب آن حرکت کنند.»

مسعود سلطانی‌فر همچنین اعلام کرد که با استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی موافقت نشده و او چاره‌ای جز انجام وظیفه مطابق خواست رهبر جمهوری اسلامی ندارد:

 «همان‌طور که من و معاون قهرمانی هم اعلام کرده‌ایم با این استعفا مخالفت شده است و آقای خادم به عنوان یک قهرمانی ملی و مدیری ارزشی خود را قائل به حفظ ارزش‌های نظام و کشور و کمک به موفقیت این رشته پرطرفدار می‌داند و انشاالله فدراسیون کشتی با حضور رسول خادم راه پر مسئولیت خود را ادامه می‌دهد.»

فدراسیون جهانی کشتی اخیراً علیرضا کریمی را به دلیل باخت اجباری شش ماه تعلیق، و مربی او را به دو سال محرومیت از حضور در رقابت‌های بین‌المللی محکوم کرده است. جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۸۳ از رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسراییلی در میادین ورزشی جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.